Skocz do zawartości

320i Drgania kierownicy


Titan

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj byłem na wymianie zacisków i przy okazji klocków przednich.

Przedtem wszystko było ok poza tym, że hamulce były zapowietrzone(urwane odpowietrzniki więc wymieniłem zaciski).

 

Po wymianie zauważyłem, że ściąga mnie lekko na lewo a kierownica zaczyna drgać od ok 80km/h. Może trochę wcześniej.

Patrzyłem mechanikowi na ręce i nie ruszał żadnych elementów zawieszenia z przodu. Prawa przednia tarcza była lekko przypieczona i klocki były nierównomiernie i krzywo starte. Wymiana tarcz oczywiście mnie czeka, ale na chwilę obecną chcę coś zrobić z tą kierownicą i ściąganiem.

 

Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regenerowane. Sprawne. Z tego co mi mechanik powiedział to dzieje się tak dlatego że prawa tarcza była wykrzywiona i starty klocek za mocno napierał na tarczę. A teraz nowe klocki nie blokują tarczy jak nie jest wciśnięty hamulec. Tak mniej więcej mi powiedział. Ma to sens?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodów mogą być dziesiątki niestety... Bicie tarcz, bicie piast, niewyważone koła, wyząbkowane opony, luzy na elementach zawieszenia (tuleje, sworznie wahaczy, drążków kierowniczych), luzy na maglownicy, luzy w układzie kierowniczym (krzyżak, sprzęgło elastyczne).

 

Diagnozuj po kolei, np zaczynając od tematów związanych z kołami - jak założysz na przód inne koła i problem zniknie to wiesz, że drganie powoduje felga/opona. Jak nie to szukasz dalej - mierzysz bicie tarczy, bicie piasty, sprawdzasz luzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła są wyważone a opony całkiem dobre. Nie chcę mi się wierzyć że nagle po wymianie zacisków i klocków pojawiły się luzy. Tarcze mógłbym przetoczyć ale z drugiej strony i tak je będę zaraz wymieniał więc nie wiem czy jest sens.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.