Skocz do zawartości

Zakup BMW Serii 1, porównania, pytania, oceny


osy4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, przymierzam się do rozstania z moją jedyneczką (w zasadzie to żony, ale miłość jest moja :lol: ), dlatego w pierwszej kolejności postanowiłem powiadomić o ty szanownych forumowiczów :D . Jak uporam się i wystawie ja gdzieś w necie to wstawię link by poddać ja ocenie szanownego grona.

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,

BMW1 HATCHBACK 120D E87 177KM 130KW 2009r. automat

Nr Vin WBAUD91060PA61725

Data pierwszej rejestracji 09-06-2009

przebieg 245500km

termin badania technicznego 10.01.2019

polisa ubezpieczeniowa do 20.12.2018

serwisowany w ASO

Cena 28 800zł

wyposażenie; Zamek centralny, komputer pokładowy lusterka boczne regulowane elektrycznie, schowek przedni podświetlany i zamykany, system wspomagający hamowanie na zakrętach CBS, system dynamicznej kontroli trakcji DTC, sygnalizacja uszkodzenia opony, system, tylne oparcia dzielone i składane asymetrycznie 60/40, wspomaganie układu kierowniczego, trzecie światło stop, zderzaki i lusterka w kolorze nadwozia, układ dynamicznej kontroli stabilności DSC, wskaźnik temperatury zewnętrznej, wejście AUX-IN, pasy bezpieczeństwa 3-punktowe z pirotechnicznymi napinaczami z przodu, poduszki powietrzne 6 sztuk,radio BMW Business z CD i możliwością zapisu płyt CD na dysku komputera, ABS Alarm, atrapa chłodnicy z czarnym grillem chromowanym obramowaniem, immobilizer, klamki w kolorze nadwozia podświetlane, elementy zewnętrzne(listwy dachowe i ochronne) w kolorze nadwozia, elektryczne podnoszenie szyb przednich i tylnych (z tyłu blokada przed otwarciem przez dzieci), kolumna kierownicza regulowana przód tył, pion,poziom, listwy wewnętrzne w kolorze jasnego tytanu, regulacja wysokości foteli przednich, mocowania do fotelika dziecięcego ISOFIX na tylnych fotelach,klimatyzacja dwustrefowa, system nawigacji satelitarnej Professional, tapicerka skórzana Boston,automatyczna skrzynia biegów, aktywny układ kierowniczy, lakier metalik (grafitowy),pakiet BMW1 Comfort. :) uff chyba wszystko

Samochód nabyliśmy trzy i pół roku temu w salonie Volvo gdzie poprzednia właścicielka zostawiła go w rozliczeniu za nowe auto, tam autko zostało gruntownie sprawdzone (wysłane do salonu BMW) i wystawnie na sprzedaż (mam ocenę rzeczoznawcy) po czym je nabyliśmy :D .Niestety albo i stety trafił mi się wyjazd za granice i jedno autko musi opuścić stajnię :(

niestety nie radzę sobie z załączeniem zdjęcia jak to opanuje to dodam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dodam jeszcze dane z komputera o następnych serwisach

Potrzeba serwisowa:

Kontrola samochodu- 07/2022 lub 60000km

Okładziny hamulcowe tylne - 24000km

Olej silnikowy 04/2020 lub 21000km

Okładziny hamulcowe przednie - 14000km

Płyn hamulcowy - 03/2019

pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Cześć! To mój pierwszy post, więc witam Szanowne Grono :D


Przymierzam się do zakupy BMW serii 1. Znalazłem sobie egzemplarz do którego link wkleję gdzieś poniżej. Nie znam się za bardzo na tych samochodach ponieważ byłby to mój pierwszy samochód tej marki,więc stąd moje pytanie warto się bardziej zainteresować tym konkretnym egzemplarzem czy może szukać dalej? Na co zwrócić uwagę przy oglądaniu samochodu? Oraz jakie są opinie na temat tego silnika?


