Skocz do zawartości

PROBLEMY Z KAMERKAMI w BMW 530 GT


j.nowakkolberg.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

mam problem z kamerkami, posiadam 530 GT z night vision i kamerą KAFAS

problemy są następujące:

 

1. prawa kamerka w site view pokazuje obraz do góry nogami i wyświetla komunikat że kamera uszkodzona (aczkolwiek kupiłem 2 kamery i jedna i druga robi to samo) sądziłem że są kamery prawe i lewe - ale niestety nie - kamery SV CAM są wszystkie takie same i nie ma prawych i lewych

2. Kamera Night Vision - niestety nie chce się uruchomić - włącznik świateł jest w pozycji AUTO i po naciśnięciu przycisku NV na lewym panelu - wyskakuje na sekundę jakiś komunikat na środkowym monitorze, którego niestety nie zdążę przeczytać i nic się nie pokazuje

3. Kamera top VIEW W LEWYM LUSTERKU pokazuje obraz na niebiesko - czy jest to uszkodzenie kamery czy może wiązka padła??

4. Kamera Kafas - wykrywa pasy na jezdni i mam drgania w kierownicy ale nie wykrywa znaków - pokazuje się tylko zamiast znaku jakaś czerwona otoczka na HUD z 3ma kreseczkami w poziomie ---

5. Kamera cofania - wszystko pokazuje i jest w porządku ale pokazuję na wyświetlaczu że jest błąd kamery cofania

 

czy jest możliwe że coś robi zwarcie lub moduł kamer padł

aczkolwiek Night Vision ma swój moduł i Kamerka KAFAS wykrywa pasy więc powinna wykrywać znaki

i co się dzieje z kamerką Site View - dlaczego pokazuje obraz do góry nogami

 

dzwoniłem do serwisu to powiedzieli że muszę skalibrować kamery - ale nie sądzę by był to problem kalibracji

dlatego też piszę do was bo może ktoś miał podobny problem i może mnie troszkę oświecić zanim rozbiorą mi połowę mojej piękności

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Przy założeniu że moduł TRSVC jest sprawny i przewody HSD pomiędzy TRSVC a kamerami także, to wystarczy tylko kalibracja kamer.

 

M.in. dlatego obraz jest odwrócony.

 

Każda kamera posiada tor wizyjny oraz szynę danych LIN_BUS. Jeśli masz obraz ale nie możesz przeprowadzić kalibracji to oznacza, że problem dot. szyny LIN_BUS pomiędzy TRSVC a daną kamerą.

 

Jeżeli zamiast obrazu z kamery wyświetlane jest niebieskie tło, to problem jest z torem wizyjnym kamery.

 

Pierwszym krokiem do rozwiązania problemu to dobra diagnoza sprzętem dedykowanym do grupy BMW.

 

Odczytaj kontekst każdego z błędów. Na pewno będzie napisane czy problem dot. np. LIN_BUS (zwarcie, otwarty obwód), etc...

 

To samo dotyczy NV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję - tak też zrobię

 

prawdopodobnie jakieś styki lub wiązki mam uszkodzone, ponieważ jak leje deszcz i jest wilgotno to kamera KAFAS co odczytuje znaki 0 - nagle funkcjonuje ale gdy przejadę z 20 km i powietrze wysuszy styki to znowu jest tylko czerwona okrągła ramka z trzema kreskami

sądzę że jakieś styki są zaśniedziałe lub kable uszkodzone i jak dostają troszkę wilgoci to zaczyna wszystko funkcjonować

 

termin w ASO mam na 11.08. także zobaczę co oni tam wymyślą

 

dziękuję za poradę i za wskazówki

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

 

jestem po diagnozie i częściowej naprawie kamer - podsumowując:

 

1. Lewe lusterko miałem wcześniej rozbierane - po "naprawie lusterka" firma źle złożyła lusterko wraz z kamerką TOP VIEW po czym dostawała się woda na gniazdo kamerki. Po jakimś czasie całe gniazdo zgniło - dodatkowo wiązka która była narażona na wodę i jeszcze załamana ( po z partaczonym złożeniu lusterka) także zaśniedziała i zgniła - jak nowi fachowcy rozebrali lusterko to z wtyczko poleciały piny a kabel wyglądał jakby go grzyb dopadł. - jeden taki incydent robił zwarcie na moduł i cały system kamer szalał.

