Skocz do zawartości

Zakup BMW Serii 1, porównania, pytania, oceny


osy4

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
W jedynce ciężko znaleźć x-drive :8)

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cześć!


Poszukuję jako drugi samochód w rodzinie BMW e87 116i z roku 2005-2006 (taki mam wydaje mi się budżet tzn. około 20 tyś zł).

Mam na oku taki egzemplarz:

https://www.olx.pl/oferta/bmw-116i-niezawodne-CID5-IDvaZdQ.html#ed721d998a

VIN: WBAUF11010PT96870

Data pierwszej rejestracji: 24.07.2006r.

Po rozkodowaniu numeru vin wychodzi, że ten egzemplarz powinien mieć tapicerkę "STOFF MOIRE/ANTHRAZIT (AFAT)" a jak widać na zdjęciach w ogłoszeniu, jest inna, skórzana (całkiem fajna :-)).

Czy Waszym zdaniem wnętrze tego egzemplarza zostało na 100% wymienione czy jednak dostępne online "rozkodowywarki" vinu mogą się jednak mylić?

Pytam ponieważ drugi raz mam taką sytuację, że sprzedawane bmw jest wyposażone w skórzaną tapicerkę a wg numeru vin jest materiałowa, to jest pierwszy taki przypadek, który napotkałem:

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-1-zadbane-skora-niski-przebieg-pelne-wyposazenie-bez-navi-ID6ALhP3.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8

VIN: WBAUF11040PT72207

Właściciel tego drugiego srebrnego egzemplarza nic nie wie o ew. wymianie wnętrza i podczas rozmowy telefonicznej był bardzo zdziwiony moim zapytaniem w tym temacie :-)


Czy ktoś z Was może powiedzieć coś więcej na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-1-bmw-118d-seria-e87-z-2007-roku-silnik-2-0-moc-143-km-ID6AFRHx.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8;promoted

VIN: WBAUD71050PY88102


Co sądzicie? Wydaje mi się niemożliwe auto z takim środkiem i wymienionym niedawno rozrządem w tej cenie... :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obu zostały wymienione. Nie musi to świadczyć o niczym złym. Ten srebrny wsadził na serio ekstra stołki z pamięcią. Jak wszystko odpowiednio podpiął to szacun:)

Dzięki.

A orientujesz się może czy przyciemniane lampy tylne w tej czarnej są oryginalne czy również raczej zostały wymienione? E87 można było w ogóle zakupić jako nowe z takimi lampami? Właścicielka jest świadoma, że tapicerka została wymieniona (podobno przez pierwszego właściciela w jeszcze nowym aucie, zanim opuściło salon BMW - czy to prawdziwa historia to inna kwestia) a ona sama zakupiła go od użytkownika tego forum z Gdańska. Zastanawiam się poważnie nad obejrzeniem tego egzemplarza ale niestety mam dość daleko (jestem z Katowic) i zastanawiam się czy nie jest za bardzo przekombinowany... W zeszłym tygodniu na darmo pojechałem do Kielc, na miejscu okazało się, że cały prawy bok był malowany o czym właścicielka przypomniała sobie dopiero na widok czujnika lakieru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Lakierowanie dyskwalifikuje dla Ciebie auto?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym konkretnym przypadku tak ponieważ właścicielka kłamała podczas rozmowy telefonicznej, poza tym na tamtym egzemplarzu ostatecznie okazało się, że elementów z oryginalnym lakierem pozostało już niewiele...


PS.

