Skocz do zawartości

(problem) chłodnica ?


djmatejo

Rekomendowane odpowiedzi

witam

otóż mam taki problem

ostatnio jechałem moją bryczką do miasta, i szczeliła mi chłodnica , ( 40 km) jechałem bez płynu do domu tzn, zatrzymywałem się co jakiś czas i dolewałem wody , ale jak przyjechałem do domu to słyszałem jak gotowała mi się woda w bloku.

nast, dnia kupiłem nową chłodnicę i założyłem ją , lecz jak wlałem płyn , to po jakimś czasie zaczynał mi się gotować płyn , wymieniłem dwa termostaty , raczej to pomogło ale nie do końca ( faktycznie były padnięte te termostaty) , ale po wymianie woda mi bulgocze w zbiorniczku i i robi się powietrze na tym małym termostacie od egr.. , a z małego wężyka ten odporowadzający do zbiorniczka co jest to nie chce mi lecieć płyn , czasami coś kapnie a tak to nie leci , mogła by padnąć jeszcze pompa wody przez to ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zęby bolą od czytania... Na pewno przydalby sie test na obecnosc co2 w ukladzie chlodzenia. Byc moze cisnienie znalazlo najslabszy punkt w chlodnicy i dlatego "szczeliła". Skoro musiales dolewac plyn, to ktoredys musial uciec z ukladu. Nalezy znalezc wyciek. Obiegu moze nie byc, bo uklad zapowietrza sie spalinami, z powodu walnietej pompy, albo niedroznosci ukladu. Nie wsypywales jakiegos uszczelniacza?

 

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie było wsypywane

tak jak mówię , wymieniłem chłodnicę , wlałem płyn i wymieniłem termostaty , a jeszcze gdzieś chyba dostaje powietrze bo na małym termostacie od egr jak go odpowietrzam to powietrze leci , ale tak jak mówię nie leci mi płyn do zbiorniczka przez ten mały wężyk,,

a jak auto pochodzi to potem bulgocze płyn w zbiorniczku no chyba że jak popuszcze odpowietrzniki to wtedy nie bulgocze płyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.