2. Po odłączeniu zgniłej wiązki - system KAFAS - rozpoznawanie znaków funkcjonuje - także kamera cofania nie pokazuje już błędu

3. Kamerka SITE VIEW musieli skalibrować - każda nowo wymieniona kamera z modułu systemu kamer musi zostać wy-kalibrowana by dobrze pokazywała obraz - tak też fachowcy zrobili i kamerka śmiga

4. Kamera NIGHT VISION - niestety kamera jakiś czas temu została uszkodzona, i została wymieniona ale starzy fachowcy się nie znali i tylko wymienili kamerę co za tym idzie: kamera NV jest dopasowana do danego auta poprzez moduł i VIN samochodu, jak wymienili kamerkę to moduł wykrył niedopasowaną kamerę i pokazuje na wydruku ISTA/P : BMW Night Vision with person recognition with serial number | 00050001 | Import activation code | Warning

także mam "very big problem"

Problemy jaki mi pozostały do usunięcia to:

a) zakupienie nowej wiązki do kamery w lusterku (Przewód HSD lusterko zewnętrzne - 61129281712)

b) parowanie kamery NV z modułem poprzez wyciągnięcie numerów z kamery i moduł i i ich zhackowaniem - nie wiem czy ktoś to potrafi ale za nową kamerę NV z modułem to można sobie kupić ładne używane autko

 

pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Mozliwe ze aktywacja tej kamery może odbyć się przez odpalenie ista/p i podaniu kodu nfc w momencie gdy o niego poprosi. Takowy kod o ile nie uda Ci się go zdobyć innymi metodami, najprawdopodobniej będziesz w stanie zakupić w serwisie. Pewnie nie będzie tanio ale powinno być zdecydowanie taniej niż "ładne auto" ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Tak dla odświeżenia tematu z Kamerkami w GT

więc - wszystkie kamerki zrobione prócz Night Vision

Samochodzik był delikatnie ryśnięty nio i otrzymał nową powłokę z tz. Klar-u - błyszczy się jak z salonu

ale przy demontowaniu lusterek i kilku rzeczy z tyłu samochodu - zostały uszkodzone i naderwane wiązki kabli - a z tyłu to nawet elektrycznie wyciągany hak robił zwarcie.

kamerek nie musiałem wymieniać jedynie kupiłem na allegro wiązki za 150 zł ( po utargowaniu)

także po kalibracji - wszystko śmiga

 

teraz co do Kamery Night Vision

 

to niestety jest big problem - dlaczego?? bo nowa kamera kosztuje ok 10000 zł bajka co?? a używkę dostaniecie już od 1500 zł

z tym że nowa nie ma wgranego kodu FSC - a co za tym idzie, że instalacja tej kamery jest banalnie prosta - wkładamy i cieszymy się jak głupi z bateryjki że za takie badziewie wydaliśmy 10000 zł

 

kupując używkę niestety musimy się liczyć że w kamerę night vision trzeba wgrać VIN autka w którym zostanie ona zainstalowana - a to już nie jest tak hop siup - zwłaszcza jeśli nie posiadamy starej zniszczonej kamery

a jeśli posiadamy to i tak jest bajka - bo trzeba skopiować z jednej kamery na drugą ten kod fsc i to tak by został on zapisany - musimy więc mieć dobrego fachowca

 

reasumując - jeśli zdarzył nam się wypadeczek - i kamerka została rozwalona to albo mamy zajeb....ste ubezpieczenie i dajemy autko do naprawy w ASO, albo niestety męczymy się z fachowcami od elektryki samochodowej BMW i płaczemy, że całą elektronikę co jakiś czas szlag trafia.

