Skocz do zawartości

530d EWS nie zawsze odpala


andrew1301

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moje e39 czasem nie odpala za pierwszym razem. Rozrusznik kręci ale nie odpali trzeba próbować kilka razy nie zawsze to występuje błędy jakie odczytałem to

DME:

7669- Elektronische Wegfahrsperre (EWS)

EWS:

15 power on reset

14 DME-changing code XOR-error

Co może być przyczyną? Lepiej szukać przyczyny czy zastosować emulator EWS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie wiem czy dobrze pamiętam ale jak ews nie "rozkoduje" sterownika to rozrusznik nie będzie kręcił.

 

Potwierdzam - u mnie tak kiedyś było i po prostu nie było reakcji na przekręcenie kluczyka na zapłon.

 

andrew1301 a jak u Ciebie z naładowaniem akumulatora? Masz błędy rozładowania/spadku napięcia a przy nich też może wyskakiwać błąd EWS (i inne też).

Próbowałeś odpalać na innym aku albo nawet z podpiętymi kablami z innego auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałbym jeszcze kable w podłodze pod fotelem przednim pasażera - tam jest magistrala PLUSowa. Czasem lubi tam się dostać wilgoć i korodują kable - jeden z nich odpowiada też za rozrusznik.

Dorzucam obrazek z forum Elektrody gdzie ktoś pokazał który to kabelek:

 

http://obrazki.elektroda.pl/5617363500_1458246855.jpg

 

U mnie była podobna sytuacja - przekręcałem kluczyk, kontrolki się zapalały ale zero reakcji rozrusznika. Jednak przy kluczyku przekręconym do zapalenia kontrolek i na krótko podpiętym rozruszniku odpalał. Rozebrałem stacyjkę i okazało się, że od temperatury lekko odgięła się jedna z miedzianych stopek, które plastikowy bębenek w stacyjce odpowiednio odsuwa i zostawia zwartą resztę. Była to właśnie blaszka odpowiedzialna za podanie napięcia na rozrusznik.

 

Stacyjka po rozebraniu:

http://i.imgur.com/6Zgd2i7.jpg?1

 

Zbliżenie pokazuje, która blaszka się odkształciła:

http://i.imgur.com/CpMSdXK.jpg?1

 

Tak więc - jak to się mówi - szukajcie a znajdziecie... :wink:

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie wiem czy dobrze pamiętam ale jak ews nie "rozkoduje" sterownika to rozrusznik nie będzie kręcił.

 

Potwierdzam - u mnie tak kiedyś było i po prostu nie było reakcji na przekręcenie kluczyka na zapłon.

 

andrew1301 a jak u Ciebie z naładowaniem akumulatora? Masz błędy rozładowania/spadku napięcia a przy nich też może wyskakiwać błąd EWS (i inne też).

Próbowałeś odpalać na innym aku albo nawet z podpiętymi kablami z innego auta?

 

Tak jeżeli EWS nie zostanie rozkodowany to rozrusznik nie będzie kręcił. U mnie wygląda to tak, że kręci za każdym razem ale nie odpali trzeba cofnąć kluczyk i próbować jeszcze, czasem odpala dobrze za pierwszym razem czasem za drugim ale zdarzało się i za 7 (ile razy nie odpali tyle błędów wyskakuję)

Akumulator był wymieniany jakiś czas temu zobaczę jakie ma napięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.