Skocz do zawartości

E61 545I


radek79

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...
opony zakupiłem takie dunlop sport maxx rt 245/40r18,zrobione 4tysiące km i jeździ się dobrze są ciche dobrze kleją złego słowa nie powiem,pompa będzie jutro i wtedy się potwierdzi czy sprzedawca nie kłamał w sklepie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyglądają bardzo podobnie, ale numery OE jednak są inne..

(np. HEPU również ma inne zonaczenia P478 vs P488)

 

Bardzo jestem ciekaw czy to jest jedno i to samo.. Niby ja swoją dopiero co wymieniałem, ale na przyszłość niezła ciekawostka by to była..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc podaję dokładne info na temat pompy wody,pompa wody w e60 jest w kpl.z termostatem a w e39 jest sama pompa bez termostatu i na tym polega różnica ja założyłem firmy dolz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. Możesz jakoś to jaśniej napisać?

 

Pompa wody:

http://czescidobmw.pl/pompa-wody/pompa-wody-ruville,4175.html

 

termostat:

http://czescidobmw.pl/termostat/termostat-oe-bmw,5209.html

 

do 545i są sprzedawane oddzielnie.. No chyba że nie rozumiem skrótu myślowego zastosowanego przez Ciebie.

 

ps. rozumiem że założyłeś pompę od 540ki e39..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam już piszę według mechanika który kupował i oglądał pompy mówił że są takie same i założył tą z e39

dodatkowo wczoraj silnik dostał nowe świece Denso IK20TT ,mruczy aż miło

Edytowane przez radek79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam ponownie,nadszedł czas na wymianę oliwy,ostatnia była jeszcze robiona w Szwajcarii,może ktoś coś poleci do V8

druga sprawa to powoli zaczynają mi się pocić uszczelki dekla zaworów,przy ich wymianie coś więcej trzeba wymienić czy wystarczą tylko uszczelki dekla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do oliwy millers motul liqui moly :cool2: co do uszczelek pokrywy kupuje sie to w zestawie tu masz taki zestaw pogladowy zamiennik http://www.czesciauto24.pl/febi-bilstein/1890312

Czasem na drodze spotykam prawdziwych szalencow...

Pedza na złamanie karku i wbrew rozsadkowi...

Czasem naprawde ciezko ich wyprzedzic...

 

 

Moje 730d==>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja zalałem liqui - bo: 5w30 oraz ll-01

 

zaraz pewnie będę wymieniał i sam nie wiem czy nie spróbować valvo czy motula np..

 

 

przy uszelkach pokryw zaworów osobiście robiłem również uszczelkę przy łapie alternatora (nie ciekła jeszcze ale w sumie chyba dobrze że kupiłem do wymiany - bo już podobno była twardawa.. ) Niestety dostęp ciężki, ale mi mechanicy ogarnęli to bez większych problemów..

Edytowane przez bng
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
awarii żadnej puki co nie było,jedynie na tą chwilę do zrobienia to cieknące uszczelki dekla zaworów,po za tym auto więcej stoi niż jeździ,i przez zimę będzie raczej stało i na tą chwilę postanowiłem je sprzedać,puki co nie ma chętnych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, przestrzegałeś często przed znikaniem płynu chłodniczego , u Ciebie jest już ta rurka do wymiany ? albo inaczej w każdym z tych silników trzeba to kiedyś zrobić czy moze niektóre egzemplarze unikają tej operacji ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po co ryzykować? Nie jeden zakładał i nie jeden płakał.

Na przód do 5er tylko ORI (a szczególnie 545)!

 

Moje tarcze przejechały już prawie 60k i dalej mają się dobrze. Pewnie wytrzymają tak jak te z pierwszego montażu - ponad 100k.. Patrząc na wytrzymałość to nie jest duża dopłata ( po pierwsze - o ile Zimmermany by wytrzymały także ponad 100k)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli wniesie to coś do sprawy do w.w tarcze w e-klasie 2.7 cdi, oraz 2.2 cdi sprawują się znakomicie, u mnie w mieście mechanik posiadając te tarcze bardzo je poleca ostanio miał już ponad 60 tyś zrobione, u siebie mam klasyczne ZIMMERMANN dotychczas się nic nie dzieje, jeśli serie sport do różnych aut wykonywane są z tych samych materiałów to można założyć że są dobrymi produktami, mimo to faktycznie kupując ori jest niemal pewność że będzie ok.

 

ps. auto już nie jest do sprzedania ? czy poprostu jest potrzeba zmiany tarcz więc to robisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w 535d ori tarcze BMW (ATE) wytrzymały u mnie 20 tys. km. :| Aktualnie 3 tys. km temu zamontowałem Zimmermany Sport i nie mam większych zastrzeżeń ale zobaczymy jak się sprawa rozwinie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firehand kupiłeś tarcze ori BMW czy ATE? Ostatnio zakupiłem oryginale tarcze BMW na przód i nie posiadały żadnych oznaczeń producenta. Jedynie logo BMW. Klocki natomiast miały oznaczenie producenta (Jurid) oraz logo BMW.

 

Ciekawe jak sprawdzą się ZIMMERMANN Sport Coat Z. Czytałem dużo negatywnych opinii o zamiennikach oryginalnych tarcz (głównie ATE), ale o tych nic jeszcze nie słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze były ori BMW z niemieckiego aso.

Co do tarcz Zimmermana to na zwykłych w swoich poprzednich e39 zrobiłem na nich w sumie ponad 100 tys. km i zero problemów więc do 535d zamontowałem Sporty na próbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Firehand

to coś się szybko pogięły/skończyły (nie wiem co oznacza w tym przypadku 'wytrzymały'). hmm..

 

 

Ja jak w tym roku wymieniałem olej w skrzyni to akurat przyszedł gość kupić tarcze ORI bo najpierw ATE, potem właśnie zimmermany sporty mu się dość szybko pogięły. Niestety nie wiem jak u niego się sprawują obecnie tarcze ORI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.