Tutaj link:

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-1-maly-przebieg-stan-jak-nowy-oryginal-ID6APpwt.html#b5f15c0748


Pozdrawiam !

Wygląda bardzo dobrze, wyposażenie nie porywa, data produkcji nie porywa za to przebieg porywa :8) poproś o przesłanie tej historii oraz zapytaj czy i kiedy były wymieniane wtryskiwacze oraz nox.

niestety nie radzę sobie z załączeniem zdjęcia jak to opanuje to dodam

Wrzucasz na jakiś hosting i bez pośredni link wklejasz między nawiasy po kliknięciu na "Img".

Co sadzicie o tej sztuce?


https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=263640844&cn=DE&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&gn=47798%2C+Krefeld%2C+Nordrhein-Westfalen&isSearchRequest=true&ll=51.3289104%2C6.5599075&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=3&maxPrice=4000&pageNumber=1&rd=10&scopeId=C&fnai=prev&searchId=4a54a1e9-9d06-655c-9dbc-6e3c431b9e64


Widzialem juz ja na zywo ale tylko z zewnatrz. Bede chcial sie tam wybrac zeby zdobyc VIN, sprawdzic ja czujnikiem i zoabczyc jakie ma papiery z serwisow (podobno lancuch wymienony w kwietnu czyli problem z glowy).


Pozdrawiam

Nic złego nie rzuca się w oczy, tylko ta paskudna kierownica psuje odbiór auta.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, (hosting powiadasz?) :) człowiek się uczy całe życie - po-edukuje się i postaram się wstawić fotki

ps, muszę to zrobić choćby dla porównania mojej grafitowej (adrenalinki) z tym czarnym wybacz za porównanie (golasem) :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sadzicie o tej sztuce?


https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=263640844&cn=DE&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&gn=47798%2C+Krefeld%2C+Nordrhein-Westfalen&isSearchRequest=true&ll=51.3289104%2C6.5599075&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=3&maxPrice=4000&pageNumber=1&rd=10&scopeId=C&fnai=prev&searchId=4a54a1e9-9d06-655c-9dbc-6e3c431b9e64


Widzialem juz ja na zywo ale tylko z zewnatrz. Bede chcial sie tam wybrac zeby zdobyc VIN, sprawdzic ja czujnikiem i zoabczyc jakie ma papiery z serwisow (podobno lancuch wymienony w kwietnu czyli problem z glowy).


Pozdrawiam

Nic złego nie rzuca się w oczy, tylko ta paskudna kierownica psuje odbiór auta.

 

Co do kierownicy to sie zgadza, ale zawsze mozna wymienic na taka z multifunkcja.




Mam juz VIN

Po rozkodowaniu


========================================

Vehicle information

========================================

VIN: WBAUD71030P260295

Type code: UD71

Model: 118D UL (EUR)

E-F-R series: E87 LCI (LifeCycleImpulse)

Series: 1

Type: SH

Steering: LL

Doors: 5

Engine: N47

Displacement: 2.00

Power: 105 (143 hp)

Drive: HECK

Transmission: MEC

Paint code: 475 - BLACK SAPPHIRE METALLI

Upholstery code: EAAT - STOFF ELEKTRA/AN

Prod.date: 2008-03-07


S1CA SELECTION COP RELEVANT VEHICLES

S1CB ACEA / CO2 scope

S1CC Auto start/stop function

S1CD Brake Energy Regeneration

S4B1 Interior mouldings kaschmir-silver

S8SC Telematics access request,country-spec.

