Skocz do zawartości

Wszystko o bluetooth


michu7510

Rekomendowane odpowiedzi

panowie po jakim szczegole poznac czy w aucie jest bluetooth fabryczny..mam navi 16:9 ,multifunkcje,oryg inst telefoniczna,miejsce na telefon...przycisk w korytku na telefon z taka mowiaca buzka..probuje parowac z telefonem komorkowym i nic nie dziala..hmm moze nie ma bluetootha... :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 141
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

...kurcze ja naciskam ta mowiaca buzke paruje i nic ..zero reakcji...tylko czy mam tego bluetootha :doh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy parowaniu musi byc wcisnieta ta buzka bo ja nie mam instrukcji po polsku

 

Witam!

 

Przerabiałem dziś ten temat u siebie. Zrobiłem następująco:

- kluczyk w pozycji zero, nacisnąłem "buźkę" na 3 sekundy, po czym dalej trzymająć przekręciłem kluczyk i po następnych 3 sekundach puściłem przycisk,

- na ekranie pojawił się odpowiedni komunikat,

- włączyłem BT w telefonie i dałem na wykrywalny,

- po znalezieniu urządzenia na telefonie wprowadziłem kod, który był w instrukcji obsługi razem z papierami auta.

Komputer w auce ładnie zczytał kontakty z pamięci telefonu, mimo, że mam HTC P3300.

Ogólnie super sprawa ten zestaw głośnomówiący :)

Pozdrawiam,

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie jest bluetooth laczy sie..ale jest problem chce kod i nie mam go nigdzie w ksiazkach..co tu poczac ...serwis ??? :doh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie jest bluetooth laczy sie..ale jest problem chce kod i nie mam go nigdzie w ksiazkach..co tu poczac ...serwis ??? :doh:

 

U mnie ze wszystkimi ksiązeczkami dostałem instrukcję obsługi telefonu. Tam wsadzona była taka sztywna, kartka wielkości A5 ze skróconą instrukcją parowania w kilku językach i z hasłem.

Jeśli tego nie masz, to skontaktuj się z serwisem. Zestaw głośnomówiący widoczny jest w telefonie jako BMW xxxxx gdzie x to pięć ostatnich cyfr vin. Myślę więc, że nie powinno być problemów, żeby podali Ci hasło na podstawie vin.

 

Zobacz jeszcze to:

http://www.bimmerfest.com/forums/showthread.php?t=90787

Pozdrawiam,

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak jutro zadzwonie ...wlasnie w telefonie bylo to widoczne jako piec ostatnich liter nadwozia..wielkie dzieki :dance:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bartekch zparowalem tel z samochodem ale ksiazki mi nie sciaglo masz moze jakis sposob zeby wgrac ksiazke tel z telefonu moj tel to nokia e50

 

Niestety nie wiem jak wymusić synchronizację kontaktów. Zdziwiłem się, że u mnie samo się zrobiło, tym bardziej, że w dokumentacji widziałem chyba, że synchronizują się kontakty z SIM'a, a u mnie wszystkie były w pamięci aparatu.

Pozdrawiam,

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak,jak ktos kodu nie ma to na serwis ..ja dzisiaj bylem ..za 353 zl stestowalem cale autko kod mi podali telefon chodzi..jezeli nie zczytuje ksiazki to dlatego ze zbyt nowy telefon..w moim przypadku E51 nie zczytuje,na serwisie mi powiedzieli ze za nowy telefon,na dowod 6230 mial serwisant i jego dane zczytalo.,mam kod,potwierdzony przebieg itd..mi odbiera rozmowy ,moge wybrac numer ale nie mam ksiazki numerow...pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No dobra - a sytuacja taka .

Kierownica multifunkcja z "buzka" jest ale w zaden sposob ten przycisk nic nie zalacza.

Czy bluetooth jest w takim wariancie opcja ?

W bagazniku wstepnie szukalem i nic nie ujawnilem (moje e46 to dosc dobrze wyposazony 3,0 Diesel Touring).

Czy w razie jego braku kazda e46 jest wyposazona w instalacje do jego podlaczenia ?

