Skocz do zawartości

Alarm e46 - brak uzbrojenia?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem w swoim aucie z alarmem.

E46 320d 2000r. 136KM

Nie wiem czy alarm jest fabryczny, ale wygląda na to, że tak jest.

Problem polega na tym, że któregoś dnia przeglądając bezpieczniki z listą opcji dodałem kilka, ponieważ wydawało mi się, że mam te opcje a nie ma bezpiecznika do tego.

Po tym zabiegu jak zamykam auto to alarm piknie i jest ok. Następnie otworzę auto i przejadę 100m, wysiądę i zamknę ponownie auto to alarm pika jakby się uzbroił ale co 5s bez przerwy, aż musiałem odpiąć sygnał dźwiękowy.

Może mi ktoś pomóc z tym? Może lista bezpieczników jakie i gdzie mają być bo już się pogubiłem co dołożyłem a co było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam, nie chce zakładać nowego tematu więc dopisuje tutaj.tak w skrócie:

Auto to E46 2000r sedan 330d

Mam problem z uzbrajaniem/zamykaniem z pilota ale tylko po opadach deszczu

 

więc tak:

- jak jest ciepło działa wszystko idealnie, pilot działa z 30m za każdym razem nawet po kilkodniowej przerwie (więc słabą baterie wykluczam)

- jak popada deszcz nie da się z pilota ani uzbroić alarmu ani zamknąć auta , nie da otworzyć i zamknąć szyb z pilota

- po zamknięciu przez klucz w drzwiach guzik na pilocie zamykani zapala światło wew kabiny.

- czujniki drzwi na desce rozdzielczej sygnalizują prawidłowo otwarcie.

- zamykanie i otwieranie z wew. guzika na konsoli przy lewarku działa za każdym razem( czyli przekaźniki w module komfortu są ok?)

 

na moją logikę to coś zalewa i robi zwarcie.

kiedy wszystko działa to zauważyłem, że tylko drzwi kierowcy muszą być zamknięte aby uzbroić alarm, reszta drzwi może być otwarta lecz ryglują sie z centralnego, dopiero po domknięciu alarm się uzbraja sam więc to może zwarcie powstaje właśnie w drzwiach kierowcy?

 

rozbierałem drzwi kierowcy ale wszystkie wiązki wydają się być ok, nie wyczuwam na nich wody.

 

gdzie jeszcze szukać przyczyny? proszę o podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.