Skocz do zawartości

Lusterka zewnętrzne fotochromatyczne


PawelZyga

Rekomendowane odpowiedzi

LWitam, mam mały problem z fotochromami w moim aucie. Zewnętrzne lusterka mają dziwne rubinowe zabarwienie, podczas święcenia latarką w lusterko wewnętrzne, wygląda jakby się delikatnie przyciemniały jednak później zaś wracają do dawnego zabarwienia. Moje pytanie jest następujące, one mają mieć takie zabarwienie , czy porostu są juz zużyte bądź uszkodzone? http://imgur.com/a/qZ6lA

 

ps nie umię inaczej z telefonu wrzucić zdjęć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zdechły.

 

Możesz kupić w oryginale (sporo kosztuje), używkę (nie wiadomo ile pożyje), albo zamienić wkłady na zwykłe.

Ewentualnie zostawić jak jest, lub rozebrać lusterka i je oczyścić - są tam 2 tafle szkła a pomiędzy nimi ten żel samościemniający, który u Ciebie już odmówił posłuszeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ale pytanie :mrgreen:

 

Jak to z używkami - nastoletnie części, gwarancję pewnie rozruchową dostaniesz, a czy Ci się zepsują po tygodniu czy po 5 latach to już loteria :)

 

Ja w poprzedniej furze wymieniłem na zamienniki po 50pln za sztukę i byłem mega zadowolony, może opcji sciemniania nie było, ale za to kąty widzenia w normalnych lusterkach są dużo większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn chodziło mi ogólnie o trwałość tych szkieł. Czytałem gdzieś , że fotochrom mają inne mocowania niż normalne szkła i są trochę większe ? Więc po zamontowaniu będzie widać większe szpary. Tak czy inaczej będę decydował się na zamienniki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Są różne zamienniki. Z tego co pamiętam to 10 i 12 cm na szerokość. Te szersze są właśnie do fotochroma. Wpasowują się idealnie.

A trzymają się na zatrzask - ciężko je później zdjąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zakupem i tak będę musiał dowiedzieć się dokładnie o sposób mocowania, bo tak czytam po forach i widzę, że automatycznie składane mają jakiś inny system mocowania - mała dźwignia pod szkłem. Dzięki za odpowiedzi!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Przed zakupem i tak będę musiał dowiedzieć się dokładnie o sposób mocowania, bo tak czytam po forach i widzę, że automatycznie składane mają jakiś inny system mocowania - mała dźwignia pod szkłem. Dzięki za odpowiedzi!

 

Tak jak mówisz, przy fotochromach składanych masz pod lustrem małą dźwigienkę, którą za pomocą np śrubokręta przesuwasz w bok i wtedy można swobodnie wyciągnąć lustro, pozostaje tylko odpiąć kabel.

Jeżeli chodzi o usunięcie płynu ściemniającego to jest to dosyć prosta sprawa. Zrobiłem to u siebie i efekt jest elegancki w lusterku które niedawno się dopiero rozlało. Natomiast lusterko kierowcy było rozlane od dawna i porobiły się na nim smugi których nie dało się zmyć ale pomimo to i tak jest dużo lepsza widoczność jak z rozlanym płynem.

 

Po wyjęciu lustra, nagrzewasz jego plastykową ramkę opalarką i ostrożnie ściągasz - klej po wpływem temperatury puszcza (uwaga,bo ramka jest bardzo krucha), ściągasz pierwsze szkło. Czyścisz oba szkła (ja czyściłem benzyną ekstrakcyjną), składasz, przyklejasz ramkę (nie pamiętam jakiego kleju użyłem) i gotowe. Przy naklejaniu ramki trzeba się przyłożyć. Raz że jak dasz za dużo spoiwa to wyjdzie na szkło, dwa jak pominiesz jakiś odcinek, to podczas deszczu albo po myjce między szkło, a lustro dostanie się woda (ja tak mam, ponieważ sklejałem na szybko ale woda po czasie wypływa i nie zostawia smug)

Dodałbym zdjęcia ale jestem za granicą i nie mam auta ze sobą.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja kupiłem na allegro za około 40pln - wersja chińczyk z zatrzaskami, niebieskim odbiciem, zakrzywieniem i podgrzewaniem.

Z tego co teraz patrze to wszystkie wyglądają tak samo, a już sprzedawcy u którego kupiłem już nie jestem w stanie znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tu masz pierwsze lepsze - najbardziej popularne - zwalasz stare, wciskasz to. Coś takiego u siebie montowałem.

 

http://allegro.pl/szklo-wklad-lusterka-lusterko-bmw-e36-e34-e39-e46-i5657613983.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam większe lusterka 16,8 i 10,5 a tu są te mniejsze bez składania a te większe znalazłem tylko tej firmy

 

http://allegro.pl/bmw-7-e38-5-e39-wklad-lusterka-szklo-96-04-jakosc-i6023353712.html kupiłem dwa z tej aukcji. Gość może mieć też fotochromatyczne ale za 500 zł jeden wkład więc odpuściłem sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.