Skocz do zawartości

Stuki w układzie napedowym


ptaszek_bs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam bmw e90 318i z 2006 roku i mam taki problem,przy ruszaniu do przodu lub do tyłu słychać taki metaliczny stuk,dzwięk. Podczas jazdy na biegu 1 lub 2 jak dodaje lub ujmuje gazu też słychać metaliczne stukanie.Wymontowałem dyfer i jak kręciłem flanszą od napędu wału to zero luzu na flanszy od półosi kręciły sie równocześnie.Postanowiłem wywieść do kolesia który zajmuję sie naprawą przekładni i powiedział ze po rozłożeniu dyfra olej jest super bez opiłków, czysty,zero luzu

(w normie) i po zamontowaniu do auta zero poprawy,może ten fachowiec naprawiał tylko most ale od ŻUKA. Wymieniłem przy okazji tuleje dyfra.Proszę o pomoc albo jakiś warsztat w okolicy TYCHÓW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, mam to samo i już mi ręce opadają. Tu masz filmik:

Mechanik też zabierał się za dyfer i gumy mocowania dyfra i dalej to samo. Jedyna opcja jaka pozostaje to ta: https://www.youtube.com/watch?v=L4UulBJYDI8 rozebranie wału i nasmarowanie wieloklinu: http://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=VB12-EUR-11-2006-E90-BMW-325i&diagId=26_0217 przy częśći nr8. Pozdrawiam i mam nadzieję że to pomoże, ja dalej będę walczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi tak stuka i mówili mi że to luz na dyfrze a dokładnie na wałku atakującym.

Dyferencjał mi też szumiał przy prędkości 65 -80 km/h ale wlałem Liqui Moly z dwusiarczkiem molibdenu (2652) i przestało :)

 

O której tulei mówisz? W e46 była słynna "9" przy dyfrze ale w e90 chyba jej nie ma. Może tuleje sanek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.