Skocz do zawartości

e39 530d - jaki INNY wentylator chlodnicy klimatyzacji?


szarmx

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiło się ciepło i okazało się ze nie działa mi wentylator chłodnicy klimatyzacji przez co po pewnym czasie wyłącza się klima w aucie. Ciśnienie w okładzie niebezpiecznie rośnie wiec fachowiec specjalista który stwierdził usterkę odłączył mi na razie sprężarkę.

Musze kupić nowy wentylator, ten mój jest na 3 piny i z wbudowanym modułem sterującym.

 

Ciężko znaleźć taki na allegro a szczególnie w mojej okolicy. Wolałbym podjechać, zobaczyć, podłączyć, zobaczyć czy działa i dopiero kupić.

Gdzieś na forum doczytałem ze można przełożyć sam silnik ze śmigłem do starej obudowy (w tym przypadku do tej z mojego silnika). Ktoś tam gdzieś napisał ze kupił wentylator od auta z silnikiem benzynowym i właśnie miał taki problem ze obudowa była inna wiec przełożył wnętrze i mu śmigało ale nie pamiętał już z jakiego silnika kupil.

 

stad moje pytanie: z jakiego innego silnika pasuje ten wentylator? Przypomne tylko ze mam na 3 piny i z modułem wbudowanym.

Pomóżcie zanim wypocę się na śmierć :D

 

ps. czy moduł sterujący musi być wbudowany w silnik? Na alledrogo są dostępne wentylatory z modułem na zewnątrz silnika, czy to będzie pasowało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepsze wyjście od kupna używki, to zakup nowego benzynowego zamiennika. Używka nie wiadomo jak długo pochodzi ( mi 2 lata, przy niewielkim przebiegu), a zamiennik chodzi bez problemu już ze 3 lata. Zamienniki robią tylko do benzyny, już nie pamiętam, ale trzeba usunąć z niego jakieś klapki, żeby nie zasłaniały intercoolera. Za zamiennik zapłaciłem ok. 400 pln.

viewtopic.php?f=72&t=223732

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też polecam nowy zamiennik. U siebie najpierw wymieniłem na używkę, która miała być w dobrym stanie i przetrwała pół roku. Na zamienniku jeżdżę 3 lata i nic się z nim nie dzieje.

 

Poszukaj po numerach, chyba powinno się spokojnie dać kupić z tego co pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiło się ciepło i okazało się ze nie działa mi wentylator chłodnicy klimatyzacji przez co po pewnym czasie wyłącza się klima w aucie. Ciśnienie w okładzie niebezpiecznie rośnie wiec fachowiec specjalista który stwierdził usterkę odłączył mi na razie sprężarkę.

Musze kupić nowy wentylator, ten mój jest na 3 piny i z wbudowanym modułem sterującym.

 

Ciężko znaleźć taki na allegro a szczególnie w mojej okolicy. Wolałbym podjechać, zobaczyć, podłączyć, zobaczyć czy działa i dopiero kupić.

Gdzieś na forum doczytałem ze można przełożyć sam silnik ze śmigłem do starej obudowy (w tym przypadku do tej z mojego silnika). Ktoś tam gdzieś napisał ze kupił wentylator od auta z silnikiem benzynowym i właśnie miał taki problem ze obudowa była inna wiec przełożył wnętrze i mu śmigało ale nie pamiętał już z jakiego silnika kupil.

 

stad moje pytanie: z jakiego innego silnika pasuje ten wentylator? Przypomne tylko ze mam na 3 piny i z modułem wbudowanym.

Pomóżcie zanim wypocę się na śmierć :D

 

ps. czy moduł sterujący musi być wbudowany w silnik? Na alledrogo są dostępne wentylatory z modułem na zewnątrz silnika, czy to będzie pasowało?

 

Pewnie ja pisałem :)

Kupiłem go wtedy od gościa, który szukał używki do swojej 540i i kupił oczywiście inny :) Co to konkretnie było, to już mi z pamięci wypadło.

Pamiętam, że szukałem wtedy sporo w necie po numerach OEM, Siemensa itd. ale pokazywało głupoty. Jak szukałem numeru wentylatora w mojej 530d to odnajdywało go tylko na jednej włoskiej stronie, a i tak niczego się nie dowiedziałem.

 

Ja wziąłem jego wentylator i na miejscu podłączyłem do mojej wtyczki - działał od razu.

O ile mnie pamięć nie myli, to w naszym przypadku będzie działał każdy, który ma wtyczkę na 3 PIN i moduł wbudowany w silnik.

Ja tak zrobiłem, bo zapłaciłem sporo mniej niż za nowy zamiennik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie to chyba ty napisales kolego, bo pamietam ze cos tam bylo powiedziane o aucie 540i :)

Jesli pasuje kazdy z modulem wbudowanym i kostka na 3 piny to juz mi duzo pomogles.

 

A co do nowego zamiennika to tez jest problrm bo albo na 4 piny albo z modulem na zewnatrz.

czy ten moduł ma takie znaczenie jesli chodzi o dzialanie?? Koniecznie musi byc wbudowany Czy to raczej aspekt wizualny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zamienniku 3 pinowym moduł jest na zewnątrz, może dzięki temu jest to prostsza konstrukcja niż oryginał. Oryginał to lata 90, a zamiennik pewnie o te 15 lat jest młodszy, a 15 lat w elekronice to już epoka. Edytowane przez adamsaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli reasumujac mozna kupic taki zamiennik na 3 piny z modulem na zewnatrz i co najwyzej bedzie trzeba zamienic obudowe (o ile nie bedzie pasowala)? A ten modul sterujacy na zewnatrz nie bedzie przeszkadzal w zamontowaniu go pod maske?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli reasumujac mozna kupic taki zamiennik na 3 piny z modulem na zewnatrz i co najwyzej bedzie trzeba zamienic obudowe (o ile nie bedzie pasowala)? A ten modul sterujacy na zewnatrz nie bedzie przeszkadzal w zamontowaniu go pod maske?

 

Nic nie przekładasz, bo silnik zamiennika z zewnętrznym modułem nie pasuje do oryginalnej obudowy, poza tym straciłbyś gwarancję. Zakładasz go takim stanie jak go zakupisz, usuwasz tylko takie klapki, które zasłaniają intercooler. Zamiennik jest do benzyny, a ty go stosujesz do diesla, porównasz obie obudowy i będziesz wiedział o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterowanie w tych wentylatorach jest bardzo prosto zrobione wiec nie ma znaczenja czy jest stary czy nowy, bo to to samo

 

Piszac "stary czy nowy", miałeś na myśli ze sterownik na zewenątrz czy wbudowany to to samo?

 

Poza tym te używki od benzyny, czy one maja sterownik tez wbudowany czy w ogóle go nie maja? Bo patrząc na allegro na zdjęcia żaden z nich nie ma nigdzie żadnego widocznego sterownika ani w opisie aukcji nie ma o tym słowa.

jak to jest z tym sterownikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamowilem dzisiaj z alledrogo nowy zamiennik z 2 letnia gwarancja.

Opis aukcji oraz slowa sprzedajacego mowia, ze jest to wypisz wymaluj specjalnie dla mojego auta zmajtrowany wentylator. Cos w stylu plug and play, nic nie trzeba przerabiac itp.

 

zaplacilem 515zl z wysylka.

dam znac czy jest ok czy jednak cos z nim nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.