Skocz do zawartości

E36 318i M43 Klima słabo chłodzi..


mariusz42

Rekomendowane odpowiedzi

Witam klima (klimatronik) pełna , odgrzybiona a jednak to powietrze które leci z kratek nawiewu nie jest tak zimne jak np. w moim drugim aucie mondeo mk2 który ma zwykłą klimę. Co jest powodem takiej sytuacji? osuszacz? ... pozdro..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jeszcze w tym tygodniu podjadę do tych fachowców od klimy niech jeszcze raz sprawdzą wszystko a osuszacz nie wiem czy był wymieniany bo auto mam od roku ale pewnie skończy się na wymianie skoro trzeba wymieniać. Aczkolwiek jak pisałem wcześniej we fordzie 97r. też cały układ wygląda na fabryczny a jednak chłodzi lepiej.No nic zobaczę co mi powiedzą i dam znać... pozdro..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam byłem wczoraj na sprawdzeniu klimy i tak to się odbyło...gość podlączył maszynę wyciągną czynnik którego było 720 g, zrobił próżnię potem coś jeszcze i nagle pojawił się komunikat o nie szczelności stwierdził że skoro było tyle czynnika to nie możliwe , może błąd maszyny i podłączył drugą. Po chwili na drugiej maszynie też pojawił się komunikat o nie szczelności i co dalej. Postanowiłem nabić tak czy siak i zobaczymy co się będzie działo , czy będzie uchodzić czynnika czy nie? Czy to możliwe że podczas tego całego procesu robienia próżni itp.. mógł się rozszczelnić układ? A wracając do chłodzenia to jest tak jak przed czyli leci chłodne powietrze ale jak dla mnie powinno być zimniejsze bynajmniej tak mam w fordzie. Terz nabili mi 825 g tyle ile powinno czyli jest pełna a jednak to chłodzenie jest takie sobie. Czy może to być wina osuszacza? czy warto go wymieniać? co Wy na to? ..pozdro..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu, nie nabili czynnika z kontrastem? Powinno się nabić tylko azotem kilkanaście barów i szukać w ten sposób nieszczelności. Nawet na, słuch w ten sposób można szukać nieszczelności. Wydaje mi się ze zakład średnio wie co robi.

 

Temp jaka z kratek idzie? To taki podst pomiar nawet jak średnio ktoś ogarnia klime i ma tylko maszynę do nabijania spr układów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

google i dwa wpisy

spis bezpieczników e36

spis przekaźników e36.

 

od razu ci podpowiem ci że ten najbliżej szyby to pierwszy bieg, ten po środku to kompresor klimy, ten w stronę maski kolejny to 2 bieg wentylatora klimy. Jak kumasz jak działa przekaźnik to jestes w stanie sam sobie uruchomić 2 bieg za pomocą kawałka kabla, trzeba zewrzeć odpowiednie styki. A samych przekaźników są różne ilości uzależnione od wyposażenia. Jest kilka podstawowych i potem już dodatkowe. Czasem przekaźniki są zamienne natomiast trzeba patrzeć na nóżki gdyż mogą się różnić i mimo że pasuje we wtyk to na innych stykach działa. Ogólnie jak wiesz jak działa przekaźnik to wiesz o czym pisze, jak nie wiesz o czym pisze to użyj google i poszerz wiedze :)

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.