Skocz do zawartości

[E39] 528i wysokie spalanie


.xKamiLx.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

Mam problem z moim autem otóż od zeszłego tygodnia zaczęło palić drakońskie ilości paliwa(rzędu 20l/100km)

Inpa pokazuje takie błędy

 

 

E R R O R M E M O R Y R E P O R T -------------------------------------

Date: 05/02/16 13:19:58 ECU: MS420DS0 JobStatus: OKAY Variant: MS420DS0-------------------------------------------------------------

RESULT: 4 errors in error memory !-------------------------------------------------------------

 

153 Signal Lambda probe before-Kat Bank 2 max value over limit

Error frequency : 1 Logistic counter: 40

Engine speed 736.00 1/min load 103.49 mg/Hub temperature cooling water 70.50 Grad C lambda probe voltage control probe Bank 1.28 V appear before (rel.) 2.50 h

Kurzschluss gegen U-Batt. CARB-Fehler Fehler nach Entprellung gespeichert Fehler momentan nicht vorhanden sporadischer Fehler

Errorcode: 99 B1 01 28 17 13 9E FF B4 5B-------------------------------------------------------------

 

55 avtivate Lambda probe heating before KAT Bank 2

Error frequency : 1 Logistic counter: 40

Engine speed 736.00 1/min load 103.49 mg/Hub lambda probe voltage control probe Bank 1.28 V temperature cooling water 70.50 Grad C appear before (rel.) 2.50 h

Leitungsunterbrechung CARB-Fehler Fehler nach Entprellung gespeichert Fehler momentan vorhanden statischer Fehler

Errorcode: 37 74 01 28 17 13 FF 9E B4 5B-------------------------------------------------------------

 

140 Signal tank-leck-diagnostic-pump reed-switch not clossed

Error frequency : 1 Logistic counter: 40

load 103.49 mg/Hub Engine speed 736.00 1/min temperature cooling water at the start 66.00 Grad C temperature intake air 30.00 Grad C appear before (rel.) 2.50 h

Reed-Switch nicht geschlossen CARB-Fehler Fehler nach Entprellung gespeichert Fehler momentan vorhanden statischer Fehler

 

Errorcode: 8C 72 01 28 13 17 98 68 B4 5B-------------------------------------------------------------

 

18 Signal Camshaft sensor outlet

Error frequency : 4 Logistic counter: 40

Engine speed 832.00 1/min engine condition = idle 4.00 -- oel temperature 84.15 Grad C Battery Voltage 13.87 V appear before (rel.) 2.30 h

Signal nicht plausibel CARB-Fehler Fehler nach Entprellung gespeichert Fehler momentan nicht vorhanden sporadischer Fehler

Errorcode: 12 B8 04 28 1A 04 A6 88 B4 5D =============================================

 

Za pomoc z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Weź pod uwagę fakt, że sondy mogły wcześniej nie działać prawidłowo, a dopiero teraz paść zupełnie. Poczytaj sobie czym są i za co odpowiadają.

Zrób odczyt life data i się przekonasz czy tak jak twierdzisz, nie one są winne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Błąd 140 to uszkodzony zawór magnetyczny odpowietrzenia zbiornika, nr części 1748875.

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto właśnie miało jechać na większy przegląd i wymiane tej sondy.

Nowe sondy tylko orginał czy zamienniki też dadzą rade?(różnie ludzie piszą)

Dzisiaj po podłączeniu kompa błędy 18 i 140 już nie wyskakiwały. Czy mimo to i tak wymienić czujnik wałka?? Bo teraz nie wiem czy jest w końcu sprawny czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować na początek zakupić sondę używkę,tylko aby była dedykowana do Twojego auta(kolory przewodów) jak u mnie padła sonda wzrost spalania był zauważalny od razu. Kupiłem używkę na "gwarancji rozruchowej" i śmiga już półtora roku. Skoro nie masz problemów z mocą w aucie to odpuść na chwilę obecną wymianę czujnika wałka, wymienić go możesz w każdej chwili jak zajdzie potrzeba.
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.