Skocz do zawartości

E91 [320i, 170,2007r] - temperatura - skoki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

 

Nie wiem czy to problem ale chcialbym to z Wami o ile to mozliwe sprawdzic.

Jak wiadomo w tych autach nie ma wskaznika temperatury. Mozna jednak ja sprwawdzic wchodzac w tryb serwisowy.

Od czasu do czasu tak robie zeby skontrolwoac jak to wyglada w roznych warunkach.

Ostatnio zauwazylem podcas jazdy ok 140km/h, gdzie nagle z ok. 102 stopni temp spadla nagle do 90. I zostala tak mniej na tym poziomie troche wzrastajac.

Nie slyszalem wlaczajacego sie wiatraka – z reszta przy takiej predkosci nawet bym nie uslyszal. Jesli chodzi o temperatury w miescie to jesli wzrasta lub spada to raczej stopniowo...

Taka sytuacja jak powyzej zdarza sie na trasie przy wyzszych predkosciach, obrotach...

 

Czy mam powod do niepokoju?

Opublikowano
Normalne
Inpa, ncs expert, chętnie pomogę okolice Konina
Opublikowano
  • Autor

Ale dlaczego taki skok a nie stopniowo.

 

Sent from my SM-A300FU using Tapatalk

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Otwiera się termostat.
3A0jS9b.png
Opublikowano
  • Autor

A tak w ogole to temperatury w tym silniku do nawet 112 stopni sa niby normalne. Czesto mam 105.

Wie ktos dlaczego w tym aucie az takie wysokie sa? W innych BMW tez tak jest?

Tych starych czy nowych? 6-cio cylindrowych tez?

 

Sent from my SM-A300FU using Tapatalk

Opublikowano

Siema, mam ten sam samochód i silnik tez 170 ps i tez 2007 , to co piszesz z tą temperaturą to normalne wszystko . Na postoju potrafi mi tez dojsc do 112 stopni i wtedy dopiero włączy sie wentylator .

Mnie dziwi trochę za to u mnie takie cos ,że jak jadę szybko obwodnicą , 140 -180 przez np kilka km , to po zjechaniu z niej , zwolnieniu prawie do zera słyszę włączony wentylator ... tego nie kumam trochę , bo temperatura przy mocnym wciskaniu pedału gazu spada przy szybkiej jeździe do jakichś 88-92 st . A mi czasem włączy wentylator po zwolnieniu po takiej jeździe właśnie.

BTW ...mam oprócz auta taką samą ksywę jak Twój nick . Niezły zbieg okolicznosci :)

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
W nowych benzynach BMW jest tak że w trakcie i po większym obciążeniu sterownik wentylatora schładza wodę do niższej temperatury niż te 95-105.
3A0jS9b.png
  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor
Hmmm. Tylko ze ja w sumie nie slysze wtedy wlaczania soe wentylatora...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.