Skocz do zawartości

(316i) Problem z odpaleniem N42B18


robroyyy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Posiadam BMW e46 z silnikiem n42b18. Ostatnio po powrocie z pracy zostawiłem auto na podwórku a gdy po godzinie chciałem przestawić je do garażu auto odpaliło,zgasło i... koniec.silnik kręci ale nie odpala.z tego co zdążyłem sprawdzić paliwo do listwy wtryskowej dochodzi,iskra też jest.mechanik który przyjechał podłączył pod kompa i wyskoczył błąd czujnika położenia wałka rozrządu.posłuchał jak auto kręci (mówił że coś za lekko,bez kompresji) i stwierdził że nie opłaca się robić bo coś z rozrządem i lepiej silnik wymienić.Ale gdy zdjąłem pokrywę zaworów to według mojego oka łańcuch wygląda ok.jest cały napięty i nie ma nawet żadnego luzu.czy mogę jakoś stwierdzić sam czy mechanik pomylił się z tym rozrządem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie np nie odpalił bo pompa paliwa siadła, kręcił ale nie odpał, objawy jednak były takie ze był brak mocy, no i oczywiście łatwo to sprawdzić dźwięk pompy spod tylnej kanapy za fotelem pasażera, musi być dźwięk charakterystyczny po przekreceniu kluczyka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem takie auto z tym silnikiem 4 lata, założyłem do niego lpg na którym zrobiłem ponad 110tys km, i musze przyznać ze miałem z tym autem trochę problemów ,w przypadku tym co u ciebie ma miejsce winne były cewki ,i czujnik wałka rozrządu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że mógł ci się rozrząd przestawić, przez wadliwy napinacz ,miałem coś takiego na samym początku kiedy auto kupiłem przebieg mialem orginalny 105tys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale właśnie jeżeli rozrząd się przestawił to możliwe że po zdjęciu pokrywy i tak łańcuch będzie wyglądał ok tzn nie będzie luzu?gdzieś czytałem że czujniki położenia wałka rozrządu nie powdują że silnik nie odpali mogą tylko zakłócić jego prace
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale właśnie jeżeli rozrząd się przestawił to możliwe że po zdjęciu pokrywy i tak łańcuch będzie wyglądał ok tzn nie będzie luzu?gdzieś czytałem że czujniki położenia wałka rozrządu nie powdują że silnik nie odpali mogą tylko zakłócić jego prace
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale właśnie jeżeli rozrząd się przestawił to możliwe że po zdjęciu pokrywy i tak łańcuch będzie wyglądał ok tzn nie będzie luzu?gdzieś czytałem że czujniki położenia wałka rozrządu nie powdują że silnik nie odpali mogą tylko zakłócić jego prace
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale właśnie jeżeli rozrząd się przestawił to możliwe że po zdjęciu pokrywy i tak łańcuch będzie wyglądał ok tzn nie będzie luzu?gdzieś czytałem że czujniki położenia wałka rozrządu nie powdują że silnik nie odpali mogą tylko zakłócić jego prace
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ręce mi już opadały więc wezwałem mechanika i stwierdził ze z silnika już nic nie będzie.trzeba wymieniać.

Po dwóch dniach przywiozłem kolejnego (a tak dla pewności).diagnoza? "kup lepiej cały silnik,wyjdzie Ci taniej"

Zrezygnowany postanowiłem sam coś podziałać.efekt? tak jak pisał kolega piotr_bzyk jeszcze raz wyczyściłem i zamieniłem miejscami czujniki położenia wałka rozrządu i ....działa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręce mi już opadały więc wezwałem mechanika i stwierdził ze z silnika już nic nie będzie.trzeba wymieniać.

Po dwóch dniach przywiozłem kolejnego (a tak dla pewności).diagnoza? "kup lepiej cały silnik,wyjdzie Ci taniej"

Zrezygnowany postanowiłem sam coś podziałać.efekt? tak jak pisał kolega piotr_bzyk jeszcze raz wyczyściłem i zamieniłem miejscami czujniki położenia wałka rozrządu i ....działa:)

 

 

Wez temu mechanikowi przekaż kilka miłych słów.

Koleś na jedyn forum mial podobny przypadek wymienił cały silnik na trupa.. a okazalo sie ze mial blachą rzecz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Auto poraz kolejny odmówiło posłuszeństwa i nie odpala.po zdjęciu pokrywy zaworów stwierdzam że to chyba rozrząd.patrząc po rysunkach to kółka czujnika impulsów są źle ustawione względem siebie (patrząc po dziurkach).Czy takie http://allegro.pl/blokada-rozrzadu-bmw-n42-n46-n46t-valvetronic-e46-i6150646239.html lub takie http://allegro.pl/blokada-rozrzadu-bmw-1-8-2-0-valvetronic-tarnow-i5104083322.html blokady mi wystarczą do ustawienia rozrządu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.