Skocz do zawartości

BMW e39 525i 11/2000 rok problem sterownik ABS 001


panek696

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Mam problem ze swoim e39. Może opisze co jest..

Wywaliło mi kontrolki od ABS i ASC, nie działa prędkościomierz i ekonomizer. Pojechałem podpiąć pod komputer autko, żeby zobaczyć co jest. Dowiedziałem się tyle, że nie można podłączyć się pod sterownik od ABS, problem z CAN ( diagnosta powiedział, że najprawdopodobniej jest to sterownik od abs 001 ) . Oddałem sterownik do gościa, niby elektronik. Rozebrał sterownik i niby go naprawił ( zapierał się, że nic nie uszkodził i że wszystko jest dobrze ) . Mówił, że nie było masy i dlatego nie można było się z Nim połączyć i nie działały kontrolki itp.. Po jego rzekomej naprawie nic się nie zmieniło, dalej ta sama sytuacja. Sprawdziłem czy dochodzi prąd do kostki i czy jest masa, okazuje się, że jest.

 

http://images77.fotosik.pl/679/955ae751efec8a68.jpg

Pomarańcz - miejsca które naprawiał elektryk

Zielona strzałka- Miejsce które jest minimalnie przepalone przez elektryka

Biała strzałka - Miejsce w którym nie łączy drucik, sprawdzałem miernikiem. ( zostało Ono najprawdopodobniej uszkodzone przez elektronika )

Czerwony- Tutaj nie ma w ogolę przejścia żadnego prądu. Tak ma być, czy coś jest nie tak ?

 

Jakieś propozycję co może być nie tak ? gdzie zacząć szukać przyczyny ? Gdzie oddać sterownik żeby sprawdzili czy jest on w 100 % sprawny ?

Edytowane przez panek696
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem właśnie o tym, ale nie mam nikogo znajomego kto by miał taką e39 jak moja. Coś mi się kojarzy, że jest też kilka różnych sterowników z końcówką 001 to prawda ? Mój to 0 265 900 001. Na pompie od abs mam numer 0 265 223 001, było coś zmieniane już czy tak ma być ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weż do ręki lupę i zobacz te piny po lewej stronie od Twojej zielonej strzałki.Jak inne są połączone cienkimi drucikami,to te o których piszę są cienkie jak ludzki włos i pewnie elektronik przez przypadek je uszkodził.Wystarczy je dotknąć i się zerwą.Mało kto to naprawi,bo po prostu polutowanie ich graniczy z cudem.Znam problem,bo u szwagra było to samo i objawy z komunikacją z kompem te same.Skończyło się na wymianie na używkę i jest gicio.
niema nic lepszego niż BAWARKA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś bliżej mnie mieszkał to mam uszkodzony na podmianę sterownik koła wszystkie działają ale nie działa elektrozawór. Biała szczałka odpowiada za koła jak jest przerwana jedna nie działa koło najczęstsza usterka tego sterownika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zapytam, może jest ktoś z Lublina, bądź okolic który chciałby pożyczyć na chwilkę swój sterownik, żebym mógł zobaczyć czy to jest wina sterownika czy szukać czegoś w aucie.

Nic się nie stanie jeżeli włożę na chwilę inny sterownik z tymi samymi numerami ? nie chciałbym komuś uszkodzić go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś bliżej mnie mieszkał to mam uszkodzony na podmianę sterownik koła wszystkie działają ale nie działa elektrozawór. Biała szczałka odpowiada za koła jak jest przerwana jedna nie działa koło najczęstsza usterka tego sterownika

 

No dobrze, ale czy jeżeli jest uszkodzony jeden drucik, czy nawet dwa to będą takie objawy jak ja mam, czyli kontrolki od abs i asc i do tego brak prędkościomierza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Podmien czujnik i odczytaj błędy. Jeśli będą na tym samym kole masz sterownik uwalony. W okolicach Lublina na pewno ktoś ma sterownik na sprzedaż to sobie podmien. Powiedz że kupisz jak, będzie wszystko działało.

Dokładnie.Ja tak zrobiłem tylko wiedziałem na 100% że mam uszkodzony sterownik ale nic nie szkodzi zadzwonić i podjechać: http://allegro.pl/bmw-e38-e39-abs-sterownik-0265-900-001-i6136335935.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze nie zaszkodzi. Lublin małym miastem nie jest i nie wierzę że nie znajdzie jakiegoś sterownika. Np ten blisko niego co dałeś a pewnie wiele miejsc gdzie rozbieram e39 lub inne auta też są ale nie ma ich na portalach. Wystarczy popytać znajomych. Puławy też są kilkanaście min od Lublina więc warto zadzwonić i podjechać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie macie racje, nie pomyślałem o tym, żeby podjechać po sterownik z aukcji i powiedzieć, że jak będzie wszystko działać to go biorę :mad2: Mam już z tym problem od jakiegoś czasu, popytałem kilku mechaników i każdy mówi co innego, więc stwierdziłem, że nie warto Im oddawać, bo wymienią mi wszystkie czujniki w kołach, a okaże się, że to i tak co innego. No dobra, dzisiaj albo jutro postaram się zrobić podmiankę i dam znać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś bliżej mnie mieszkał to mam uszkodzony na podmianę sterownik koła wszystkie działają ale nie działa elektrozawór. Biała szczałka odpowiada za koła jak jest przerwana jedna nie działa koło najczęstsza usterka tego sterownika

 

No dobrze, ale czy jeżeli jest uszkodzony jeden drucik, czy nawet dwa to będą takie objawy jak ja mam, czyli kontrolki od abs i asc i do tego brak prędkościomierza ?

 

tak jak będzie uszkodzony drucik (dwa idą na koło) odpowiadający za lewy tył to na pewno nie będzie działała prędkość i bd świeciła kontrolka abs i asc :)

 

W tych sterownikach w 99% przypadkach pada łączenie w tym miejscu co masz białą szczałkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wymieniłem sterownik i od razu wszystko jest dobrze. Nie wiecie jak długo wytrzymują sterowniki po regeneracji ? opłaca się regenerować czy nie ? jeżeli by się udało naprawić, to może bym jeszcze na nim pare zł zarobił :D :8)

 

Dzięki wielkie wszystkim za odpowiedzi :)

Oby wasze bawarki jeździły i się nie psuły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.