Skocz do zawartości

Skrzynia automatyczna - wymiana oleju


dpslkpl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 189
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

w 118d 143KM robiłem chiptuning

 

w 135i mam box z burgera

 

Pytam ponieważ zastanawiam się nad kupnem f30 316i 136KM i zrobienie chiptuning na około 200KM tylko ze gdzieś kiedyś czytałem ze skrzynia biegów (automatyczna) podobno może tego nie wytrzymać ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla skrzyni większym problemem jes moment oborotwy niż moc a ze jest to ZF 8HP45 - wytrzymuje 450-500Nm - a Ty bedziesz mial kolo 350 po chipie

 

benzyna ma nizsze momenty niz diesel

 

skrzynia raczej nie padnie od tuningu - ale wymien olej po 60-70k w skrzyni - chyba ze kupujesz z wiekszym przebeigiem to wymien od razu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
w 118d 143KM robiłem chiptuning

 

w 135i mam box z burgera

 

Pytam ponieważ zastanawiam się nad kupnem f30 316i 136KM i zrobienie chiptuning na około 200KM tylko ze gdzieś kiedyś czytałem ze skrzynia biegów (automatyczna) podobno może tego nie wytrzymać ??

"Zrób z niej 118i fabrycznym firmware i będzie ok ." POMYLKA , post nieskuteczny

Edytowane przez temsky740
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moment ale Ty mowisz o 316i z silnikiem 1499?

 

to on juz ma mniejsze przyrosty tak 170KM okolo

 

nie widzialem zeby ktos zrobil go na 200, na 200 to robili stare 16i z silnikiem 1600

 

Ja mówię o silniku 1,6i 100kw 136KM poj 1595cm 4cylindry w f30 chyba do 2014 lub 2015r i jak pytałem w chiptuningu to robią go na blisko 200KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moment ale Ty mowisz o 316i z silnikiem 1499?

 

to on juz ma mniejsze przyrosty tak 170KM okolo

 

nie widzialem zeby ktos zrobil go na 200, na 200 to robili stare 16i z silnikiem 1600

 

Ja mówię o silniku 1,6i 100kw 136KM poj 1595cm 4cylindry w f30 chyba do 2014 lub 2015r i jak pytałem w chiptuningu to robią go na blisko 200KM a moment obr nie pamiętam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jestem świeżo po wymianie oleju w mojej F31, wymiana przebiegła bezproblemowo, po wymianie skrzynia działa bezproblemowo. Olej wymieniony standardową metodą, pierwszy raz, przy przebiegu 173 tys. Piszę tego posta, żeby osoby zastanawiające się czy warto, czy ze skrzynią nie będzie problemów po wymianie nie zastanawiały się, tylko czym prędzej umawiały wizytę w warsztacie. Dużo czytałem na temat serwisu skrzyń, sporo osób polecało tutaj warsztat forumowego kolegi gorik79 w Legionowie, ze swojej strony tylko mogę potwierdzić to co ludzie piszą, miłe, profesjonalne podejście, rzeczowe odpowiedzi na zadawane pytania. No i przedewszystkim fachowiec od BMW ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam... ja również zrobiłem wymianę oleju w swojej BMW F31 320XD u kolegi z forum i mogę polecić jak najbardziej...

wymiana przy 140 tys, olej podczas wymiany wyglądał dość ładnie ale już po tym przebiegu nie był idealnie przejrzysty ale nieco mętny - więc wymiana jak najbardziej była dobrą decyzją

do tego wymieniłem jeszcze olej w skrzynie rozdzielczej napędu - ogólnie jestem zadowolony z obsługi i 100% polecam

cena jak wyżej na oryginalnych częściach ZF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki za info. Czyli więcej niż 500nm nie ładować? To do 2.0D wsadzają mocniejsze skrzynie niż do 35i :duh:

A czym się różni ten mój automat od skrzyni automatycznej w np. M4 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.