Skocz do zawartości

f10 535i leje sie woda do srodka...


adam535i

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegow, jeszcze nie ogarnalem jednego problemu a juz pojawil sie drugi, mianowicie....

dzisiaj wracajac z pracy troche chcialem rozruszac auto w ostrych zakretach, i w pewnej chwili przy ostrym luku w prawo ponad 110km/h do prawego buta wlala mi sie woda :shock: prawie pusilem kierownice :shock: myslalem ze to mi sie chyba wydaje... nastepny w lewo ostro , znow woda ale mniej jakby troche... dotarlem do domu.... latarka szukanie, woda leci z nad pedalu hamulca.... :shock: koledzy jakies sugeste ? pozciagalem plastiki na gorze lewy i prawy i sucho :shock: natomiast wykladzina na scianie grodziowej jest mokra.... dodam ze jestem wlascicielem od niedawna auto ma nie orginalna szybe przednia, czy moze to byc przyczyna? moze zle wklejona .... opadaja mi juz ręce... pomoze ktos? zrobilem zdejcia ale nie wiem jak tu wkleic :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwe, że przy montażu szyba się obsunęła na kleju i powstała jakaś nieszczelność gdyż niewystarczająco długo odczekali przed używaniem! Niedawno było o tym w tvn turbo na co uważać przy montażu szyb przednich.

 

Druga sprawa nagrzewnica kiedy strzeli to woda zalewa tunel i okolice pedałów jednak chyba już się nie zdarza w nowych autach dodatkowo miałbyś ubytek wody chłodzącej silnik.

 

Trzecia opcja to jakieś zaślepki na grodzi silnikowej odpadły lub od spodu auta możliwe też od strony nadkoli.

 

Pytanie czy masz szyberdach bo czasem kanały odpływowe od śmieci się zatykają i zalewa auto, kolega miał z tym problem tylko mu progi zalewało.

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
przepatrz wszystkie uszczelki, a najlepiej wróć do gości od przekładki oni będą wiedzieć :wink: :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu miałem coś takiego w e39.

Powodem było zatkanie odpływu w podszybiu i z lewej strony pod serwem.

Tam technologicznie jest kanał odpływowy średnicy ok 5 mm. Musisz go udrożnić i będzie wszystko ok.

Sprawdź czy pod dywanem nie masz już powodzi. Tam jest trochę kabelków i elektroniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema,

 

Może nie f10, ale sprawdź tak jak kolega wyżej napisał, te odprowadzenia wody, wiem, że u mnie w F30 robili w ASO Dojczalndzkim czyszczenie kanalików odprowadzających wodę, tumany pewnie tak porobiły, że się zatykają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema,

 

Może nie f10, ale sprawdź tak jak kolega wyżej napisał, te odprowadzenia wody, wiem, że u mnie w F30 robili w ASO Dojczalndzkim czyszczenie kanalików odprowadzających wodę, tumany pewnie tak porobiły, że się zatykają.

 

przepraszam moze to glupio zabrzmi gdzie sa te odprowadzenia, mam rozebrac plastki podszybia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu miałem coś takiego w e39.

Powodem było zatkanie odpływu w podszybiu i z lewej strony pod serwem.

Tam technologicznie jest kanał odpływowy średnicy ok 5 mm. Musisz go udrożnić i będzie wszystko ok.

Sprawdź czy pod dywanem nie masz już powodzi. Tam jest trochę kabelków i elektroniki.

 

najgorszy problem ze pod servo nie mozna nawet reki wsadzic, syfu i lisci mam tam od groma, ale nie ma jak dojsc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od lania wody na szybę i szukaj wycieku- może zlokalizujesz, jeśli nie to sprawdź czy jeżdżąc po kałużach gdzieś zacieka to znaczyłoby że gdzieś od dołu. Tak chyba najłatwiej dojdziesz.

 

Pozdrawiam

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od lania wody na szybę i szukaj wycieku- może zlokalizujesz, jeśli nie to sprawdź czy jeżdżąc po kałużach gdzieś zacieka to znaczyłoby że gdzieś od dołu. Tak chyba najłatwiej dojdziesz

 

no tak w naszych angielskich warunkasz leje caly czas , auto mam 6 mcy a stalo sie to wczoraj na ostrym 90 stopni zakrecie i duzej predkosci, ta woda gdzies sie zebrala raczej, musze chyba podszybie rozebrac.... :think:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem ten temat przedwczraj w aucie kolegi (auto anglik).

 

Fontanna wody pod lewym fotelem, głównie na tylnym dywaniku.

Pod maską było pełno liści w podszybiu, z prawej i lewej strony, ale woda spływała. Wszystko po wyczyszczeniu wyglądało ok, sucho itp. Po rozebraniu podszybia i wsztstkich osłon okazało się że pod wężami nagrzewnicy stoi woda. Dość głęboka. Naprawa polegała na odkreceniu OD SPODU auta trzech śrub torx które mocują środkowy element wygłuszający (jest dobry dostęp od spodu pomiędzy skrzynią a lewą stroną auta (nie wiem jak w wersji europejskiej z dostępem), następnie woda spłynęła, rękami wyjąłem dwie garstki błota (taka ściółka leśna, patyczki itp), następnie zalałem wodą od góry zeby przepukać i skręciłem spowrotem. Nie ma potrzeby demontażu podszybia ani żadnych osłon z góry (ja zdjąłęm bo szukałem wody).

Na zdjęciach zaznaczyłem od góry gdzie stoi woda, od dołu zapomniałem zrobić fotki.

 

http://imageshack.com/a/img924/3348/d5jD1j.jpg

 

 

http://imageshack.com/a/img924/144/P31EYM.jpg

Fiat 126p --> Vw polo 1.4D --> Opel Vectra B V6 --> BMW 540iA + Nissan Micra k12 --> vauxhall meriva (chwilowo) --> BMW 520d auto F11 --> BMW 545i E60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem ten temat przedwczraj w aucie kolegi (auto anglik).

 

Fontanna wody pod lewym fotelem, głównie na tylnym dywaniku.

Pod maską było pełno liści w podszybiu, z prawej i lewej strony, ale woda spływała. Wszystko po wyczyszczeniu wyglądało ok, sucho itp. Po rozebraniu podszybia i wsztstkich osłon okazało się że pod wężami nagrzewnicy stoi woda. Dość głęboka. Naprawa polegała na odkreceniu OD SPODU auta trzech śrub torx które mocują środkowy element wygłuszający (jest dobry dostęp od spodu pomiędzy skrzynią a lewą stroną auta (nie wiem jak w wersji europejskiej z dostępem), następnie woda spłynęła, rękami wyjąłem dwie garstki błota (taka ściółka leśna, patyczki itp), następnie zalałem wodą od góry zeby przepukać i skręciłem spowrotem. Nie ma potrzeby demontażu podszybia ani żadnych osłon z góry (ja zdjąłęm bo szukałem wody).

Na zdjęciach zaznaczyłem od góry gdzie stoi woda, od dołu zapomniałem zrobić fotki.

 

http://imageshack.com/a/img924/3348/d5jD1j.jpg

 

 

http://imageshack.com/a/img924/144/P31EYM.jpg

 

 

 

 

Witaj kolego, dziekuje za naprowadzenie, moje auto tez anglik w benzynie, tylko ze u mnie woda wlala mi sie do buta z nad pedalu hamulca.... :shock: opisal bys mi dokladnie gdzie to jest i co mam zrobic pod tym spodem ,prosze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.