Skocz do zawartości

Emulator zmieniarki cd w BMW X3


Eros

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniarkę CD mam w podłokietniku. Czy zamiast zmieniarki, mogę podłączyć emulator zmieniarki, czy emulator musi iść prosto od radia ?

 

W podłokietniku mam taką wtyczkę i domyślam się że to jest od zmieniarki cd

8bcb5b2b71dc2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Kolgeo nie wiem czy temat aktualny. Właśnie "wyrzuciłem" ori zmieniarkę z podłokietnika i zamontowałem XCarLink'a 3+6 pin - kupione na allegro u HADRON_PS. Działa wszystko co potrzeba, ori zmieniarka nie musi być wpięta choć jest możliwość jej pozostawienia. Jedyny mankament to brak lub nieprawidłowy odczyt IDTagów z mp3.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy podepne sie pod Temat mam w moim x zestaw bt lecz padł moduł bt, na allegro znalazłem:

 

Dension Gateway Lite BT

http://allegro.pl/cyfrowa-zmieniarka-bt-usb-ipod-aux-bmw-e46-e39-x3-i5484154428.html

 

Moje Pytanie czy wepne sie do mojego Radia tym jezeli nie posiadam zmieniarki ? ( pod schowkiem tez mam takie wejscie jak kolega wyzej)

 

Czy sterowanie z kierownicy bedzie dzialac ?

Oraz czy mozna wykorzystac oryginalny mikrofon ? czy trzeba uzyc tego z zestawu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To urządzenie jest umiejscowione w schowku,bo musisz mieć gdzie usb podłączyć .Mikrofon możesz wykorzystać .Sterowanie jest pełne.Trzeba dokodowac w systemie zmieniarke i ważna rzecz:to urządzenie musi być podłączone pod stałe zasilanie np.ze skrzynki bezpiecznikow.
W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To urządzenie jest umiejscowione w schowku,bo musisz mieć gdzie usb podłączyć .Mikrofon możesz wykorzystać .Sterowanie jest pełne.Trzeba dokodowac w systemie zmieniarke i ważna rzecz:to urządzenie musi być podłączone pod stałe zasilanie np.ze skrzynki bezpiecznikow.

 

Czyli nie jest tak ze wepne sie do radia od tyłu i z tamtad sobie zasilanie wezmie ? (tak pisza w opisie)

Kurcze czym to dokodowac ? ( jest na forum gdzies instrukcja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie reset robić cały czas i język przestawia się.Jeśli to Tobie nie przeszkadza to mnie tym bardziej.Kodowanie to już chyba nie Twój konik.Trzeba mieć kabel ,program i kompa...i instrukcję ,która pewnie jest na forum
W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie reset robić cały czas i język przestawia się.Jeśli to Tobie nie przeszkadza to mnie tym bardziej.Kodowanie to już chyba nie Twój konik.Trzeba mieć kabel ,program i kompa...i instrukcję ,która pewnie jest na forum

 

Kabel jest, lapek, tez i inpa ( w miare juz ogarniam) mam tez ncs dummy, bedzie trzeba powalczyc :)

dzieki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
sfinks a odbiegając trochę od tematu, czy jeżeli ktoś pod centralny wyświetlacz (ten co się otwiera) podłączył terminal 15 zamiast 30 to będzie taka sama sytuacja? U mnie właśnie obserwuje takie dziwne zachowanie, że takie rzeczy jak język, czy zapisane lokalizacje GPS resetuje po wyłączeniu zapłonu i odczekaniu chwili.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznaczeń nie znam .Musiałbym poszukać ale jeśli już wiesz ,że jest źle to przełączyć warto kable i zobaczyć.W tych wszystkich systemach i tak nic nie uszkodzisz ,bo nie bardzo jest jak.Nie mam żadnej X3 z navi ,bo zobaczyłbym jak jest .Poszukam schematu jakiegoś
W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak. Od softu zacząłem. Odłączyłem tez mkIV z tylu i dalej tak samo.

Poza resetowaniem ustawień dodatkowo zaobserwowałem:

- po uruchomieniu nie zawsze pokazuje sie logo. Najczęściej odrazu główny ekran.

- czasami nie jestem w stanie przyciszyć radia odrazu po włączeniu. Chwilkę muszę poczekać i dopiero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jeśli wrzuciłeś soft OEM i dalej to samo to znaczy iż pada czytnik .Już eprom nie trzyma parametrów pracy pewnie.Może fleszowanie by pomogło jednak nikt gwarancji nie da zapewne .Jeśli masz możliwość to podłącz inny czytnik i zobacz czy objawy dalej występują
W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chwila. Te wszystkie ustawienia nie sa zapisywane w nawigacji - tej w bagażniku. Tak mi sie wydaje bo jak ja odłącze to normalnie mi sie "konsola" otwiera, moge zmieniać ustawienia itp itd. Nie mam dostępu do nawigacji tylko. Moge sie mylić ale sadze ze te ustawienia sa trzymane w eeprom modułu CID a wiec w tym centralnym wyswietlaczu. Żeby sie do tego dostać to mnóstwo rozbierania....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Cześć Wam!

Rozważam zakup emulatora zmieniarki z allegro. Emulator o dźwięcznej nazwie Nvox. Są dwa rodzaje i poniżej załączam linki do obu z nich.

 

model 1: http://allegro.pl/nvox-zmieniarka-bmw-3-6-pin-usb-mp3-klucze-i6072987870.html

model 2: http://allegro.pl/nvox-zmieniarka-cyfrowa-mp3-bmw-10pin-usb-klucze-i6717601051.html

 

Mam bmw x5 E53 z dużą navi CCC i z popsutą zmieniarką na 6CD.

Czy ktoś z kolegów wie, który z tych emulatorów będzie pasował do mojego radia i jak to się podłącza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie masz nawigacji CCC tylko Mk4.

Po drugie obydwie te zmieniarki to chińskie wynalazki .W opisach masz to samo i tylko roczniki auta e53 inne.

Na forum nie widziałem aby ktoś to montowal. W dziale Gotowe recepty masz teksty o tych zmieniarkach ale sprawdzonych przez ludzi z forum

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może i mk4.

Chiński, nie chiński jeśli będzie odtwarzać muzykę podobnie jak zmieniarka CD to czego więcej trzeba? Jeśli oba się nadadzą to już jakaś dobra wskazówka.

Spróbuję coś znaleźć w tych "receptach", ale jeśli znasz szybszy skrót do tematu, to będę wdzięczny za link.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.