Skocz do zawartości

coś stuka za kanapą w F30


magdaf30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Jako kobieta i mająca pierwsze w życiu BMW proszę kolegów o sugestie,może ktoś też miał ten problem....Otóż mam podczas jazdy,ruszania,przechyłów nadwozia np.przy jeżdzie wolnej lub przy wjeżdzaniu na krawężnik słyszę dziwne stuki za tylną kanapą,czasami w okolicy tylnego pasa.Czy to coś z półką ?,szybą?,zaczep pasa wali o obudowę--- proszę podpowiedzcie.Kanapa jest nierozkładana,przebieg tylko 10.000km ale stuka od nowości.. Miałam już inne niemce,japońce i cisza idealna przez 6 lat jazdy,,nic nie stukało a tu taki syf od nowości ,jak ktoś jedzie z tyłu to go to bardzo denerwuje. a w serwisie pewnie mi powiedzą że ten typ tak ma.... Pozdrawiam Magda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Kiedyś w F20 stukały mi tylne amory i serwis wcale nie powiedział ze ten typ tak ma tylko wymienił obydwa na gwarancji. Polecam wizytę w ASO zamiast wróżenia z fusów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie. Na amortyzatory chyba za wcześnie ,zaczęło stukać juz przy 2-3 tys.km. Co do uszczelek- masz na myśli te gumowe obramowania drzwi? Co można z nimi zrobić żeby sprawdzić czy to ten powód? Przesmarowac czymś? :
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
No u mnie stukało przy bardzo małym przebiegu bo okazało się że były uszkodzone a nie zużyte. Jeśli masz gwarancję to z niej korzystaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Co można z nimi zrobić żeby sprawdzić czy to ten powód? Przesmarowac czymś? :

 

Nasmaruj uszczelki albo wazeliną, albo jakimś preparatem do konserwacji gumy (ja używam SmartWax Smart Dressing, bo ma półpłynną konsystencję i łatwo można nim nasmarować tę welurową część uszczelki, która właśnie najbardziej trzeszczy). Jeśli to nie pomoże to podjedź do ASO.

Instagram: @kolczasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Witam.Jako kobieta i mająca pierwsze w życiu BMW proszę kolegów o sugestie,może ktoś też miał ten problem....Otóż mam podczas jazdy,ruszania,przechyłów nadwozia np.przy jeżdzie wolnej lub przy wjeżdzaniu na krawężnik słyszę dziwne stuki za tylną kanapą,czasami w okolicy tylnego pasa.Czy to coś z półką ?,szybą?,zaczep pasa wali o obudowę--- proszę podpowiedzcie.Kanapa jest nierozkładana,przebieg tylko 10.000km ale stuka od nowości.. Miałam już inne niemce,japońce i cisza idealna przez 6 lat jazdy,,nic nie stukało a tu taki syf od nowości ,jak ktoś jedzie z tyłu to go to bardzo denerwuje. a w serwisie pewnie mi powiedzą że ten typ tak ma.... Pozdrawiam Magda.

 

 

Witam. Mam podobnie.

Jakie było rozwiązanie problemu?

Pozdrawiam

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.