Skocz do zawartości

Spalanie F30 318d


pulower

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że silniki 318d są uważane za oszczędne, ale tego się nie spodziewałem.

Przyznam, że jechałem "na wynik", ale tenże wynik przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Na odcinku 61km moje spalanie wyniosło 3,6 l/100.

 

hotlink,175938657,spalanie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze sprawdził bym tankowanie do pełna odbicie pistoletu ,pomiar zrobić na tej samej trasie i znowu do pełna aż odbije pistolet . Bo wynik :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer w moim F30 "oszukuje" na 0,1 l.

Jeśli to norma, to wynik 3,7 jest super.

Ostatnio wracałem z żoną z B-stoku, 120 km. Śnieżyca totalna, jazda mocno ekonomiczna.

W Z4 pokazało mi 6,9, a żona w F30 miała 4,7 :8)

SPRZEDAM


Komplet zderzaków BMW F30 Sport Line


Komplet zderzaków BMW Z4 E89

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nigdy więcej pewnie takiego wyniku nie osiągnę, po prostu nie będę chciał. Tym razem miałem zamiar sprawdzić absolutne minimum możliwe do osiągnięcia.

 

Z 61km to ok 30km po autostradzie na tempomacie 96 km/h.

 

Pewnie jadąc normalnie spaliłbym ok. 5 l/100km. Średnią z kilku tys. km mam 6.3 l/100km. Z czego połowa to miasto (droga do pracy ok. 4 km), a druga połowa to jazdy weekendowe - ok. 100 km w każdy weekend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Moja 1er 18d kiedyś na podobnym odcinku zrobiła 3.3, z tym, że poza autostradą, zwykła jazda w peletonie, ale jest nieco lżejsza.

Po ostatnich kontrolach to specjalnie nie ufałbym danym z dystrybutora.

Zresztą nie raz do mojej A4 wlałem więcej niż ma bak pojemności.. :mrgreen:

Po roku jazdy 1er zauważyłem, że mniejsze zużycie ma na paliwie ze statoilu, a największe z Bp.

Do tej pory żyłem w błogim przekonaniu, że shell jako jedyny dysponuje paliwem 100oct importowanym z Niemiec, bo reszta wiadomo, wszyscy z Orlenu, niestety znajoma pracująca w Shellu wyprowadziła mnie z błędu, a szkoda, bo nawet auto jakby lepiej jechało :mrgreen:

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.