Skocz do zawartości

Bmw E39 540i 1996 sedan pompka od spryskiwacza szyb


Kamil Jasinski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam do wymiany pompke od spryskiwacza szyb nie wiem ktora to jest na zdjeciu z allegro widac 2 pierwsze sa podobne do siebie i nie wiem ktora to jest

http://allegro.pl/bmw-e39-pompka-spryskiwacza-szyby-mala-czujnik-i5045706788.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja juz nic nie rozumiem,rozebralem nadkole prawe od pasazera zeby dostac sie do zbiorniczka i tam sa trzy elemnenty widoczne na zdjeciu,i jeszcze mam 2 zbiorniczek ktory jest od razu pod maska po prawej stronie i tam tez przeciez jest pompka w takim razie sa 3?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod maską masz zbiorniczek od spryskiwacza intensywnego działa on pp wciśnięciu guzika na manetce z literka S. Wtedy idzie płyn z tego małego zbiorniczka pod maską plus z nadkola. Masz 3 elementy w nadkolu i tak ma być jeden ten duży jest os spryskiwacza od lamp później masz mały silniczek od szyb podstawowy silniczek( czyli manetka do siebie) i ostatni element to czujnik poziomu płynu, który odpowiada za wskazania na desce, że nie masz już płynu. Chyba, że masz touringa to wtedy będziesz miał 4 elementy czyli pompke na tylna szybę. Jak nue działa nic czyli ani na szyby ani na lampy sprawdź bezpiecznik a jeśli bezpiecznik jest ok najprostszym sposobem jest podłączenie prostownika pod silniczek ja tak sprawdzałem i wtedy wyszło, który jest do roboty. Kupiłem nowe dałem koło 100 za sztukę febi i działa i mam pewność, że na trasie nie będzie żadnego problemu :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzilem te pompki z trzech nie dziala jedna ta w nadkolu mniejsza.I okazalo sie ze kurde wezyki pod maska rozlatuja sie w rekach i musze kupic nowe nie wie ktos jakie koszta bede i jak za to sie zabrac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem to samo ale miałem farta i wziąłem od kumpla z rozbitego. Nie jest dość trudno ale potrzebujesz troszkę cierpliwości...wszystko wychodzi gładko najlepiej jak weźmiesz i skleisz taśma nowy przewód do starego i powoli zaczniesz przyciągać a pod maską już w ogóle nie ma problemu bo masz ładny dostęp. Przewodów raczej musisz szukać w używce bo nowe wątpię żeby były...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogarnolem temat kupilem motozbycie 3metry swiezego porzadnego gumowego przewodu i wymienilem wszystkie pod maska przewody plus pompke od szyby nie wiem jak wszystko dziala bo rozladowalem akumulator :evil: naladuje o zobaczymy jak wszystko dziala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.