S8SP Control unit COP

S235 Towing hitch, detachable

S320 Deleted, model lettering

S411 Window lifts,electric,front/rear

S423 Floor mats, velours

S428 Warning triangle and first aid kit

S468 Ski bag

S473 Armrest front

S494 Seat heating driver/passenger

S508 Park Distance Control (PDC)

S520 Fog lights

S534 Automatic air conditioning

S548 Kilometre speedo

S640 Preparation f tel.installation universal

S663 Radio BMW Professional

P735 Basic Package

L801 NATIONAL VERSION GERMANY

S851 Language version German

S863 Dealer List Europe

S879 Operating instructions German



W sobote planuje sie tam wybrac i wypytac o wszystko oraz sie zrobic jazde probna.



edit

Sprzedawca nie posiada zadnego rachunku dotyczacego wymiany rozrzadu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Forumowiczów.

Przymierzam się do zakupu dla żony BMW 1 , zupełnie jestem zielony , jeśli chodzi o tę markę , więc proszę Was o pomoc w tej materii. Znalazłem coś takiego:

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-1-lift-1-6-benzyna-122-konie-cala-oryginal-stan-idealny-ID6AsfxD.html


Silnik 1.6 122 km - rok 2008 więc jest to N43 B20-z tego, co wyczytałem ma częste problemy z cewkami i wtryskiwaczami - czy to są fakty czy mity ? Rozrząd mniej awaryjny auto po lifcie ?

Wiem, że przebieg ww. auta jest mało miarodajny, ówczesna wiedza i możliwości dają duże pole do jego zmian.

Tak , jak wspomniałem , samochód dla żony, zdecydowanie ruch miejski, praca-dom itp.


Będę wdzięczny za wszystkie sugestie.


Pozdrawiam


james

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tu masz rozkodowany VIN. Śmiesznie skonfigurowany. Nie jest biedakiem, a ma klime ręczną.


Vehicle information

VIN WBAUE31020E278000


Type Code UE31

E Series E87 (MUE)

Series 1

Type SH

Model 116I (EUR)

Steering LL

Doors 5

Engine N43

Displacement 1.60

Power 90

Drive HECK

Transmission MECH

Colour SCHWARZ 2 (668)

Upholstery STOFF ELEKTRA/ANTHRAZIT (EAAT)

Prod. Date 2009-03-25

Vehicle options

L801A National version Germany

P7RPA Advantage package

P7RSA Package Comfort

S1CAA Selection of COP relevant vehicles

S1CBA CO2 package

S1CCA Auto start/stop function

S1CDA Brake Energy Regeneration

S230A Extra package, EU-specific

S249A Multifunction f steering wheel

S255A Sports leather steering wheel

S2BTA BMW LA wheel/double spoke 222

S320A Deleted, model lettering

S411A Window lifts,electric,front/rear

S423A Floor mats, velours

S428A Warning triangle and first aid kit

S431A Interior mirror with automatic-dip

S473A Armrest front

S493A Storage compartment package

S494A Seat heating driver/passenger

S4CGA Interior strips, "satin-silber" matt

S507A Park Distance Control (PDC), rear

S520A Fog lights

S521A Rain sensor

S530A Air conditioning

S540A Cruise control

S548A Kilometer-calibrated speedometer

S563A Light package

S5DCA Rear-seat headrests, folding

S698A Area-Code 2 for DVD

S851A Language version German

S863A Retailer Directory Europe

S879A On-board vehicle literature German

S8SCA Telematics access request,country-spec.

S8SPA Control unit COP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz rozkodowany VIN. Śmiesznie skonfigurowany. Nie jest biedakiem, a ma klime ręczną.


Vehicle information

VIN WBAUE31020E278000


Type Code UE31

E Series E87 (MUE)

Series 1

Type SH

Model 116I (EUR)

Steering LL

Doors 5

Engine N43

Displacement 1.60

Power 90

Drive HECK

Transmission MECH

Colour SCHWARZ 2 (668)

Upholstery STOFF ELEKTRA/ANTHRAZIT (EAAT)

