Skocz do zawartości

435xd vs. Audi A5 3.0 TDI


emerson

Rekomendowane odpowiedzi

I słowo ciałem się stało. Jak wcześniej zapowiadałem w poniedziałek odebrałem 435xd M-pakiet. Pierwsze wrażenia: siedzenia trochę węższe, twardość podobna, alkantara gorsza jakościowo niż w A5. 8-biegowy autumat istotnie szybszy niż mój stary Tiptronik, zmiana manetkami sama wchodzi w krew - nie sądziłem że tak wciąga. Zawieszenie twardsze, głośniejsze ale trzyma precyzyjnie. W A5 odczuwałem większą podsterownośc . Generalnie A5 daje większy komfort w czasie jazdy - dotyczy tłumienia, zawieszenia, ...W 435 silnik chodzi głośniej i sądzę że lepsze audio nie ma sensu. Tłumienie hałasów z zewnątrz lepsze w A5. Średnie spalanie w mieście nieznacznie niższe niż A5. Podajniki pasów wkurzają, podłączenie telefonu chyba lepsze, lokalizacja ręcznego niewygodna - trzeba zaciągać z łokciem w górze. Mogli jak w X3 zrobić elektryczny z opcją autoholdu. w przeciwieństwie do X3 kamera nie pokazuje toru jazdy w tył - może trzeba coś włączyć, nie wiem , pojadę do serwisu podpytać, na szczęście mam blisko i jest zaprzyjaźniony. A5 umyte i zaparkowane w garażu dalej czeka na kupca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już Ci się włączy kamera cofania to po lewej stronie masz ikonki. Tam możesz włączyć tor jazdy i oznakowanie przeszkód

 

PS: a jakie są Twoje odczucia odnośnie mocy silnika? 435xd jest o ponad sekundę szybsze 0-100 km/h od A5 (chyba, że docierasz auto i nie chcesz świrować na początku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pouczenie, zabieram się za instrukcję jak bym miał przeczytać Buddenbrooków Tomasza Manna. Auto jeździ rzeczywiście dobrze, 8-biegowa skrzynia jest wściekle szybka w obie strony, pali wstępnie oceniając ok. 1 litr mniej i ma bardzo przyjemny klang silnika na wysokich. Nie przeciążam i nie przegrzewam, na razie normalna jazda miejsko - trasowa z elementami dynamicznymi. Banan na pysku. A wygląda tak

 

 

http://images77.fotosik.pl/391/7286e29769c7967cmed.jpg

 

http://images77.fotosik.pl/391/3ebd930c0a3410ecmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna, gratuluję. Poważnie myślałem o 435d ale nie chciałem xdrivea no i też te 20.000 zl więcej trochę mnie raziło. Wziąłem 430d za którego dopłata względem silinków benzynowych też jest spora ale koniecznie chciałem 3 litrowy silink a 430d też ma dobre osiągi i baaaardzo mało pali.

 

Jakie masz felgi na lato?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie do tego koloru zdecydowanie lepiej pasują srebrne lub grafitowe felgi.

Też tak uważam, poza tym te felgi optycznie pomniejszają koła. Z daleka można mieć nawet wrażenie czarnej stalowej felgi ;) Ale jak mówią Czesi "de gustibus non disputandum est" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brałem co dawali, srebrne lato w standardzie a czarną zimę w gratisie. Był koniec roku, plan do wykonania to i łatwiej było coś dostać, no wytargować. Poza tym, dla mnie auto ma przede wszystkim dobrze i bezpiecznie jeździć. Jeżeli przy tym fajnie wygląda, jest czyste i nie poobijane - to dodatkowy plus, dodatni. Sorry, ale daleki jestem od tego żeby forma dominowała nad treścią. Nawet dodatkowe elementy na przednich błotnikach zamówiłem w kolorze nadwozia i zrezygnowałem z oznaczeń, w tym również "M", bo chciałem aby auto wyglądało skromnie i nie rzucało sie w oczy. Ja już jestem stary dziad i nie tworzę lansu. I z całym szacunkiem dla Koleżeństwa, Was także o to nie podejrzewam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, to są bardzo dobre kute felgi M, nie ma żadnego wstydu, sam się nad nimi zastanawiałem. Najważniejsze żeby się Tobie podobały, każdemu podoba się co innego więc bez urazy :D ja mam na przykład u siebie ciemne szyby z tylu co niektórzy uważają za porażkę przy tym kolorze ale mi się podobają :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Też mysłałem o tych zimówkach ale do mojego koloru auta były za ciemne. Kupiłem zimówki te co mam na aucie w swojej galerii . Na lato z autem zamówiłem Double Spoke 441 M Ferric Grey.

U Ciebie bardzo dobrze te zimówki wygladają. Gratuluję auta :cool2:

PS. Też juz mam swoje lata :norty:

Pozdrawiam,



Trzastek

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.