 

niestety ja poległam na kamerkach Night Vision

mam teraz 2 w domu - jedną sprawną ale z nr VIN od innego samochodu, a drugą prawdopodobnie nie sprawną ale mój elektryk nie może z niej wyciągnąć FSC i wgrać na tą dobrą

 

Jak chce ktoś kupić Kamerki - to proszę o kontakt - już mam dość tych wszystkich moich 10 kamer w GT :) (Top view, Rej-tył, przód i wnętrze (oryg. bmw), Kafas+Light, Tył i hak,side view) szkoda że jeszcze dron za mną nie lata :)

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Szanowni Panowie,


Moja 535ix z USA ma komunikat, że KAMERA SIDE VIEW USZKODZONA.


Przy próbie włączenia kamerek - na sekundę się włącza OBRAZ - podzielony ekran - na którym widać że prawa kamera działa, a lewa jest ciemna, po czym wyłącza się obraz i pojawia się komunikat że KAMERA SIDE VIEW USZKODZONA i ciemne 2 obrazy z kamerek.


Zamieniłem więc kamerki stronami, żeby sprawdzić czy sama kamerka jest zła i okazuje się, że kamerka jest OK - pokazywała obraz DO GÓRY NOGAMI, a na drugiej tej uszkodzonej stronie - dalej ciemno i nic nie widać w zamienionej kamerce i po sekundzie znowu obraz sie wyłącza.


Poczytałem o temacie i wydaje mi się że mam gdzieś trafiony przewód HSD.

Uważam, że moguł TRSVC chyba działa poprawnie, skoro po zamianie kamerek odczytuje obraz wciąż z jednej strony poprawnie - czy dobrze myślę, czy moduł też może być felerny?

Wydaje mi się że jest OK, bo albo działa albo nie powinien działać w ogóle i nie podawać obrazu z żadnej kamerki...


Czy istnieje możliwość zdiagnozowania usterki po podłączeniu się do komputera?

Byłem u kolesia, co wgrywał mi navigację, ale nie potrafił, albo nie chciał mi pomóc - powiedział tylko że uszkodozna kamera.

A ja wiem TERAZ po zamianie, że sama kamerka jest OK, tylko przewód może być trafiony...

Jak to sprawdzić?


Jestem z Poznania, moglibyście mi pomóc i polecić kogoś DO DIAGNOZY I NAPRAWY gdzieś w pobliżu, żebym nie musiał wymieniać pół wiązek u cwaniaków w ASO?

Mogę nawet podjechać ze 200 kilometrów, ale do fachowca...

Proszę o kontakt.


HELP!

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam u mnie wczoraj wyskoczył błąd kamera tylna uszkodzona, lecz pokazywała obraz bez zarzutów pomyślałem że może zawilgła. Auto przestało całą noc w ogrzewanym garażu i na drugi dzień przestała działać kamera w lewym lusterku Side View. Więc zabrałem się za rozbieranie lewego lustra i dotarłem do kamerki po wyjęciu wtyczki z kamerki na stykach wtyczki był zielony nalot, wyczyściłem to za pomocą Kontak S i przedmuchałem powietrzem. Po podłączeniu wtyczki kamerka działa i zero komunikatów o błędach z tylnej kamerki, czyli zwarcie mieszało w sterowniku. Dodatkowo na złączu kamerki i wtyczki jest taka gumka uszczelniająca obsmarowałem ją grubo wazelina tak aby izolować wilgoć. Ps (niezłe to jest Shit).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam,

posiadam bmw 428i i również mam problem z kamerkami side view, podobnie jak u kolegi z bmw 5. Odpalam kamery jedna jest sprawna, w drugiej wyświetla się niebieski ekran i po chwili oba ekrany stają się czarne i pojawia sie komunikat kamera side view jest uszkodzona. Czy ktoś już znalazł rozwiązanie tego problemu czy bez podpięcia pod komputer raczej nic się nie dowiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.