Skocz do zawartości

Myszkowanie tyłu


toolmar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Co prawda temat myszkowania był już podejmowany na forum ale jakoś żaden posty nie dotyczył wyłącznie e36 i stąd moje pytanie.

Mam BMW e36 320i 1993r na felgach orginalnych BMW z e46 16 calowych i oponach Dunlop Sport SP 205/55/16 i podczas jazdy z prędkością powyżej 100km/h na dobrych drogach tył myszkuje. To znaczy raz coś ciągnie mi auto w lewo raz w prawo. Ogólne wrażenie to jak by był luz i koła jechały tam gdzie tylko chcą a nie tam gdzie ja.

Geometrię robiłem 2 lata temu i wszystkie parametry były w normie, a przed nową geometrią powstrzymuje mnie jedynie fakt , że nie chcę wyrzucać pieniędzy w błoto bo jeśli sprawa rozbija się o jakiś element zawieszenia to najpierw muszę to naprawić a później dopiero pojechać na geometrię.

Co może powodować to myszkowanie i dziwne zachowanie :?: :?: :?: Jak mogę się dowiedzieć co dolega mojemu autu :?: :?: :?:

Z góry dziękuję za odpowiedzi i wyrozumiałość :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszkowanie tyłu w E36 jak to określiłeś, najczęsciej spowodowane jest przez zerwanie któregoś z silentbloków wahacza tylnego wzdłużnego. Są ich dwie sztuki (prawy i lewy), a znajdują się w miejscu mocowania wahaczy do nadwozia pod progami. Zużycie poznasz po luzach wahaczy w płaszczyźnie prawo-lewo i właśnie ten luz powoduję zmianę zbieżności i "myszkowanie".

Sposobu wymiany nie opisuję ci, gdyż było to wiele razy na forum.

Po wymianie tych tulei czeka cię obowiązkowa geometria zawieszenia (zbieżność kół tylnych to minimum).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.