Skocz do zawartości

Zestaw naprawczy do zacisków hamulcowych


maggness

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Postanowiłem oddać do regeneracji i pomalowania zaciski hamulcowe.

Mechanik polecił aby przy okazji wymienić gumki i prowadnice zacisku.

 

Stąd moje pytanie jakiej firmy kupić zestawy naprawcze, czy jest sens dopłacać do oryginalnego zestawu?

 

Samochód: 118d , 2008, 77 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja parę lat temu kupowałem zestaw naprawczy w intercarsie - z tego co pamiętam na stanie mieli tylko jeden więc się nie zastanawiałem. Działa bez problemu do dzisiaj! Ja na Twoim miejscu nic bym nie wymieniał jeśli działa - jak będą problemy to wtedy kupisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy takie piaskowanie, rozłożenie zacisków i późniejsze złożenie nie wpłynie na nie w jakiś negatywny sposób?Nie będą gorzej hamować, płyn wyciekać. itp.

Zaciski mają przebieg 77 tys i nie były "dotykane", działają bez problemu.

Oryginalny zestaw na jeden zacisk to koszt 110 zł, trochę średnio się opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zaciski mają przebieg 77 tys i nie były "dotykane"

Toz to nowe zaciski...Z reguly jest tak ze auto dopadnie smierc techniczna a zaciski zostana...

Tylko czy takie piaskowanie, rozłożenie zacisków i późniejsze złożenie nie wpłynie na nie w jakiś negatywny sposób

Zacisk mozna rozkladac i skladac - tlok ma duze sfazowanie i nie uszkodzisz uszczelnienia chyba ze sie bedziesz bardzo staral

Tylko raz w zyciu wymienialem prowadnice zacisku i to tylko na jednym kole ale klient sam je uszkodzil

Czemu sam sobie nie pomalujesz??? - zabieg nie jest jakos specjanie skomplikowany a mialbys wieksza satysfakcje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.