Skocz do zawartości

[e91] drgania silnika na wolnych obrotach


Szuli

Rekomendowane odpowiedzi

Udało się w końcu oponować problem.

Wymienione:

- czujnik temperatury (znaczna poprawa ale drgania sporadycznie się pojawiały)

- wtryski (od tego czasu problem ustąpił).

Niestety jedno się udało drugie się spier...

Pojawiły się metaliczne stuki w silniku, nie występują zawsze i nie ma znaczenia czy silnik jest zimny czy ciepły, popychacze??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szuli, michu82 udało wam się uporać z problemem?

Ja złapałem auto na goracym uczynku podczas telepawki i jak podpialem pod kompa inpa pokazala wyraźne wahania korekcji:

 

 

Jak dodalem gazu i chwile potrzymalem powyżej 1000 obrotow to po puszczeniu przestaje trzaść i korekcje się uspokajają i wygladaja niezle:

 

Capture.jpg

 

Były też na stole, 2 niby regerowane, ale to nic nie zmieniło, poza tym korekty sa przyzwoite, stad moje przypuszczenie, że to nie w nich samych leży problem. jakieś pomysły?

 

Mówiąc szczerze to przez wakacje odpuściłem temat tym bardziej, że rzadko go odczuwam bo żeby drgania się pojawiły muszę ze 30 minut pojeździć po mieście co zdarza mi się rzadko bo do pracy mam z 5km. Widzę, że inni koledzy też mają z tym problem ale nie wierzę, żeby przyczyna była taka sama we wszystkich silnikach. 2-litrówki to kompletnie inne konstrukcje... Jak kiedyś będę miał chwilę wolnego to zrobię to co Ty: podepnę do kompa jak samochodem będzie telepało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź kolego czy ten dziwny dźwięk występuje jak wyłączysz klimatyzację. U mnie przy włączonej klimie jest taki dziwny, nierówny dźwięk w rytm silnika. Jak wyłączę to dźwięk ustaje(co to może być?)

Mam tez inny problem: czasami na wolnych obrotach mam lekkie drgania (czuję je w aucie). Wygląda to tak ze na chwilę silnik nierówno pracuje i lekko falują obroty- za chwilę jest ok. Jest to tylko widoczne gdy stoję np na światłach. Ale.....na nastopnych światłach już jest ok- Nie mogę zaobserwować od czego to jest zależne. Dzieje się tak czasami na zimnym a czasami na ciepłym. Korekcje wtryskiwaczy idealne. Mam do wymiany 2 świece i termostaty( nie wiem może ma to wpływ). DPF nie jest zapchany 0 błędów w sterowniku (poza świecami). Inne parametry wszystko ok. Zauważyłem ze po wyłączeniu klimatyzacji drgania są większe. Dodam że mam automat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy włączonej klimie jest taki dziwny, nierówny dźwięk w rytm silnika. Jak wyłączę to dźwięk ustaje(co to może być?)

Mam tez inny problem: czasami na wolnych obrotach mam lekkie drgania (czuję je w aucie). Wygląda to tak ze na chwilę silnik nierówno pracuje i lekko falują obroty- za chwilę jest ok. Jest to tylko widoczne gdy stoję np na światłach. Ale.....na nastopnych światłach już jest ok- Nie mogę zaobserwować od czego to jest zależne. Dzieje się tak czasami na zimnym a czasami na ciepłym. Korekcje wtryskiwaczy idealne. Mam do wymiany 2 świece i termostaty( nie wiem może ma to wpływ). DPF nie jest zapchany 0 błędów w sterowniku (poza świecami). Inne parametry wszystko ok. Zauważyłem ze po wyłączeniu klimatyzacji drgania są większe. Dodam że mam automat.

A co powiecie koledzy na ten problem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przyczyną metalicznego dźwięku po włączeniu klimatyzacji była poluzowana obejma mocująca wydech do skrzyni biegów. Wydech może się też po prostu o coś obijać. Polecam zacząć diagnozę od obejrzenia tego od spodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pisłame o drganiach na biegu jałowym. U mnie drgania znacząco się zmniejszyły po.....zmianie paliwa. Zawsze tankowałem na Bliskiej ON ale w środę zatankowałem Statoil Milles Plus i po około 200km objawy zmniejszyły się o 80%. Będę dalej obserwował temat i zastanawiam się nad dodatkami do paliwa. Dodam że nawet na paliwie z Bliskiej korekcje wtryskiwaczy w Inpie były idealne.Nie lałem oczywiście BIO ON tylko normalny. Zastanawiam się nad dolewaniem preparatu poprawiającego jakość ON( np.Archoil lub Millers).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To już powinien być inny temat, więc jak co proszę o przeniesienie. Niemniej zaczęło się wszystko od drgań silnika, jak pisałem wcześniej, drgania ustąpiły.

- wymiana wtryskiwaczy

- wymiana czujnika temperatury

Problem z metalicznym dźwiękiem pojawił się niedawno. Auto odstawiłem więc znów do mechanika i... :

- wymiana popychaczy

Niestety problem nie ustąpił a mam wrażenie że się pogorszyło. Przed wizytą metaliczny dźwięk występował nie zawsze, niezależnie czy silnik był ciepły czy zimny, raz był raz nie. Teraz metaliczny stukot jest cały czas.

Nie wiem co dalej robi, brak mi pomysłów i niestety sprawa robi się bardzo poważna. Aż boję się myśleć o najgorszym.

Może macie jakieś sugestie co jeszcze mógłbym sprawdzić. Wszelkie podpowiedzi będą mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.