Skocz do zawartości

F30, który silnik wybrać ? opinie, porady, porównania


bartos76

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Chcialem potwierdzić że auta już na starcie czyli salonowe są już dużo tańsze niż w Polsce. Tam raczej oszusci się nie zdarzają bo wszystko w USA jest w historii auta a za takie przestępstwa grozi kara więzienia.

 

To chyba trolling :mrgreen:

Wyloze najprościej...

Kolega cypisek z forum na 330i 2017 "sam wszystko w niej naprawił, perełka, zadbana, lekko bitą w bok w USA, niski przebieg itd Dopieszczona (przejrzyj wątek) wyjściowa 135k najniżej stała że lekko ponad 100k...

Drugi Przyklad bmw 330i sprawdzane (post na fb przez bimmer check) przebieg 60k salon pl bezwypadek m pak estoril... Sprzedana za 135k jako 3 latek vs 2 latek z USA (niesprzedsny za 100lekko +) więc niestety usa z góry przy sprzedazy skazane są na klęskę i stratę chyba że mega bite plus przekładka z auta zaginionego w de :duh:

Wtedy może komuś się zwróci... Za rok sprzedaje swoją i podzielę się cena sprzedazy dla potomnych....

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klubowiczów. Razem z żonką myślimy zmienić autko na coś nowszego i większego. Obecnie e46 330i z LPG. Wybory padł na F31 w grę wchodzi raczej diesel, o LPG w tej serii można zapomnieć. Na bank będzie to automat i teraz mam dylemat. Obecnie 231 kucy fajnie się odpycha, frajda z jazdy niesamowita. Jaki silnik diesla brać ? 2 litry 184 kuce po przesiadce z ponad 220 mogą spowodować niedosyt :/ za tym silnikiem przemawia niskie spalanie 5-6 litrów odpowiada 10-12L LPG w mojej obecnej bryczce. Myśle o tym 3L dieselku ale utrzymanie na pewno będzie polowe droższe niż 2.0. Doradźcie. Co robić ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Jak budżet się zgadza to oczywiście że 30d lepsze aczkolwiek zobacz na podaż tych aut bo jest mega słaba, w większości sprowadzane ulepy, w Polskich salonach przez akcyzę sprzedała się tego garstka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klubowiczów. Razem z żonką myślimy zmienić autko na coś nowszego i większego. Obecnie e46 330i z LPG. Wybory padł na F31 w grę wchodzi raczej diesel, o LPG w tej serii można zapomnieć. Na bank będzie to automat i teraz mam dylemat. Obecnie 231 kucy fajnie się odpycha, frajda z jazdy niesamowita. Jaki silnik diesla brać ? 2 litry 184 kuce po przesiadce z ponad 220 mogą spowodować niedosyt :/ za tym silnikiem przemawia niskie spalanie 5-6 litrów odpowiada 10-12L LPG w mojej obecnej bryczce. Myśle o tym 3L dieselku ale utrzymanie na pewno będzie polowe droższe niż 2.0. Doradźcie. Co robić ?

Przejechać się i zobaczyć, ewentualnie rozważyć chipa. 220 ps sprzed 20 lat to nie to samo, co 220 ps dziś. Mam 318d z 2006 roku i z 2012 po chipie na taką samą moc i w praktyce zupełnie inaczej się tymi autami jeździ. E90 żeby dorównać f30 z taką mocą 175 ps musiałoby mieć 200 ps

***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak budżet się zgadza to oczywiście że 30d lepsze aczkolwiek zobacz na podaż tych aut bo jest mega słaba, w większości sprowadzane ulepy, w Polskich salonach przez akcyzę sprzedała się tego garstka.

 



No właśnie autko będzie brane w leasing konsumencki :P i dlatego się zastanawiam. Widziałem filmiki i 320d po programie na 230hp tez fajnie idzie. Automat robi robotę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak budżet się zgadza to oczywiście że 30d lepsze aczkolwiek zobacz na podaż tych aut bo jest mega słaba, w większości sprowadzane ulepy, w Polskich salonach przez akcyzę sprzedała się tego garstka.

 



No właśnie autko będzie brane w leasing konsumencki :P i dlatego się zastanawiam. Widziałem filmiki i 320d po programie na 230hp tez fajnie idzie. Automat robi robotę

Forma finansowania nie ma znaceznia. Za jaka cenę szukasz 320d a za jaką 330d ?

***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok zgadza sie że auto z USA sprzedaje się dłużej i taniej ale przecież kupuje sie też uszkodzone sporo taniej wiec w czym problem ?


kupujesz 30% ponizej ceny rynkowej ? pozniej sprzedajesz 30% ponizej ceny rynkowej prosta matematyka


auta z USA mają jeden duży plus, u nich jest wiecej akcji serwisowych i wszystko jest od ręki wymieniane i były silniki w serii F (napewno w F10 528i) beznynowe które były na pośrednim wtrysku czyli kolejny plus dla osób lubiących LPG.