Zakupiłem tę czarną, za pomoc i wskazówki dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam od paru tygodni zastanawiam się nad zakupem pierwszego samochodu ( zdane prawko 2 tygodnie temu bez problemu ) zastanawiam się nad dwoma opcjami wymarzonego od dzieciaka auta chodzi o bmw serii 1 w swojej dyspozycji mam dwa wybory pierwszy 118d 147koni 2009 r 120tysiecy przejechane środek nie zachwyca w porównaniu do tej o której zaraz wspomnę czytałem wiele na temat tych silników tylko że raz ludzie piszą że super ekstra sprawdza się te silnik otóż wejdę na jakieś techniczne strony i piszą że po liftingu te silniki są niezbyt dobrze dopracowane ale mam wiele opinii czy to znajomych czy na internecie że fajnie chodza te silniki druga opcja to 116i 2007 rok 165tysiecy przejechane środek śliczny w porownaniu do tej pierwszej bo są skóry i ogólnie cały środek jest tak zadbany że szok właściciel miał ją od 30 tysięcy kilometrów przejeżdżałem się jedną i drugą i muszę powiedzieć że ta druga nie ma polotu do diesla no ale nic nie poradzę fajnie mi się jechało pierwsza jak i druga większą frajda była wiadomo w pierwszej. Pierwsza i jedyna obawa to tylni napęd w zimę : ( . I tutaj jest moje pytanie podsumowujące cały opis który model wybrać 118d czy 116i ? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Według mnie 118d, które ma 143KM. Niestety czasy rozrządu na łañcuchu , którego nie trzeba wymieniać mineły. Diesel to silnik N47, który ma problem tylko z rozrządem. Jak go wymienisz to już o nic nie trzeba się martwić. W benzynie rozrząd to początek wymieniania. Mi się świetnie jeździ dieslami od BMW. Zimą nie ma problemu, ale dobre zimówki to podstawa. Żona na codzień jeździ jedynką i daje radę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie 118d, które ma 143KM. Niestety czasy rozrządu na łañcuchu , którego nie trzeba wymieniać mineły. Diesel to silnik N47, który ma problem tylko z rozrządem. Jak go wymienisz to już o nic nie trzeba się martwić. W benzynie rozrząd to początek wymieniania. Mi się świetnie jeździ dieslami od BMW. Zimą nie ma problemu, ale dobre zimówki to podstawa. Żona na codzień jeździ jedynką i daje radę.

 


Dziękuję bardzo za odpowiedź. Myślę czy bym chciał czy nie i tak bym coś włożył w tą jedynkę bo środki finansowe trzeba mieć i też na takie rzeczy więc już będę wiedział na czym się skupić rozrząd i opony zimowe :D coraz bardziej skłaniam się ku dieslowi :D dziękuję i Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomożecie ?


Mam f10 z ktorej jestem bardzo zadowolony.


Znalazłem dla żony:


https://allegro.pl/ogloszenie/bmw-serii-1-e87-7519627808


Dzis wieczor chce zaplacic zaliczke bo auto daleko ale po rozmowie z wlascicielem chyba sie skusze.


Jest tam vin ale bimmer cos nie dziala www.


Czy to autko to juz po lifcie ?


Czy mimo 2007 jeszcze nie zalapal sie ? W maju chyba byl lift....



Marże wystawia wiec taki mniejszy handlarz, no ale mowil ze 1000km zrobil ze przebieg prawdziwy, wszystko smiga a poprzednik wszystkie oleje nawet w skrzyni zrobil i rozrzad... az nie chce sie wierzyc dlatego Was prosze o opinie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie ma też informacji że jest bezwypadkowy... czyli pewnie nie jest, do tego nie było 2.0 140KM, jeśli to 2007r to pewnie 143KM co się potwierdza po rozkodowaniu VINu:



VIN WBAUE51030JW15762


Type Code UE51


E Series E87 (MUE)


Series 1


Type SH


Model 118I UL (EUR)


Steering LL


Doors 5


Engine N43


Displacement 2.00


Power 105


Drive HECK


Transmission AUT


Colour PATAGONIAGRUEN METALLIC (A71)


Upholstery LEDER BOSTON 2/SCHWARZ (LWSW)


