Skocz do zawartości

przerywa ładowanie usb Iphone


sznels1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Dziś podłączyłem oryginalny kabel appla i jest sytuacja taka ze telefon rozłącza się podłącza w ciągu sekundy i potrafi tak być z 10 razy a czasem przez chwilę poładuje i jest spokój.

 

Mieliście takie przypadki ?

Czy zgłaszać auto do serwisu ??

 

 

Ok chyba problem rozwiązany :

 

viewtopic.php?f=163&t=290704

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Na przyszłość zakładając temat napisz chociaż który rocznik, bo od tego wiele zależy.

Ale skoro napisałeś o zgłaszaniu auta do serwisu, to może to młode auto?

 

W każdym razie jeśli to młode auto po LCI i jeśli mówimy o ładowaniu z gniazda USB w podłokietniku - to nie ma z tym najmniejszego problemu.

Nie powinno przerywać (u mnie kiedyś też był taki efekt i była to wina kabla, po wymianie przewodu różne Apple ładują się bez problemu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto 525d F11 rok 2015r.

 

I mówisz ze powinno ładować bez problemu ??

Ja czytałem ze tam prąd za mały i dlatego nie będzie działać ?

 

A problem w tym ze pod ładowarką od appla ten kabel ładuje bez najmniejszego problemu a tylko w aucie potrafi wariować.

 

To nie wiem czy serwis coś zaradzi w temacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ze wspomnianego gniazda w podłokietniku bez problemu ładuję:

- iPhone6

a jak jeżdżę z żoną to także:

- iPhone5S

- iPad Air2

(nota bene żona robi dokładnie to samo w swoim F20, również poprzez gniazdo USB w podłokietniku)

 

Co najwyżej ładowanie przez USB będzie trwało dłużej (mniejszy prąd ładowania) niż poprzez ładowarkę sieciową, ale efektu rozłączania być nie powinno.

Poza tym - abstrahując już od kwestii ładowania, czy nie - jak użytkownik miałby korzystać z aplikacji ConnctedDrive via telefon (bądź np. Spotify, promowanego przez BMW właśnie głównie na iPhone), jeśli pojawiałby się permanentny efekt podłączania-rozłączania urządzenia po jego podłączeniu do USB...?

 

Tak jak napisałem wcześniej - ja kiedyś miałem dokładnie taki sam przypadek, telefon permanentnie "pikał" (wydawał w kółko dźwięk, jak przy podłączaniu/odłączaniu ładowarki). Po wymianie na inny kabel (mimo, że "pierwszy" kabel też był oryginalny) problem ustąpił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

usb ma max 500mA, a iphone laduje 1-2 A

 

Nie masz racji: jeszcze niedawno oryginalne ładowarki do iPhona miały znamionowo 5V 0,5A (chyba jeszcze w 3GS). Dopiero od jakiegoś czasu mają znamionowo 1A. Ładowarka do iPada ma 2A.

 

PS - nigdy nie ładowałeś iPhona poprzez USB z komputera?

 

PPS - oczywiście mówimy o ładowaniu z podłokietnika a nie ze schowka w F10

 

PPPS- podpowiadam rozwiązanie: weź spinacz biurowy i wyczyść sobie złącze Lightning w telefonie, niestety jak nosisz go w kieszeni jeansów to paprochy z kiszeni częstą lądują w slocie na ładowarkę, a potem są systematyczne ubijane poprzez wpychanie kabelka... kiedyś poszedłem na gwarancji do iSpota z telefonem bo tak się działo przy normalnym ładowaniu (tak jakby kabel nie stykał dobrze) gość na miejscu pokazał jak się to robi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

usb ma max 500mA, a iphone laduje 1-2 A

 

Nie masz racji: jeszcze niedawno oryginalne ładowarki do iPhona miały znamionowo 5V 0,5A (chyba jeszcze w 3GS). Dopiero od jakiegoś czasu mają znamionowo 1A. Ładowarka do iPada ma 2A.

 

PS - nigdy nie ładowałeś iPhona poprzez USB z komputera?

 

PPS - oczywiście mówimy o ładowaniu z podłokietnika a nie ze schowka w F10

 

PPPS- podpowiadam rozwiązanie: weź spinacz biurowy i wyczyść sobie złącze Lightning w telefonie, niestety jak nosisz go w kieszeni jeansów to paprochy z kiszeni częstą lądują w slocie na ładowarkę, a potem są systematyczne ubijane poprzez wpychanie kabelka... kiedyś poszedłem na gwarancji do iSpota z telefonem bo tak się działo przy normalnym ładowaniu (tak jakby kabel nie stykał dobrze) gość na miejscu pokazał jak się to robi :)

 

PS ładowałem :P

PPS - tak

 

PPS - slot czysty tylko nie używam spinacza aby nie zrobić jakieś spięcia/zwarcia.

 

Dodam również ze pod ładowarką kabel zawsze działa i nigdy nie rozłączyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wiecie co ale problem z kablem typu brudne styki albo port w telefonie to jedno a co powiedzie na to

Gdy ten sam kabel podłączam pod ładowarkę w zapalniczce od razu działa i nie ma tutaj mowy o jakimś przerywaniu. Wiec nie wydaje mi się ze problem tkwi w kablu albo w porcie.

