Skocz do zawartości

e39 528i problem z przepustnicą


SaluCK

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

od jakiegoś czasu zauważyłem dziwny problem u mnie, może ktoś miał coś podobnego.

 

zaczęło się od tego że ruszając z jedynki miałem skok na pedale gazu tzn. wciskając delikatnie pedał gazu był moment w którym pedał miał uskok i szarpnięcie. ostatnio zaczęło się pojawiać to również na wyższych biegach.

 

dziwne jest to że jak silnik jest wyłączony to nie ma nic przy wciskaniu pedału gazu, natomiast jak włączę zapłon problem jest od razu wyczuwalny za każdym przyciśnięciem pedału gazu.

 

uskok jest również wyczuwalny jak chwytam koniec linki przy potencjometrze i dodaje gazu .

 

przepustnica ma ok. 3 lat ponieważ mój oryginał poszedł do utylizacji ale problem był inny i kupiłem nowy oryginał w aso.

 

proszę o pomoc

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Skasuj błędy,adaptacje,zrób adaptacje p.gazu .Nie będzie efektu zrób to samo i polataj na wyłączonym esp.

Gdy to nie pomoże sprawdź w live data czy jest płynność odczytu (w inpie to chyba test nr3)przy płynnym wciskaniu pedałuZakładam,że dokładnie ją wyczyściłeś.Nowa przepustnica(kosztowała Cię pewnie ponad 2000 pln i po trzech latach scieżki raczej się nie wytarły..Ten uskok świadczyłby.że coś robi opór.A może to tylko Twoje odczucie-dławi go dawkuje mniej paliwa i odbierasz to jak9 opór?

Zakup BMW zarejstrowanego w RP to brak wyobrazni,lenistwo lub bezgraniczna naiwność.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.