Prod. Date 2007-06-28

Available upgrades


Rear view camera Check compatibility


Spare/replacement key fob Check compatibility


Additional iDrive features Check compatibility


Premium speaker upgrade Check compatibility

Vehicle options


L801A National version Germany


P7R7A Innovation package


P7RPA Advantage package


P7RSA Package Comfort


S1CAA Selection of COP relevant vehicles


S1CBA CO2 package


S1CDA Brake Energy Regeneration


S205A Automatic transmission


S249A Multifunction f steering wheel


S255A Sports leather steering wheel


S2BTA BMW LA wheel/double spoke 222


S320A Deleted, model lettering


S321A Exterior parts in vehicle color


S322A Comfort access


S411A Window lifts,electric,front/rear


S420A Sun protection glazing


S423A Floor mats, velours


S428A Warning triangle and first aid kit


S430A Interior/outside mirror with auto dip


S431A Interior mirror with automatic-dip


S473A Armrest front


S493A Storage compartment package


S494A Seat heating driver/passenger


S4BZA Interior trim finishers Titanium light


S502A Headlight cleaning system


S508A Park Distance Control (PDC)


S520A Fog lights


S521A Rain sensor


S522A Xenon Light


S524A Adaptive Headlights


S534A Automatic air conditioning


S540A Cruise control


S548A Kilometer-calibrated speedometer


S563A Light package


S606A Navigation system Business


S644A Preparation f mobile phone w Bluetooth


S851A Language version German


S863A Retailer Directory Europe


S879A On-board vehicle literature German


S8SPA Control unit COP


Przejrzyj sobie czy wyposażenie z VINu zgadza się z fotkami, mimo wszystko zachowałbym czujność i na wyrost nie wpłacał zaliczki.

Chociaż sam tak zrobiłem, ale było to akurat auto od chłopaka z forum, który ma wiarygodną historię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Wam za tak szybka reakcje.


Żonie bardzo sie podoba a powiem szczerze, wyposazenie super i cena bardzo niska.

Zapytam delikatnie jakie mial przygody.


Aktualizacja:


Naprawiany był, ale poduchy wszystko cale.

Bardzo ladnie zrobiony i na pewno nie po mocnej kolizji tylko powierzchniowe.


Przemysle przez noc....:/



.......dla mnie to jednak strach... a jechac i nie kupic to az mi sie nie chce... 600 km mam :/


boje sie ze moze nie miec poduszek... tylko jakies symulatory... a o żone to jednak dbam... cos sie stanie i bedzie tragedia..... dziekuje Wam za pomoc ale chyba bede szukal dalej pewniejszego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o tej ofercie?

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-1-full-wersja-serwis-aso-bezwypadek-100-xenon-automat-ID6B2iH4.html

Wszystko wygląda cacy, ale trochę drogo... dochodzi jeszcze koszt wymiany rozrządu, bo na 99% nie był robiony...

Zastanawiam się też, czy ten silnik jest wystarczająco mocny dla tego autka? Czy lepiej szukać wersji 120?

Tak czy inaczej, muszę się chyba w końcu przejechać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To jest tak tania operacja w n46, ze nie warto czekać i zastanawiać sie nad tym. Zasada w tym silniku jest prosta, robisz rozrząd oraz najlepiej od razu uszczelniacze i jezdzisz następne 150tys.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A co sądzicie o tej ofercie?

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-1-full-wersja-serwis-aso-bezwypadek-100-xenon-automat-ID6B2iH4.html

Wszystko wygląda cacy, ale trochę drogo... dochodzi jeszcze koszt wymiany rozrządu, bo na 99% nie był robiony...

Zastanawiam się też, czy ten silnik jest wystarczająco mocny dla tego autka? Czy lepiej szukać wersji 120?

Tak czy inaczej, muszę się chyba w końcu przejechać :D

Silnik wystarczający, radzi sobie bardzo dobrze. Wyposażenie jest fajne, cena troszkę wysoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.