Skocz do zawartości

Demontaż tylnego zderzaka E46 Compact


Rybol77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Potrzebuję zdemonować tylny zderzak w E46 Compact 2004r.

Proszę o pomoc jak mam się do tego zabrać, gdzie szukać śrub i ile ich jest i czy to jakaś gruba sprawa żeby go zdjąć

Będę wdzięczny za pomoc

 

P.S Przeszukałem forum ale nic nie znalazłem na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wyciągnąć dojazdówkę. Potem wypchnąć wszystkie nity/kołki rozprężne od nadkoli i belki. Jak już to zrobisz to pozostaje odkręcić dwie nakrętki 10mm i wyciągnąć śruby blokujące. Następnie wyciągasz zderzak na kilka cm do tyłu. Trzeba go nieco rozszerzyć na końcach bo trzymają go te małe nadkola. Wewnątrz na burtach są ślizgi, uważaj na ich końce bo mają wypustkę po obu stronach, która trzyma i ustala końcówkę zderzaka do karoserii/nadkola. Bardzo łatwo je połamać. Jeśli masz Pdc to trzeba wyciągnąć wtyczki jak lekko wyciągniesz zderzak. Jak nie dasz rady odkręcić śrub lub wyciągnąć nitów po stronie dojazdówki to wykręć jej stelaż. Zobacz nr 12 oraz 9.http://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=AT51-EUR-05-2003-E46-BMW-316ti&diagId=51_4433 oraz http://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=AT51-EUR-05-2003-E46-BMW-316ti&diagId=51_4432
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zderzak ma uszy, które pełnią identyczne zadanie jak nity rozprężne. Jak wsadzisz głowę pod auto w okolicach tłumika i spojrzysz pomiędzy tylną ścianę a zderzak to zobaczysz na końcach belki nakrętki, klucz 10 mm. Spryskaj je wd40, bo pewnie są lekko zardzewiałe i śruba będzie się obracać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.