Skocz do zawartości

Nie pali ani benzyna ani gaz ;/;/


mizzerro

Rekomendowane odpowiedzi

Wywala ponadto bezpiecznik pompy paliwa. Czy normalnym zjawiskiem jest brak palenia na gazie i beznynie jednocześnie w przypadku spalenia pompki paliwa ??? Mam instalację ( może nie zabrzmi to fachowo ) która zarzuca gaz przy 2.500 obrotów z możliwością jazdy na samej beznynie bądź też odpalanie na samym gazie. Przyznam się, że walnąłem babola i nie sprawdziłem stanu baku paliwa i jak się później okazało - był pusty. Tak więc POMPKA spalona. Na dodatek wywala mi bezpiecznik nr 23 - od pompki właśnie. Wdzięczny będę za pomoc na maila ;];]

 

Mizzerro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

miałem to samo bezpiecznik sie spalił ale wymiana nie pomogła

okazało sie że pompa chodzi ale nie trzyma cisnienia i silnik nie zapala bo z tego co mi mówił mechanik jesli jest nieodpowiednie cisnienie to auto nie zapali na benzynie i na gazie bo elektronika blokuje motor..

ja sprawdziłem to w ten sposób że koles pożyczył mi pompe i po przełożeniu motor zapalił i chodził na benzynie lub gazie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy użytkownicy gazu w samochodzie muszą pamiętać o jednej istotnej rzeczy. Otóż w baku stan paliwa musi być na tyle wysoki, aby pompa paliwa była w nim zanurzona. Ja zalecam nawet do połowy zbiornika, lecz jest tego minus - nawet podczas jazdy na gazie to paliwo będzie znikać i należy stan uzupełniać. Pompa paliwa jest chłodzona samym paliwem i przy jego niskim stanie zaczyna się w końcu przegrzewać i zacierać. Większość pomp ulega stopieniu wewnętrznym elementów plastikowych.

Najlepszym wyjściem jest robienie odcięcie zasilania pompy w chwili przełączenia na gaz, ale który gazownik miałby tyle chęci, aby chociaż zaproponować to klientowi.

 

Masz mozliwość odpalenia na gazie, ale nie zawsze zimny silnik, a dokładniej parownik jest w stanie Ci to umożliwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.