Skocz do zawartości

Dziwne wskazania na bagnecie od oleju???????????


artur80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Niedawno zmieniłem olej w silniku 1,6 m43 i jak zwykle wlałem 4L i okazala się dziwna rzecz gdyż na bagnecie pokazuje pełny stan czyli dużo za cyferkami które są wybite na bagnecie a w/g mnie powinno być na ich połowie.

Silnik był zmieniany 1,5roku temu z m40 i nie wiem ile wleli mechanicy tego oleju bo w każdym tatalogu jest 4L i teraz mam dylemat czy wlać 3,5L bo to jest akurat połowa stanu czy 4L?

Proszę o szybkie podpowiedzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan oleju musi być między kreskami naciętymi na miarce. Jeśli z miarką nie jest coś pokombinowane to śmiało lej ponad 3.5 litra a póżniej dolewaj i kontroluj z odczekaniem, aż scieknie do miski.

Jeszcze jedno:

Po zapaleniu zaraz po wymianie stan oleju spadnie, bo napełni się filtr.

No i rób to na poziomym podłożu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam taki sam silnik jak ty i jakies 2 miesiace temu tez sam wymieniałem olej poczytałem na necie ze do mojej 1,6 wchodzi 4 l i tyle wlałem i na bagnecie jest prawie max ale jaki pisza ze ma byc 4 l to tyle wlałem a bagnet to tak w 100 % nie pokazuje ile jest tego oleju bo nieraz z samego rana mam max a na 2 dzien mam jakies 1,5 mm mniej i tak na zmaiane wiec zostaw tak jak masz :):D:D:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam taki sam silnik jak ty i jakies 2 miesiace temu tez sam wymieniałem olej poczytałem na necie ze do mojej 1,6 wchodzi 4 l i tyle wlałem i na bagnecie jest prawie max ale jaki pisza ze ma byc 4 l to tyle wlałem a bagnet to tak w 100 % nie pokazuje ile jest tego oleju bo nieraz z samego rana mam max a na 2 dzien mam jakies 1,5 mm mniej i tak na zmaiane wiec zostaw tak jak masz :):D:D:D

 

Hihihi mam prawie tak samo jak ty...ale generalnie ma byc 3/4 na bagnecie...czyli jakas 1/4 wolnego miejsca do ostatniej kreski...tak bynajmniej slyszalem :D

Pozdro Krzysiek

B M W..............Bardzo Małe Wydatki


www.bmw-3city.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zapaleniu zaraz po wymianie stan oleju spadnie, bo napełni się filtr.

 

Dokładnie tak, stąd mogą być różnice. Weźcie pod uwagę, że wsadzacie nowy filtr, a do tego są miejsca, gdzie olej zostaje - popychacze (hydrauliczne niwelatory luzów zaworowych). Pojemność układu smarowania, a ilość oleju wlewanego przy wymianie to dwie zupełnie różne rzeczy.

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.