Skocz do zawartości

BMW E60 Activ seering problem czy normalność ?


qawiau

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

od kilku dni jestem posiadaczem bmw e60, w czym tkwi problem o ile jest to problem? Zauważyłem ostatnio że po wjechaniu w lekką dziurę zapaliła się kontrolka kierownicy z wykrzyknikiem, po przejechaniu kilkunastu km pojawił sie komunikat na wyswietlaczu active steering initializing, wkocu kontolka zgasła. Dzisiaj znowu to samo jechałem a mostku z kostki, powiedzmy ze nierównym kontrolka zapaliła się ponownie. Taka sytuacja miała już miejsce kilka razy z reguły na nierówności. Raz pisało active steering fault dodam. Dzisiaj bylem na przeglądzię i i wszystko w stanie idealnym. Pytanie czy jest cos uszkodzone czy to jest normalność ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwarcie w instalacji, lub wtyczka uszkodzona/ niedopięta.

 

wokół maglownicy masz wiązkę active stering z kilkoma wtyczkami podpiętymi do czujników, wystarczy spadek napięcia lub zwarcie by dezaktywować active steering, potencjalne problemy lub zagrożenia to zmiana ustawień kąta kierownicy, czyli wywala błąd, skręcisz kierownicą pod czas samoczynnego ustawienia kąta, auto załapie zły kąt kierownicy i znowu wywali błąd a kierownica będzie przekrzywiona.

 

Reasumując masz wiązkę do wymiany lub do naprawy (lepiej kupić nową około 550 zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

 

Kierownicę już mi skrzywiło kilka razy o czym nie wspomniałem, wystarczyło ze pokręciłem podczas jazdy raz w lewo raz w prawo i sama się na prostowała.

Podczas gdy kierownica jest skrzywiona zauważyłem że wspomaganie nie działa jak powinno?

 

Z nowości położyłem pudełko na fotelu pasażera i pojawił się nowy komunikat Restraint System. Da sie to jakoś skasować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie zaglądałem wczoraj pod maskę zlokalizowałem wiązkę przewodów jak napisał poprzedni użytkownik ale wątpie że to od maglownicy .. Była lekko zaśniedziała, zaizolowalem ponownie ale nic to nie zmienło. W kole od kierowcy tak ? gdzieś koło amora? wystarczy że odkręce koło czy sciagać całą podłoge widzę że macie już doświadczenie ? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

masz zapewne wiazke do wymiany, jak już na wstępie ktorys kolega napisał.

chodzi o wiazke kabli, które ida od czujnikow przy maglu/ widać po otwarciu maski, po prawej stronie silnika, głęboko.

wiazka idzie w poprzek auta z lewej na prawa, z pozycji kierowcy licząc, i przy prawym przednim zakolu wiazka wchodzi w podłogę, do modułu active steering/ który jest pod stopami pasażera ukryty.

kable z wiekiem 'kruszeja' i dodatkowo niszczy je wysoka temperatura.

w moim aucie kable uszkodziły się na odcinku 20-30cm w rejonie zakola prawego,

dokładnie tam gdzie im było bardzo goraco / pod turbina/wydechem.

po prostu były jak wypalone, w osnowach przewodow miedz zmienila barwe na czarna, i zaczynala się hoinka co większy dolek prawa strona, lub wieksza kaluza.

- wymienić trzeba cala wiazke, i zabezpieczyć ja termicznie.

moim zdaniem to wada konstrukcyjna, tak jak wiazka tylnej klapy w e61.

producent mógł te rzeczy wykonać lepiej, solidniej.

ja na szybko dosztukowałem, tzn wymieniłem tylko te uszkodzone odcinki przewodow, ale po roku jest to samo..

 

* bywaly tez przypadki, ze takie objawy powodowal zalany woda/zawilgocony modul pod stopami posazera.

 

najlepiej dac do elektryka na wymiane, ew dorobienie wiazki.

pare stów, dzień bez auta, i zapomnisz o sprawie.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.