Prod. Date 2009-03-25

Vehicle options

L801A National version Germany

P7RPA Advantage package

P7RSA Package Comfort

S1CAA Selection of COP relevant vehicles

S1CBA CO2 package

S1CCA Auto start/stop function

S1CDA Brake Energy Regeneration

S230A Extra package, EU-specific

S249A Multifunction f steering wheel

S255A Sports leather steering wheel

S2BTA BMW LA wheel/double spoke 222

S320A Deleted, model lettering

S411A Window lifts,electric,front/rear

S423A Floor mats, velours

S428A Warning triangle and first aid kit

S431A Interior mirror with automatic-dip

S473A Armrest front

S493A Storage compartment package

S494A Seat heating driver/passenger

S4CGA Interior strips, "satin-silber" matt

S507A Park Distance Control (PDC), rear

S520A Fog lights

S521A Rain sensor

S530A Air conditioning

S540A Cruise control

S548A Kilometer-calibrated speedometer

S563A Light package

S5DCA Rear-seat headrests, folding

S698A Area-Code 2 for DVD

S851A Language version German

S863A Retailer Directory Europe

S879A On-board vehicle literature German

S8SCA Telematics access request,country-spec.

S8SPA Control unit COP

Ogólnie , co można powiedzieć o tym modelu ? Zalety wiem , ale może wady, awaryjność i koszty ew. napraw i co mnie może zaskoczyć ? Dziękuję i proszę więcej info. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Z cewkami i wtryskiwaczami to nie mity, o ile pierwsze nie są szczególnie drogie to drugie już tak.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cewkami i wtryskiwaczami to nie mity, o ile pierwsze nie są szczególnie drogie to drugie już tak.

 


Dziękuję za podpowiedź. Jak często samochód może mieć taką przypadłość i od czego to zależy ? np od jakości paliwa , czy innych okoliczności. Czy ktoś z Was posiada taką jednostkę napędową i jak to wszystko wygląda w praktyce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wpisz sobie w wyszukiwaniu konkretnego forum, w tym przypadku e87 hasło np. N43 wtrysk lub N43 rozrząd. Poczutsaj też sobie o NOx. Możesz też przejść do działu E90 i zrobić to samo. Nikt ci nie napisze że masz kupić czy nie. Twoja decyzja. Nieśmiertelne silniki już dawno się skończyły i trzeba w każdym na coś uważać. Lepszy był N46, ale wkładali go tylko w przedliftach. N46 miał wielopunktowy wtrysk, a N43 bezpośredni. Przykładowe tematy

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=164&t=312040&p=2300720

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=164&t=342668

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=164&t=334102&p=2440259

Tematow znajdziesz tone, potrzebne tylko chęci. Pamiętaj że nie wszystko może cię spotkać, ale jest ryzyko.

Jeśli chodzi o mnie to ja jestem jednak fanem diesli od BMW. Swoim starym M47N jeżdże tylko krótkie trasy po mieście i nic mu się nie dzieje, tyle że pali jak smok. To silnik bez DPF. Drugi to też diesel N47 i ten jest za miasto. Według mnie extra silnik, jak już się zrobi rozrząd:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz sobie w wyszukiwaniu konkretnego forum, w tym przypadku e87 hasło np. N43 wtrysk lub N43 rozrząd. Poczutsaj też sobie o NOx. Możesz też przejść do działu E90 i zrobić to samo. Nikt ci nie napisze że masz kupić czy nie. Twoja decyzja. Nieśmiertelne silniki już dawno się skończyły i trzeba w każdym na coś uważać. Lepszy był N46, ale wkładali go tylko w przedliftach. N46 miał wielopunktowy wtrysk, a N43 bezpośredni. Przykładowe tematy

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=164&t=312040&p=2300720

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=164&t=342668

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=164&t=334102&p=2440259

Tematow znajdziesz tone, potrzebne tylko chęci. Pamiętaj że nie wszystko może cię spotkać, ale jest ryzyko.

