Skocz do zawartości

[Seria 3] Emblemat na maskę - oryginał czy zamiennik?


goldinhio

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, pomóżcie w ocenie. Emblemat z poniższych zdjęć to oryginał czy zamiennik? Pod logiem producenta w lewym dolnym rogu podpisane "DEMMEL"

 

http://img20.allegroimg.pl/photos/oryginal/31/92/71/37/3192713742

http://img20.allegroimg.pl/photos/oryginal/31/92/71/37/3192713742_1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 162
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

no te bmw to juz tylko z nazwy jest,jak miałem bmw e36 to tam było wszystko made in germany a teraz jak mam e46 to połowa czesc to czeskie mechanizmy,a mam brata co pracuje w czechach i składa jakies szyber dachy do mercedesa,a brat wcześniej nawet roweru nie umial złożyć,a tam pracuje i smieje sie z tych merców że by on takiego nie kupił,bo to same wachowcy tam pracuja typu nie mam gdzie pracowac to pracuje w czechach na montażu takich części
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo przyszło coś do mnie i nie wiem czy to jest to za co zapłaciłem :duh: Byłem przekonany, że tył powinien wyglądać tak:

http://img.auctiva.com/imgdata/1/7/0/1/7/8/7/webimg/580574817_o.jpg

Czyli jeden i drugi to oryginały? wykonane przez różnych producentów o tym samym numerze BMW :?:

Pytanie dość istotne bo z tego co się orientuję to z trwałością zamienników nie jest najlepiej, ale mogę się mylić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny znaczek składa się z dwóch części. Aluminiowego emblematu i podstawy z tworzywa. W oryginale da się przez otwory w podstawie wypchnąć aluminiowy emblemat.

Oglądałem dziś emblematy na allegro za 25 pln...według mnie wyglądają tak samo solidnie jak oryginały. Nie ma co przepłacac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamiennik na masce i napisze tak zamiast być wyprofilowany to jest raczej prosty i nie jest tak dopasowany do maski jak oryginał był no ale oryginalny kosztuję około 100 zł a zamiennik ok 25 wiec różnica jest.I kolory wg mnie są bardziej wyblakłem niż w oryginalne.Ale biedy ogólnie nie ma i z daleka wygląda jak org
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak piszecie że zamiennik nie jest zły....

mi zamiennik (pięknie wyglądający jako nowy z logo bmw) po ok roku zaczął matowieć i pożółkł a był w wersji black&white teraz gold&black

niestety polerowanie niewiele pomaga i muszę kupic kolejny

tym razem może carbon za 39zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak. Kupiłem dwa zamienniki, pierwszy przyszedł lekko wgnieciony i sam emblemat był jakiś taki do d...

Drugi z wyglądu był ok, ale te bolce z tyłu emblematu były trochę cieńsze od średnicy otworu w tych plastikach w masce i podczas jazdy

pęd powietrza powodował wysuwanie się znaczka. Ciągle musiałem go dociskać.

No i po wydaniu około 70zl wkurzony kupiłem orginał w ASO za chyba 105zl i teraz jest ok! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obawiam się że jak nie zapłacisz to oryginału nie będziesz miał

dzisiaj kupiłem znaczek carbon niby wszystkie znaczki bmw ma ale koło oryginału to to nie leżało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emblematy powinny być po 10 zł....nikt by ich nie kradł. Koszt wytworzenia tej aluminiowej nadrukowanej blaszki przyczepionej do plastikowego odlewu myślę, że nie przekracza kilkunastu groszy.

 

Nie w naszym kraju, tu kradną używane wycieraczki, mnie kiedyś chcieli ukraść połamane kołpaki, za które jako nowe zapłaciłem 30zł (pech chciał że siedziałem w aucie, padał śnieg więc mnie nie zauważyli), kumplowi ukradli zardzewiały bat do anteny cb (hustlera, który nowy kosztuje 30zł). Niestety nasz naród jest jaki jest. Reasumując - gdyby znaczki były za 10zł to też by je kradli, gdyby były za darmo wtedy braliby je z hurtowo z ASO i sprzedawali na allegro. Szkoda słów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.