Skocz do zawartości

Wymiana żarnika ksenonowego D1S w F25


januszkis

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Jestem tu pierwszy raz. Witam Wszystkich serdecznie, życzę radości z jazdy oraz zadowolenia z wykonanych napraw, wypucowanych lakierów...indywidualnych tuningów.

Zadanie do wykonania, to wymiana żarnika D1S w F25. Żarnik osadzony jest w metalowym koszyczku, w kształcie ośmiokątnego graniastosłupa. Pytanie: jak z takiego mocowania wymontować żarnik D1S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

"BMW-klub" TO POTĘGA.

Żarnik D1S w F25 wymieniamy w następujący sposób:

- odłączamy wtyczkę od zapłonnika, odciągając ją pionowo w dół.Wtyczka nie posiada żadnych zatrzasków.

- przekręcamy zapłonnik o 45 stopni w lewo (tak jak zwykłą żarówkę). Przekręcając występuje opór.

- wyciągamy cały żarnik, odciągając go osiowo w tył.

Powyższą wiedzę uzyskałem z postów

- moderatora Kruk-dotyczył modelu E83

- kolegi speed1211-dotyczył E61

I tu wielkie dla Nich dzięki.

Następnie porównanie na Allegro budowy lamp (obsad żarników) modelu E 83 i do roboty. Wymiana żarnika po stronie kierowcy to 3 minuty pracy.

Do lampy wstawiłem stary żarnik, zdemontowany 3 lata wcześniej z innego auta. Stare żarniki po przebiegu 140k świeciły już słabiej i zostały wymienione na nowe.

Teraz wstawiony do lampy różni się barwą. Czeka mnie zakup nowych żarników i wymiana w obu lampach.Przed wymianą żarnika zabawiłem się w sprawdzeniem bezpieczników.Kontrola dotyczyła bezpieczników nr 8;13;16;24;66 i 101, wszystkie dobre. Zabawa z bezpiecznikami zajęła około 2 godz. pracy. Aby się do nich dostać zdemontowałem schowek. Pomimo takiego udogodnienia kontrola bezpieczników to żmudna robota. Wymieniony żarnik dokonał żywota po przebiegu 90k, jego środkowa bańka była barwy mlecznej.

Pozdrowienia dla forumowiczów Janusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.