Skocz do zawartości

Korekty wtrysków-który do wymiany? M57N


devil_ndg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, mam pytanie dotyczące wtryskiwaczy, a właściwie tego, który z nich tak mocno sieje i nadaje się do wymiany. Korekty na rozgrzanym silniku, na wolnych obrotach odczytane INPA to

1. +0,07

2. -3,12

3. -2.11

4. -0,72

5. +1,12

6. +4,79

Po dodaniu gazu korekty wyrównują się w okolice +- 0,5-1

Z autem nic się nie dzieje-pali od kopa, nie widzę aby dymiło, ostatnio jedynie wzrosło spalanie o ok. 0.5l/100km. Z góry dziękuję za fachową odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie przyjmuje się, że wtryski do korekty 1.0 da rade uratować można przeczyścić lub coś z nimi porobić. Powyżej 1.0 raczej regeneracja aczkolwiek najlepiej jest zdemontować i dać je na maszyne, wtedy mamy 100% pewności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO do korekt powiem pewna ciekawostke.Na jednym wtryskiwaczku mialem 2,0 korekte reszta kolo 1 i jeden ponizej 0,5.W zakladce predkosci poszczegolnych cylindrów w inpie czuc bylo ze auto chodzi inaczej.Kupilem olej lm1052 2t i wyjezdzilem caly 1 l okolo 4 bakow. Efekty jak widac i w tescie predkosci obr chodzi tak samo.

http://images.tinypic.pl/i/00775/0qh8dtkpv95a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za wszystkie uwagi "problem" praktycznie sam się rozwiązał w dość prosty sposób tzn. postanowiłem zalać cudaka do czyszczenia wtrysków (kupiłem w Renault bo w Bmw nie mieli na miejscu), a że miałem blisko do rezerwy więc wylatałem ropy praktycznie do zera-wg komputera zostało na 50km- nalałem tego ustrojstwa i na wolnych auto chodziło ponad pół godziny. Efekt:

1. -0.08

2. +0.11

3. -0.40

4. -0.21

5. +0.03

6. +0.56

Więc jak widać nie zawsze są to wtryskiwacze na złom drogi Przemku... doleje jeszcze tego oleju do dwutaktów jak napisał stanek tylko w jakich to proporcjach lałeś? 250ml na bak czy po litrze na zbiornik? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z tego typu środkami jest taki ze one bardziej zapobiegają niż lecza ale tez i czasami leczą. Polecam ci zalać diesel spulung, środek znany na całym forum i najbardziej popularny z tego typu środków, wlej opakowanie gdzieś na 30litrow a nie na 70 jak piszą na opakowaniu.

 

Druga sprawa pamiętaj aby sprawdzać wtryski na bardzo dobrze rozgrzanym silniku. U mnie przy 70stopniach a przy 90 to sa dwa rożne światy.

 

Zalej jeszcze spulunga, przejedz z 200-300km i wtedy sprawdź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za wszystkie uwagi "problem" praktycznie sam się rozwiązał w dość prosty sposób tzn. postanowiłem zalać cudaka do czyszczenia wtrysków (kupiłem w Renault bo w Bmw nie mieli na miejscu), a że miałem blisko do rezerwy więc wylatałem ropy praktycznie do zera-wg komputera zostało na 50km- nalałem tego ustrojstwa i na wolnych auto chodziło ponad pół godziny. Efekt:

1. -0.08

2. +0.11

3. -0.40

4. -0.21

5. +0.03

6. +0.56

Więc jak widać nie zawsze są to wtryskiwacze na złom drogi Przemku... doleje jeszcze tego oleju do dwutaktów jak napisał stanek tylko w jakich to proporcjach lałeś? 250ml na bak czy po litrze na zbiornik? Pozdrawiam.

 

 

Zycze Ci aby taki stan utrzymal sie jak najdluzej, ale mimo wszystko cudów nima, jakis tam magiczny srodek nie naprawi mechanicznego zuzycia :D

 

Radzilbym jednak zrobienie testu przelewowego, 12ml bedzie prawidlowa wartoscia dla jednego wtryskiwacza przez minute pracy na biegu jalowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemol zrobię tak jeśli znowu zajdzie potrzeba jakiejś ingerencji we wtryskiwacze-powodem tego że podłączyłem kompa był dość nagły wzrost spalania średniego po mieście co mnie zastanowiło. Mam zawirusowane auto na 270KM i prawie 600Nm (automat), ale zawsze mieściłem się w 10 litrach jazda głównie miasto (Trójmiasto) ok 70% a 30% to "trasa". Nagle na zbiorniku zacząłem robić ok 100km mniej co dało mi do myślenia. Polatam ze 3 zbiorniki na 2T zobaczymy czy czyszczenie chemią plus olej 2T dadzą stałą poprawe-jak nie to będę robił wtryski. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.