Skocz do zawartości

E60 M54B30 stan wałka/ kolor oleju


gora151

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zmieniłem uszczelką pod pokrywą zaworów i przy okazji zrobiłem zdjęcie wałka.

Auto sprowadzone z Wiednia miesiąc temu, serwisowane do końca w ASO, przebieg 220tys.

 

Jak widać na poniższym zdjęciu, wałek ma taki jakiś nalot w kolorze bordowym, podobnie jak olej - też taki jakiś dziwny kolor . Komputer pokazuje wymianę oleju za 11 tysięcy.

Co sądzicie? wymieniać olej czy jest OK? wałek nie wygląda podejrzanie?

 

http://static.pokazywarka.pl/i/6421049/459672/20160312-150016.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Po zakupie auta mimo wszystko powinno się zmienić olej i filtry dla swojego i auta spokoju.Co do koloru wałka to jest to normalny eksploatacyjny wygląd,więc jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej i filtry to podstawa.

Tez jestem świeżo po zakupie auta, zakup prywatny, mam naklejki ładne pod maską, olej ma ładny kolorek a poprzedni właściciel mówi że olej wymieniony 2tys km wstecz. To teraz moje auto a olej to groszowe sprawy wiec zamówiłem cały set. Jak juz sie do tej uszczelki dobrałeś to odmę wymieniłeś?

Druga sprawa to wymiany oleju, oglądam i czytam rożne materiały i widze czasem nawet ze ludzie inspekcje/wymianę oleju mają ustawioną na ponad 20 tys km, dla mnie to jakiś absurd. 10 to max. Podsmarujesz to pojedziesz :norty:

– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)

– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.

M. Bułhakow

Mistrz i Małgorzata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tragedi nie ma,ale widzialem ladniejsze.Kup dobra plukanke np bg109 I zalej jaks dobry olej max life 5w40 lub millers a napewno ograniczysz spalanie oliwy

 

Moja nie pije oleju. Jestem zwolennikiem Castrola - BMW go zaleca, więc po co szukać jakiś dziwactw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nie pije oleju to jesteś jednym z nielicznych,którzy tak twierdzą...M54 ze wzgledu na pasowanie tłoka w tulei,ktora jest pokryta nikasilem ma sklonnosc do picia jezeli ktos pojezdzi szybciej.Ale jezeli twoja nie pije to tylko sie cieszyc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.