Skocz do zawartości

[e60] Dodanie składanych lusterek__błąd i kodowanie


mylder

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

KGM jest pod schowkiem pasaźera

moduły LOW i HIGHT oba mają opcje składania lusterek tylko LOW nie ma fotochromu zewnetrznego

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Aha, a da się sprawdzić wersję bez wybebeszania schowka?

Czy jeżeli mam wersję LOW(najprawdopodobniej, bo nie mam fotochromu zewnętrznego, tylko wewnętrzny) to może zakodowanie opcją 430 dlatego nic nie daje i trzeba zakodować opcję 313?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
musisz miec zakodowane 430 i 431 a 313? - nie wiem co to za opcja wyposaźenia7
"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zrób najpierw porządek z podgrzewanymi lusterkami. Tak jak pisałem, Czarny i czerwony będzie z fotochromu.

Podłącz fioletowy i brązowy i zobacz czy pomogło.

http://i1033.photobucket.com/albums/a419/speed1211/BMW%20Gummimatten%20Beige%20Dunkel/DSC_0172_zps0fc882b1.jpg

 

Z 313 mogłem się pomylić bo zdawało mi się że ta opcję kodowalem do bordsteinautomatik (opusczalnie lusterka przy wsteczny)

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Cos nie zadzialalo.

Faktycznie miałem już opcję $431. Dodałem opcję $430 do KGM i zmienilem na wartość BEIKLAPPEN_B_KOMFORTSCHL na activ

jeśli masz te wszystkie opcje zakodowane to składanie powinno działać niezaleźnie czy ogrzewanie i fotochrom odpięty.

Czy dobrze rozumiesz komfortowe skłafanie lusterek?

Lusterka składają się przy zamykaniu auta ,ale trzeba jeszcze przytrzymać przycisk około 2 sekundy

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Cos nie zadzialalo.

Faktycznie miałem już opcję $431. Dodałem opcję $430 do KGM i zmienilem na wartość BEIKLAPPEN_B_KOMFORTSCHL na activ

jeśli masz te wszystkie opcje zakodowane to składanie powinno działać niezaleźnie czy ogrzewanie i fotochrom odpięty.

Czy dobrze rozumiesz komfortowe skłafanie lusterek?

Lusterka składają się przy zamykaniu auta ,ale trzeba jeszcze przytrzymać przycisk około 2 sekundy

 

 

Ale jak jest błąd podgrzewania to może jest wtedy zablokowane?

A najlepiej odłącz szkła i sprawdź czy to pomoże.

Zobaczymy co kolega wymyśli :)

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem jak to dziala, ale trzymam po 10sek i nic, szyby sie tylko domykaja.

 

Juz zakodowalem to jeszcze raz, tym razem bez zadnych bledow na innym NCS-ie, Przekodowałem moduły CAS i LMA (skutecznie, bo przy CAS zresetował się komp, a przy LMA światła i zniknęły mi zakodowane dzienne kolejny raz;)

 

Także opcje mam dwie:

1. Moduł KGM do działania potrzebuje panela sterowania przy drzwiach (tego we drzwiach kierowcy) i nie zadziałą tylko z kluczykiem jak przedliftowy.

2. Zakupione lusterka są uszkodzone. (trochę to dziwne żeby oba, i komp nawet po zakodowaniu funkcji składania, nie pokazuje żadnych błędów składania)

 

Oczywiście cały czas nie wykluczam opcji że ja coś skopałem przy kodowaniu (chociaż przyznam, że dziś poszło praktycznie książkowo), może ktoś z Krakowa i okolic jest co się dobrze zna i mógłby na to zerknąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Z Krakowa jest chyba ajlb

memberlist.php?mode=viewprofile&u=11089

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Inne pytanie, miales oswietlenie led w swoich starych lusterkach?

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wiedz to już jest dziwne, że schematów wynika że od 09/2005 lusterka mają trzy piny jesli:

- posiadają podswietlenie Led

- są fotochromatyczne

 

Bez oświetlenia Led lub fotochromu mają 4-piny

 

Lusterka przedliftowe bez dodatkowego wyposażenia maja chyba 6-pinow

 

A Podswietlamie klamek jest np. W e90

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

"mylder" porównaj u siebie czy masz to samo ?,jedynie brakuje Ci dwóch przewodów do ledów a reszta powinna się zgadzać

http://i610.photobucket.com/albums/tt181/malysz1976/Mobile%20Uploads/20160515_142156_zpsgxsl4qxh.jpg

wtyczka do szkła: piny

1 czarny

2 fioletowy

3 czerwony

4 brązowy

http://i610.photobucket.com/albums/tt181/malysz1976/Mobile%20Uploads/20160515_142258_zpswib7cuob.jpg

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa jakies newsy.

malysz1976 mam dokładnie takie same, tak jak mówisz - tylko bez tych kabli od podświetlania i z inną wtyczką, zobacz zdjęcie kilka postów wyżej.

