Skocz do zawartości

E46 szpera LSD a system DSC


arekkk83

Rekomendowane odpowiedzi

albo moze caly pakiet z m3 nie wiem co lepsze no i jak to ma sie z dsc i komputerem ?

po ew. zamontowaniu musze jednorazowo przy odpalaniu wylaczac kontrole czy juz samoistnie bedzie wylaczone no i co z tymi kontrolkami wystarczy sondy odlaczyc ?

 

co do lsd znalazlem na ebayu ale strasznie drogie:

 

http://www.ebay.co.uk/itm/MFACTORY-METAL-PLATE-LSD-1-5-2-0-WAY-LIMITED-SLIP-DIFF-BMW-E46-3-SERIES-330-325-/200846750712?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item2ec36633f8

 

moze sa tansze na allegro kukne niebawem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szpera to lsd, nie rozumiem miedzy czym chcesz wybierac

 

masz szpere to częściej kontrola trakcji bedzie ingerować jak ostro jezdzisz, gdyz latwiej zerwac przyczepnosc, samo nic sie nie bedzie wyłączać, musisz sam sobie dsc z kazdym razem wylaczac

nie wiem jakie sondy chcesz odlaczyc heh

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpera z M3 to trochę inne rozwiązanie, elektroniczne. LSD to czysta mechanika, która powinna wspólpracować z DSC bez problemu.

 

Wszystkie M3 maja mechaniczną szperę. Mechaniczne szperki "aftermarketowe" kaaz, quaife, giken etc. idealnie wspolpracuja z DSC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam,

Czy po zamontowaniu szpery LSD ~25% system DSC będzie działał prawidłowo?

Wiadomo, że aby korzystać z dobrodziejstw lsd należy całkowicie wyłączyć dsc (przytrzymać kilka sekund),

natomiast pytanie dotyczy codziennego spokojnego użytkowania auta - czy wtedy ta szpera lsd nie będzie utrudniała działania systemowi dsc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
witam ja z tym dsc w e46 320d mam problem bo gdy jade z właczanym to nawet nie obróci z piskiem a jak wyłacze to jak wcisne gaz i chce zrobic to samo z piskiem to sie dławi i rusza niczym warburg wyjezdza z garazu ,a czasem nawet zgasnie , ja rozumiem ze diesel to diesel ale od kumpla 320d jezdzilem to idzie nie tylko z piskiem a z dymem odrazu ,a u mnie nie to jak to jest ? u mnie cos spier...? .kolega mówił mi kiedys ze moge miec za mała dawke paliwa i temu , a ja mam e46 od grudnia 2015 , a zawsze miałem golfy 1,2,3,4,6 wszystkie w diesla i szły burza, a tu zgasnie i zazwyczaj wstyd jak sie patrza ,myslałem ze bmw to auto które ma lacia spalic ,albo sie mylilem albo poprostu auto jest do naprawy , jeszcze gadali ze na kompie mam cos wyłaczone tak jak dzwiek z alarmu , i wkurza mnie to bo nawet nie wiem czy mi sie zamkneło czy co ,moze zna sie ktos na tym a jest z katowic i okolic to by mi to odpalil?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.