I chyba tyle :wink:


Mi osobiście nie przeszkadza auto z USA ale akurat nie było wersji która mnie interesowała w PL a z USA firmy pośredniczące w zakupie niestety każą sobie czekać kilka miesięcy.

gm7CfMp.jpg?1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak budżet się zgadza to oczywiście że 30d lepsze aczkolwiek zobacz na podaż tych aut bo jest mega słaba, w większości sprowadzane ulepy, w Polskich salonach przez akcyzę sprzedała się tego garstka.

 



No właśnie autko będzie brane w leasing konsumencki :P i dlatego się zastanawiam. Widziałem filmiki i 320d po programie na 230hp tez fajnie idzie. Automat robi robotę

Forma finansowania nie ma znaceznia. Za jaka cenę szukasz 320d a za jaką 330d ?

 



Celowałem między 60-70 tysi tylko nie wiem czy znajdę w takiej cenie zadbany egzemplarz 320d a co dopiero 330d heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Forma finansowania nie ma znaceznia. Za jaka cenę szukasz 320d a za jaką 330d ?




Celowałem między 60-70 tysi tylko nie wiem czy znajdę w takiej cenie zadbany egzemplarz 320d a co dopiero 330d heh


60-70 tys i szukasz 330d ? :mad2: Trzeba było tak od razu, bo cała rozmowa nie maiła sensu.

***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forma finansowania nie ma znaceznia. Za jaka cenę szukasz 320d a za jaką 330d ?





Celowałem między 60-70 tysi tylko nie wiem czy znajdę w takiej cenie zadbany egzemplarz 320d a co dopiero 330d heh


60-70 tys i szukasz 330d ? :mad2: Trzeba było tak od razu, bo cała rozmowa nie maiła sensu.


Serce chciałoby 30d ale rozum niestety nakazuje brać 320d. Gdyby nie budowa to zapewne wjechałoby 2-3 letnie 330d. No ale cóż. Na chwile obecną są sprawy ważne i ważniejsze. A autko trzeba zmienić na bardziej rodzinne, bo w następnym roku maluszek się pojawi i w sedanika e46 z tobołkami i wózkiem na wczasy ni hu hu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chcę kupić F30 LCI 328xi (2.0L 245 kucyków) , automat , rok produkcji 04.2016. Przebieg 50tys km. Kraj pochodzenia USA.

Oznaczenie silnika N26 .Czy ten silnik będzie OK ? Na co zwrócić uwagę przy oględzinach?

Omijaj N26, to odmiana na Californię z jakimiś dodatkowymi filtrami, będzie problem z serwisowaniem, były też bardziej awaryjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam,

Chcę kupić F30 LCI 328xi (2.0L 245 kucyków) , automat , rok produkcji 04.2016. Przebieg 50tys km. Kraj pochodzenia USA.

Oznaczenie silnika N26 .Czy ten silnik będzie OK ? Na co zwrócić uwagę przy oględzinach?

Omijaj N26, to odmiana na Californię z jakimiś dodatkowymi filtrami, będzie problem z serwisowaniem, były też bardziej awaryjne.

 

Mam 2 F30 na oku jedna jest (i była sprzedana od nowości) z salonu w Nowym Jorku a druga w stanie Tennessee. Czyli żaden nie z Californi ... ?!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój znajomy ma do sprzedania 320xi F30 ostatni rok przedliftu (sprowadzona z KANADY) więc nie masz problemu z licznikiem - dodatkowo ze względu na to ze auto miało minimalną szkodę była możliwość wykupić BWM SERVICE INCLUSIVE (wiec przeglądy masz darmowe)


320xi w usa to jest to samo co 328xi (auto się chipuje pod 300 KM).


biała perła, skóra, navi prof.


jak jesteś zainteresoany to dam CI namiar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój znajomy ma do sprzedania 320xi F30 ostatni rok przedliftu (sprowadzona z KANADY) więc nie masz problemu z licznikiem - dodatkowo ze względu na to ze auto miało minimalną szkodę była możliwość wykupić BWM SERVICE INCLUSIVE (wiec przeglądy masz darmowe)


320xi w usa to jest to samo co 328xi (auto się chipuje pod 300 KM).


biała perła, skóra, navi prof.


jak jesteś zainteresoany to dam CI namiar

 

Chętnie zerknę i porównam z tymi, które mam upatrzone :)

Prześlij mi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam panowie noszę się z zamiarem zakupu bmw f30 i mój plan zakładał zakup 328i w przedziale rocznikowym 13/14 ale doszły mnie słuchy że to awaryjny silnik, gdyby mógł ktoś mi doradzić jaki motor wybrać, interesuje mnie benzyna dodam że to moje pierwsze bmw, i nie chce zaliczyć skuchy. Liczę na waszą pomoc :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat poruszany wiele razy. Wg mnie awaryjnosc tego silnika to niepotrzebnie pompowane haslo. Wina jest wymiana oleju co 30 tysiecy albo i dluzej. Pod warunkiem regularnego serwisu, wylaczenia start-stopu, dobrego oleju ten silnik jest w gruncie rzeczy bardzo dobry. Pikus tkwi w wyszukaniu dobrze serwisowanego egzemplarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.