 

Udało się odpalić grzanie. Za grzanie wkładów odpowiedzialne są kable brązowy i czerwony, błąd od podgrzewania zniknął i się nie pojawia.

 

Tylko jest pytanko, bo zauważyłem, że tam cały czas jest jakieś napięcie jak silnik pracuje (takie skokowe ok 2-10V wg multimetra) nawet jak nie ma włączonej funkcji podgrzewania szyb/lusterek w aucie, a lusterko robi się delikatnie ciepłe. Na zewnątrz dziś było ok 9*C.

Czy to normalne, że np poniżej jakiejś temp samochód mimo wszystko zasila lusterka w grzanie? jak jest u Was?

 

Aha, dalej składanie nie działa:(

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez mylder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Grzanie powinno włączać się automatycznie ale teraz nie pamiętam do jakiej temp. zewnętrznej

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślę że to normalne, bo gdybym coś źle podłączył to by wywalało błąd cały czas i by się nie dał skasować jak przedtem.

 

Teraz tak myślę, że może bez wkładów fotochromowych nie zadziała składanie, bo np we wtyczce albo lusterku (bo są inne) któreś kable się zwierają? Masz może takie schematy i umiesz coś z nich wywnioskować? bo widzę speed1211 że Ty to ogarniasz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Lusterka grzeją chyba zawsze niezaleźnie od temperatury takie info miałem z bmw w e39 w 60 pewnie teź tak jest , tym się nie przejmuj grzanie działa.

Moźe weź sprawdz przy zamykaniu auta czy jest napięcie na kablach które idą do silniczka

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Niestety schematu lusterka (czyli tego co jest wewnątrz) nie ma w LIN-BUSach

Co do fotochromu to Małysz pisał że odłączył szkła i zamykały się mimo braku wkładu.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A pewny jesteś ze dobrze zakodowałes, Po zczytaniu pliku funkcja jest na activ?

W wyposażeniu (FA) masz też opcje 430 na liście?

 

Jedyny pomysł który mi przychodzi to jeszcze odmiana panelu jak kogoś znasz z opcją składania bo dziwne by było że oba lusterka były by zepsute :shock:

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewny nie jestem, ale jak sprawdzam FA to zarówno w CAS jak i LMA mam dodaną opcję $430.

Wydaje mi się też że dobrze przekodowałem oba te moduły (CAS i LMA) bo przy CAS zresetował mi się komp, a przy LMA światła (i zniknęly dokodowane wkiedyś dzienne)

 

Być może muszę przekodować jeszcze moduł KGM? albo nawet całe auto?

 

Funkcja jest na activ. Tylko tu jest kolejny trop. Bo jak chciałem ją uruchomić przez BMWhat to tam była informacja, że funkcja dotyczy tylko: pojazdów z opcją składanych lusterek i może być potrzebna dodatkowo zmiana w CAS!!!???

W momencie jak ją chciałem tam zakodować pokazywało niepowodzenie - nie wprowadzono zmian.

 

Zatem włączyłem tą funkcję w module KGM przez NCS i się udało bez żadnych błędów.

 

Teraz jak otworzę w BMWhat moduł KGM to tam jest ta funkcja na activ, ale jak próbuję ją zmienić na NOT activ (tylko do celów testowych) to wywala ten sam błąd co wcześniej i nie da się tego tej funkcji na telefonie wyłączyć (w NCS pewnie będzie się dało).

 

Także myślę czy, w zależności od innego wyposażenia, nie trzeba włączyć/wyłączyć jakiejś funkcji jeszcze w CAS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zaloguj pusty plik *.MAN i ustaw jeszcze raz na activ.

Jeśli to nie pomoże to ustaw w ncs Dummy.

Instrukcje znajdziesz w moich postach pod hasłem DVD free , oczywiście Nettodaten nie musisz zmieniać ale cała reszta się przyda :wink:

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hurra;)

Zwycięstwo człowieka nad maszyną !!!

 

Udało się , trzebabyło po dodaniu opcji do CAS i LMA przekodować CAS LMA i KGM (te 3) i wtedy zmienić funkcję składania na aktiv i wszystko śmiga jak należy:)

Mam nadzieje że komuś się to przyda.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No to gratuluję, jeszcze nigdy nie miałem problemu z dodaniem FA wiedz jak kiedyś się pojawi będę wiedzieć co robić :cool2:

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.