Skocz do zawartości

Chiptuning BMW e87


pako007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o pomoc w temacie komputerowego tuningu do silnika 116I z 2009 r. (2.0 , 122 KM). Może ktoś już robił ten silnik?

Jakiego przyrostu mocy/momentu mogę się spodziewać wprowadzając same modyfikacje komputerowe + ewentualnie filtr?

Ciekawi mnie też zestawienie ze spalaniem - Jak mam 1000 zł wydać na 10 KM i wzrost zużycia paliwa 2 litry to raczej słaba inwestycja :)

Jestem laikiem w temacie więc poproszę o w miarę czytelną pomoc.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez pako007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dodaj jeszcze pytanie ile wzrosnie uderzenie w korby oraz panewki , o ile skruce zywotnosc silnika oraz jakie naprawy bede musial wykonac wczesniej niz normalnie...

Ja Ci poradze tak:

Jak masz kupic 118i i robic chip to kup 120i i masz to samo a silnik wyliczony na ta moc i sa jeszcze mocniejsze wiec jak dojdziesz do najmocniejszego i bedzie za slaby to wtedy mysl o chipowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o pomoc w temacie komputerowego tuningu do silnika 118I z 2009 r. (2.0 , 122 KM). Może ktoś już robił ten silnik?

Jakiego przyrostu mocy/momentu mogę się spodziewać wprowadzając same modyfikacje komputerowe + ewentualnie filtr?

Ciekawi mnie też zestawienie ze spalaniem - Jak mam 1000 zł wydać na 10 KM i wzrost zużycia paliwa 2 litry to raczej słaba inwestycja :)

Jestem lajkiem w temacie więc poproszę o w miarę czytelną pomoc.

 

Pozdrawiam

Dobrze zrobiony program a żywotność się nie zmieni. Ale przy wolnossacym silniku efekty mizerne więc trzeba jeździć i cieszyć się tym co jest.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.youtube.com/watch?v=AY0_41pTWJw

 

http://www.ziptuning.nl/Chiptuning/BMW-1-series-116i-2.0-122-pk-E87-car-4962.html#header

 

Czyli uważacie, że to jest ściema? Niestety nie znalazłem polskiego odpowiednika, a do Holandii na pewno nie pojadę żeby sobie auto odpicować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksymalnie jaka moc mozesz osiagnac na tym silniku to max 10 KM +/-. Wystarczy zapytac/ zadzwonic do firm w tym specjalizujacych i ci odpowiedza na co mozesz liczyc. Czy wydanie 1000 zl jest warte tych 10 KM to zalezy od ciebie, mowa o chip tuningu komputerowym.

 

Ok, jak dla mnie wyczerpująca i wystarczająca odpowiedź.

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.