E46 ToUrInG M57
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzymasz buzke i przekrecasz kluczyk..nadal trzymasz po 5 sekundach od przekrecenia w pozycje taka ze kontrolki sie zapala puszczasz buzke...i na wyswietlaczu pojawi sie napis bluetooth aktivieren(czy cos podobnego..w 16:9) wtedy uruchamiasz BT w telefonie i prosi Cie o kod dostepu(powinien byc w ksiazkach od auta.jak nie ma to serwis) wpisujesz go i tel sie laczy..jezeli tel zbyt nowy to ksiazki nie przesle..ale dzialal bedzie..reszta to intuicja :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie juz nie mam nerwow...mam oryginalny kod,robie wszystko zgodnie z instrucja i caly czas ten sam komunikat-nie mozna powiazac urzadzenia.moj tel to samsung d900i ale probowalem juz z wieloma innymi i nic caly czas to samo.dodam jeszcze ze bylem w sobote w serwisie w poznaniu sami nie wiedzieli za bardzo jak to sie paruje i musialem im pokazywac,mowili ze moze kod nie taki i dobrze by bylo zczytac z modulu a koszt 350zl.juz nawet w niedziele rozmawialem z niemcem od ktorego zakupilem auto i zapewnial mnie ze dzialalo i jeszcz dzien przed sprzedaza z tego korzystal ale co ciekawe dodal ze sam rowniaz dzialajac zgodnie z instrukcja nie mogl sobie poradzic i podjechal do serwisu a tam zrobili mu to w 30sek.sam juz nie wiem co robic gdzie z tym jechac?
kiedys e36 316,325 coupe...pozniej e46 320d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..ja bylem na serwisie..353zl ale tylko dlatego ze kupilem ja w niemczech bez ksiazek i nie mialem kodu(przy okazji mi ja stestowali i przebieg potwierdzili),tyle ze sam sobie to potem zrobilem w domku z tym kodem...ja mam nokie E51 i wszytko jest ok tylko ksiazki kontaktow mi nie zczytalo poniewaz zbyt nowy tel z 6230 wszystko smiga jak lala nawet smsy...wiesz moze juz masz pamiec na ilosc zajeta,bo mi mowili ze do 5 numerow mozna zapisac i potem trzeba wykasowac..na poczatku mi tez zalapac nie chcialo dopiero za 5 czy 6 razem zalapalo..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale robisz takm jak pisalem tam wyzej ..i ta buzka to musi byc przy tunelu..na korytku od telefonu..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm pewnie to moze byc przyczyna..moze zpolszczony soft nie zawiera jakiejs aplikacji,bo nie kazda ma BT i stad moze to byc soft..moim zdaniem szkoda pienizkow na soft polski to menu jest bardzo proste..ale zacznij od tego,byc moze inna wersje softu wgraj..moze jest jakas inna pod BT :doh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie pomoze?moze trzeba jakos zresetowac modul bo sam juz nie wiem a strasznie zaprzata mi to glowe...kodu juz jestem pewien na 100% bo wlasnie doszedl do mnie list od bylego wlasciciela z kartka z kodem ikoncowka vin m.in...dodam jeszcze ze wgrywalem juz takze starsze softy do czytnika i nic-czyli nie to
kiedys e36 316,325 coupe...pozniej e46 320d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc ja napisze jak to zrobiłem

- Trzymasz przycisk z buźką (albo na kierownicy albo na konsoli pomiędzy siedzeniami)

- Przekręć kluczyk - ustawienie zaraz przed zapaleniem auta

-Po ok. 3 sekundach zwolnij przycisk

Pokaże się "BT pairing"

i teraz przechodzisz do telefonu

Musisz znaleźć ikone z BT i go włączyć, po czym najczęściej jest coś takiego jak dodaj urządzenie (czy coś podobnego), pokaże się BMW z paroma numerami i to wybierasz. Następnie poprosi Cie o kod i podajesz ten co dostałeś i potwierdzasz. Powinno być ok :)

Pozdrawiam

P.S Wiadomo coś z tym sterowaniem głosowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.