 

Chyba przejadę się do BMW niech oni się zastanawiają co z tym zrobić

 

Podłączam ten sam kabel pod port w laptopie i nie ma mowy o jakimś rozłączeniu majtam nim wyginam portem kablem i co i nic.

A w BMW to rozłącza podłącza jak oszalałe. coś kurdę musi być nie tak ale w tym porcie a aucie ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

usb ma max 500mA, a iphone laduje 1-2 A

 

Nie masz racji: jeszcze niedawno oryginalne ładowarki do iPhona miały znamionowo 5V 0,5A (chyba jeszcze w 3GS). Dopiero od jakiegoś czasu mają znamionowo 1A. Ładowarka do iPada ma 2A.

 

PS - nigdy nie ładowałeś iPhona poprzez USB z komputera?

 

PPS - oczywiście mówimy o ładowaniu z podłokietnika a nie ze schowka w F10

 

PPPS- podpowiadam rozwiązanie: weź spinacz biurowy i wyczyść sobie złącze Lightning w telefonie, niestety jak nosisz go w kieszeni jeansów to paprochy z kiszeni częstą lądują w slocie na ładowarkę, a potem są systematyczne ubijane poprzez wpychanie kabelka... kiedyś poszedłem na gwarancji do iSpota z telefonem bo tak się działo przy normalnym ładowaniu (tak jakby kabel nie stykał dobrze) gość na miejscu pokazał jak się to robi :)

 

Specyfikacja usb przewiduje maksymalny prąd pobierany do 500mA, ładowarki i inne mają wydajność prądową po 1-2A. To że przez PC ładuje dłużej właśnie jest związane, że producent stosuje się wedle specyfikacji, to samo zapewne robią producenci aut. Ładowarki 1-2A np z ipada ładują szybciej urządzenia bo tu nie są wymagane tego typu przepisy ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

@sznels1

a nie masz drugiego kabelka aby to na szybko sprawdzić?

Wiem, że powtarzam to po raz wtóry - ale u mnie dokładnie tak było, że miałem jeden jedyny kabelek (a mam ich pewnie z pięć), który właśnie taki efekt powodował w aucie.

Natomiast jak podłączałem go do zwykłej ładowarki to działał bez problemu (zresztą nada działa).

 

@Apacer

Dokładnie o to chodzi, ograniczenie prądu do 0,5A spowoduje wydłużenie czasu ładowania, jednak nie powinno być wspomnianego efektu rozłączania.

Inna sprawa, że mniejszy prąd ładowania to dłuższa żywotność aku... ale to już zupełnie inna historia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na drugim telefonie również ten sam problem.

 

Na drugim kablu oryginalnym o dziwo działa i raz rozłączyło.

 

Odkryłem Ciekawostę - Posiadam taką przejściówkę oryginalną od appla (

http://macgroup.org/blog/wp-content/uploads/2014/03/Google-ChromeScreenSnapz224.png

Oczywiście ten kabel podłączam pod kabel inny z wejście mikrousb

 

I gdy kabel zostanie najpierw podłączony do telefonu i wolno bardzo wolno podłączony do gniazda usb w podłokietniku i docisnę po chwili głębiej to DZIAŁA !!! i nic nie przerywa. (auto wykrwa telefon i muzykę)

 

Odłączę kabel i podłącze ponownie szybko - zaczyna szaleć " rozłącza podłącza rozłącza podłącza"

Gdy zrobie to wolno działa i mogę kablem majta w każdą stronę i działa.

 

Kto uwierzy w takie czary :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może masz starszą wersje oprogramowania i samochód szuka sterownika i cały czas rozłącza szukają tego urządzenia , na samochodach tak bardzo się nie znam ale komputera tak robi jak sobie nie moze dac rady z nieznanym urządzeniem :roll: Może trzeba by zrobić aktualizacje http://www.bmw.com/com/en/owners/service/care/accessories_and_software_updates/software_update.html na pewno nie zaszkodzi a moze pomóc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może masz starszą wersje oprogramowania i samochód szuka sterownika i cały czas rozłącza szukają tego urządzenia , na samochodach tak bardzo się nie znam ale komputera tak robi jak sobie nie moze dac rady z nieznanym urządzeniem :roll: Może trzeba by zrobić aktualizacje http://www.bmw.com/com/en/owners/service/care/accessories_and_software_updates/software_update.html na pewno nie zaszkodzi a moze pomóc

Jestem na tej stronie ale ja nie widzę tutaj nic do pobrania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK udało się pobrać dziękuje - już teraz wiem jak ktoś pisał ze bmw jest tak około jedno wydanie z update w plecy.

 

Mam pytanie próbowałem zainstalować nowe oprogramowanie ani system fat32 ani fat nie został wykryły przez aktualizacje oprogramowania

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z muzyką widzi bez problemu.

A tu myslałem ze jakiś format potrzebny

 

Rozumiem ze plik .bin kopiuje na pendrive i wchodzę do ustawień i aktualizacja ?

 

EDIT: OK w NTFS Poszło bez problemu - lecz problem z rozłączaniem występuje nadal.

Tylko na jednym kablu jak dotąd jeszcze ładuje ( chodź kilka razy rozłączył)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Widzisz, od początku stawiałem na kabel... :wink:

Niestety z kabelkami Apple jest tak, że całkowicie bezproblemowe są właściwie tylko oryginały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.