Skocz do zawartości

e38 3.5 m62tu b35 cykanie w silniku film


wudarius

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

w swojej 7 wymienialem rozrząd ze względu na urwany ślizg prawy( patrząc od przodu auta ) i oberwany ślizg U ( oberwany slizgacz )

 

po złożeniu i ustawieniu vanosów silnik zaczął dziwnie tykać

tykanie jest słyszalne na pełnym zakresie obrotów

 

pytanie brzmi czy to wina padniętych vanosów czy coś innego jest przyczyną tego dzwięku

 

na pierwszy słuch tak jakby szklanka tykała ale coś mi się nie wydaje

 

dołączam film poglądowy

https://www.youtube.com/watch?v=EV65_eJvbYI

 

 

:duh: :duh: :mad2: :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
nie chce pisac ze miałem tak samo... ale proponuje podjechać na warsztat gdzie mają możliwość zajrzenia kamerką do cylindrów i sprawdził czy lico tłoka nie jest pobijane... u mnie wytarło jeden tłok na 6tym tak ze az walił o głowice... na początku tak jak w pierwszych dwóch linkach cichutko pukał... co ja sie nawymieniałem.. łancuch slizgi vanosy.. dalej pukał potem szklanki zmieniałem... do momentu zdjecia głowicy bym nie powiedział ze to tłok.. powodem okazuje sie nie dbałość o wymiany oleju i brak płukanek tak potrzebnych przy aluminiowych blokach których brak owocował przynajmniej w moim przypadku zatkaniem natryskiwaczy olejowych pod tłokiem... rożne specyfiki do uciszania vanosów przed sprzedażą v8 tez sie na pewno do tego przyczyniły..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.