Skocz do zawartości

320i Problem z odpalaniem


SkyDave

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was wszystkich forumowicze. Co prawda jest to mój pierwszy post ale przejdę do sedna. Parę dni temu zauważyłem że podczas jazdy czasami kiedy zwalniałem zaczynały mi przygasać światła, wyłączało się radio, ogólnie był spadek napięcia. Parę razy kiedy się zatrzymałem, wyłączyłem silnik potem już nie mogłem go zapalić, rozrusznik nie kręcił, kontrolki ledwo się paliły tak jakby akumulator był rozładowany, ale wystarczyło że że odłączyłem jedną klemę, podłączyłem ponownie i mogłem swobodnie jeździć. Czasami zapalała się kontrolka EML. Parę dni temu po tym jak zgasiłem auto nie mogłem go przez pewien czas odpalić, rozrusznik kręcił ale auto wogóle nie chciało odpalić. Postało z 15 min i odpaliło bez problemu. Przeczyściłem klemy i wczoraj dojeżdżając do świateł znowu zgasło, przez 30 min nie mogłem odpalić, dopiero jak znajomy przyjechał na miejsce, miał mnie holować to uto znowu zapaliło bez żadnego problemu. Pojechałem może z 20 km i znowu dojeżdżając do świateł auto zgasło i już nie odpala do teraz. Rozrusznik kręci. Myślałem że może to mieć jakiś związek z regulatorem napięcia, spadki napięcia itp. wymieniłem na nowy - bez zmian. Akumulator też zamieniałem. Nie wiem co jest na rzeczy, może przez te spadki jakieś czujniki powariowały i dlatego nie chcę odpalić? Jutro jeszcze na spokojnie podepnę się pod inpę i sprawdzę błędy jakie wyskakują.

 

Sprawdzałem napięcie:

 

http://images77.fotosik.pl/585/0a0ea7feab2967c5med.jpg

 

Co może być problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc odczytałem błędy parę ich wyskoczyło:

123 - Chłodzenie mapa sterowania termostatem (nie wiem co jest, ostatnio wymieniałem termostat - zamiennik - może dlatego wyskakuje ten błąd?)

65 - Czujnik położenia wałka rozrządu (wlot MS43)

129 - może sygnalizować SMG 1 (nie wiem o co w tym chodzi)

14 - Pobór powietrza czujnik temperatury (z tym też nie wiem o co chodzi)

8 - Przepływomierz powietrza (HFM)

 

Kupiłem dzisiaj używany czujnik wałka wlotowy (to ten z kablem, tak?) i dalej nie mogę odpalić, po wymianie czujnika i skasowaniu błędów cały czas pokazuje mi 65. Rozrusznik kręci ale nie odpala, jakieś pomysły? Dlaczego cały czas pokazuje ten błąd? Mam możliwość wymienienia czujnika na inny, ale wątpie że ten był wadliwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze masz dalej fatalne ładowanie. Po drugie w/g mnie główna przyczyna leży w przepływomierzu. Kontrolka EML zapala się wtedy jak nawala przepustnica ale może przepływomierz na to wpływać. Poza tym czy błędy które odczytałeś były świeże ??? najpierw trzeba było skasować i pojeździć a później sprawdzić które wracają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.