Skocz do zawartości

PDC F10 nie działa


stefan78

Rekomendowane odpowiedzi

:search: :search: :search: :search: :search: :search: :search:

 

 

Witam wszystkich,

 

jestem szczęśliwym posiadaczem bmw f10, nie znalazłem podobnego tematu. Mam problem z PDC, na początku zaczęło się od tego, że lewy skrajny przedni czujnik się przycinał, podjeżdżając do przeszkody pokazywał dobrze, po odjechaniu od niej pokazywał nadal w swoim pełnym zakresie przeszkodę.

 

Po intensywnym myciu auta znowu się zaciął, a po paru chwilach system PDC padł całkowicie i tył i przód ( kamera działa ).

Próbowałem wymienić wiązkę, niestety bez efektu, to samo, poniżej zdjęcia co wyrzuca idrive.. być może ktoś się spotkał z takim problemem ?

 

http://iv.pl/images/93830113513079991797.jpeg

http://iv.pl/images/98219339551299381808.jpeg

 

Będę wdzięczny za ewentualną pomoc!

Stefan

Edytowane przez stefan78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, podmieniałem ten skrajny i to samo.

Ogólnie tykania to ja na żadnym nie słyszę, sprawdzałem bezpieczniki, na moje oko wszystkie ok.

Sprawdzałem nawet napięcie na wiązce, no i o ile dobrze sprawdziłem, to tego napięcia na niej nie ma.. chyba, że w jakiś sposób poszła woda i poszedł moduł komfortu, no ale on chyba jest odpowiedzialny również za kamerę, która działa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nic to nie da, bo na wiązce nie ma prądu. Z tego co wiem sterowanie na każdy czujnik jest oddzielne także wniosek jest taki, że już na wyjściu kostki ćwiartki prawej prądu nie ma. Najłatwiej podpiąć pod kompa i Ista wtedy coś podpowie. Jak nie to sprawdzić czy jest napięcie na wiązce z tyłu. Możesz zobaczyć tak jak Kruk pisze, może z tyłu coś się dzieje.

Moim zdaniem bezpiecznik :mrgreen: Daj foto wyraźnie bezpieczników i zobaczymy.

Import pojazdów z USA, Kanady, Emiratów.


www.importusa.pl

www.facebook.com/importusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Ktoś się spotkał z takim przypadkiem: Po włączeniu wstecznego biegu pojawia się komunikat informujący o uszkodzonym PDC, po naciśnięciu na iDrivie "OK" komunikat znika, a czujniki zaczynają działać prawidłowo..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

dziś zaświecił sie i komunikat :

Awaria systemu pdc ,zaparkuj samodzialnie .

Przy włączonym przycisku parkowania sprawdziłem wszystkie czujniki organoleptycznie i wszystkie " pykają " przód oraz tył- natomiast sygnalizacji na ekranie i sygnału dżwiękowego brak , kamera działa normalnie.

Po podpięciu pod komputer błędy : błąd zewnętrzny i wewnętrzny na wszystkich czujnikach z przodu.

Dziwna sprawa bo czujniki z przodu "pykają " a błąd jest ten sam na wszystkich 4 czujnikach nawet jeśli padły to chyba nie 4 na raz

Ma ktoś pomysł gdzie szukać przyczyny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
W dniu 9.05.2019 o 17:51, kros napisał(a):

dziś zaświecił sie i komunikat :

Awaria systemu pdc ,zaparkuj samodzialnie .

Przy włączonym przycisku parkowania sprawdziłem wszystkie czujniki organoleptycznie i wszystkie " pykają " przód oraz tył- natomiast sygnalizacji na ekranie i sygnału dżwiękowego brak , kamera działa normalnie.

Po podpięciu pod komputer błędy : błąd zewnętrzny i wewnętrzny na wszystkich czujnikach z przodu.

Dziwna sprawa bo czujniki z przodu "pykają " a błąd jest ten sam na wszystkich 4 czujnikach nawet jeśli padły to chyba nie 4 na raz

Ma ktoś pomysł gdzie szukać przyczyny ?

Witam, dziś właśnie mam to samo co u ciebie, mam F11. Gdzie ta kostka się znajduje co wymieniłeś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.