Skocz do zawartości

E53 4.4i M62 Mycie silnika


scarab

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym umyć silnik w swojej X5, jest trochę brudny z oleju ponieważ miałem wyciek najprawdopodobniej spod uszczelek nastawników vanosów (standard). Ostatnio przy okazji regeneracji vanosów i wymiany rozrządu wymieniłem je na nowe. Na co trzeba zwrócić uwagę i co osłonić podczas mycia? Dostęp do mycia też nie jest łatwy - wiadomo V8 więc głowice pod kątem - macie jakiś patent na to? Jaką chemię polecacie aby skutecznie domyła nie niszcząc niczego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Nie jestem tego pewny, widziałem jak na warsztacie myli silnik parą pod ciśnieniem z jakimś środkiem ale czy to bezpieczne :) ?, K2 ma fajny preparat. Co do osłonięć to z daleka od elektroniki, więcej nie potrafię powiedzieć nigdy się za to nie zabierałem obecnie jestem na etapie rozebranej klimy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mylem silnik raz w e38 i raz w uazie. zrobilem tak, musisz miec mocnego dimera, karcher i kompresor. Ja sie nie bawilem w rozcienczanie tego srodka do mycia tylko normalnie wlalem do pianownicy i poszedl, uwaga bo dosc mocno zrace i plastiki i w sumie wszystko inne jest po tym mocno matowe. trzeba koniecznie oslonic lakier!!

 

spryskalem pianownica raz, za pare minuy drugi raz, za pare minut trzeci. potem gdzie dosiegnalem to szczota no i plukanie karcherem i potem nornalnie szlaufem obficie. kompresorem trzeba wydmuchac wode z zakamarkow inpoczekac az silnik wyschnie

 

 

drugi raz nie mialekarchera i kompresora :D wiec wlalem ten srodek do tej recznej pompki, popsikalem wszystko, gdzie sie dalo to szczota, plukanir i suszeniw

 

z karcherem trzeba uwazac na uszczelki, laczenia, czujniki i kalble bo woda pod cisnieniem wskoczy pod gumy

 

do mycia silnik zimny

 

w x5 tez mnie to czeka i zrobie podobnie

 

jesli nie dimerem to ten srodek firmy Kager jest calkiem dobry

 

 

kiedys jeszcze mylem w ciezarowce ale nie wiem czym, chlopaki zalawili gdzies na lewo jakas ciezka chemie z serwisu MANa, czarne jak smola ale jak poszlo z piana na silnik :D to schodzilio wszysko razem z farbą, naklejkami itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W jakimś programie motoryzacyjnym dowiedziałem się, że czesto po umyciu, na aluminiowych częściach silnika pozostaje nalot, jak od soli i plastiki z lakierem słabo wyglądają.Więc na to też trzeba zwrócić uwagę.
Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.