Jeśli chodzi o mnie to ja jestem jednak fanem diesli od BMW. Swoim starym M47N jeżdże tylko krótkie trasy po mieście i nic mu się nie dzieje, tyle że pali jak smok. To silnik bez DPF. Drugi to też diesel N47 i ten jest za miasto. Według mnie extra silnik, jak już się zrobi rozrząd:)

Jack79 - wielkie dzięki !!! :)

Bardzo pomogłeś :) Nie warto kupować z takim motorem N43 - niezła mina z opóźnionym zapłonem :) i jak na BMW przystało koszty serwisowe bardzo wysokie i nie chodzi o to , czy ktoś ma więcej kasy czy nie.... ogólnie , przerost formy . Będę szukał czegoś innego. Bardzo dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.


james

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie :cool2: , przedliftowe to szukac n46/m47, poliftowe to tylko n47.

 

A dlaczego nie N45 ? Pytam z ciekawości, bo sam mam taki silnik..

Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

czy w e87 wszystkie diesle to N47? byl montowany jakis diesel z rozrzadem z przodu?


ktory silnik benzynowy jest przyzwoity? najczesciej sporyka sie ten 1600 122km. auto byloby potrzebne zeby jezdzic po bulki do sklepu, wiec nie musi byc nadzwyczajnie mocne.


chodzi o roczniki 2007-2009

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Przed lifty były z silnikiem M47 czyli rozrząd z przodu i praktycznie bezawaryjny rozrząd. Po lift to już tylko N47. Według mnie dużo bardziej dynamiczny, przyjemniej chodzący, cichszy. Jedyna wada to ten rozrząd.

Benzyny w tym roczniku to

116i z silnikiem 1.6 N43 lub N45N

116i z silnikiem 2.0 N43

118i i 120i z silnikiem N43 lub N46N

130i z silnikiem N52N

Najwięcej jest N43, ale nie jest to najmniej awaryjna jednostka. Jak już pisałem wszystkie mają swoje wady. Duża moc z małej pojemności robi swoje. Nie jest tak że wszystko ci się trafi. Regularny serwis i pewna przeszłość i nie powinno być źle, tylko gdzie taki znaleźć? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem wszystkie mają swoje wady. Duża moc z małej pojemności robi swoje.

jaka tam duża moc z małej pojemności, znam wolnossące silniki 1.6 i 2.0 o takiej samej mocy albo i większej i nie mają większych problemów, po prostu wszystkie te wady to efekt oszczędności na etapie projektu oraz produkcji i partactwa a nie dużej mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To pewnie też. Nie mogą robić aut na lata, bo nie zarobią. 200 tysi i na złom, czyli do Polski:) BMW nie ma nie zawodnych silników. Jak już kilka razy pisałem, jak kupowałem M47N to wszyscy pisali że to najgorszy silnik, zarówno tu na forum jak i w prasie typu Auto Świat. Teraz po kilku latach okazuje się, że to świetna maszyna. Prasa też doszła do tego wniosku:) musisz poczekać na kolejne wypusty większych bubli BMW i wyjdzie że N43 to jedna z lepszych jednostek:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

n47 znam, ale to mniej wiecej 8-9 tys trzeba doliczyc do ceny na nowy rozrzad i kolektor ssacy. lift kiedy byl? chyba nie lapie sie w widelki 2007-2009? bo jak patrze na te roczniki to diesel tylko 143km czyli n47 :(


najwiecej tych 122km i to by wystarczylo, ale chyba ta sama moc jest z 1.6 i z 2.0? bo juz sie gubie w tym...


o tych n43 tez sporo wiadomosci, niestety nie zawsze dobrych.


na co zwracac szczegolna uwage przy tym n43?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
n47 znam, ale to mniej wiecej 8-9 tys trzeba doliczyc do ceny na nowy rozrzad i kolektor ssacy.
Po co chcesz wymieniać kolektor? Rozrząd to 2-4k w zależności od kosztów robocizny. I robisz to tylko jeśli poprzedni właściciel nie zrobił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.