Skocz do zawartości

Zamiana zwykłego nawiewu na Climatronic E34 TDS Sedan


motoman12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam możliwość założenia climatronica do e34 TDS podkreślam, że kompletnego i takie moje pytanie czy dużo jest z tym roboty aby to założyć? Mam obecnie zwykłe nawiewy na linki z tym że przednia kratka nawiewu ma regulowaną temperaturę.

1.Czy trzeba ingerować coś w sterownik silnika?

2.Czy trzeba coś przerabiać aby wszystko pasowało?

3.Jak jest z elektryką od klimy? Mam niby elelektryczne szyby, elektryczny szyber to czy z tym będę miał gotową wiązke pod klimę?

4.I tak klima jest wyjęta z silnika który EGR ma na tej aluminiowej rurze a u mnie jest silnik z EGR przykręcanym do kolektora czy robi to jakąś różnicę?

5. Jakieś porady w zakładaniu, od czego zacząć itp?

 

Dużo pytań jak na jeden temat ale sam chcę się za to zabrać i przed włożeniem wolę wystrzec się jakiś wątpliwości czy innych problemów których pewnie i tak nie uniknę w szczególności, że poza hamulcami i zmianami foteli czy zdjęciu dolotu nic przy nim wcześniej nie robiłem i niemam zbyt dużego doświadczenia.

 

 

Z góry dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz samą klimatyzacje luzem w kartonie czy całego dawce? Jest sporo więcej wiązek, kilka czujników więcej, do sterownika idzie inna wiązka, cała nagrzewnica z obudową, przewody do środka, pod maską masz dodatkowo chłodnice z wentylatorem, instalacja elektryczna i instalacja wysokiego i niskiego ciśnienia, pasek i kompresor z łapą. Zupełnie inne sterowanie z panelu (i oczywiscie inny panel).

Sporo sporo nowych i innych taili jest przy klimatronicu, generalnie skoro pytasz o to na forum tzn że nigdy nie montowałeś klimatyzacji i przypuszczam, że nie wiesz jak jest wbudowana do e34, a zatem polecam odpuścić temat bo nawet jeśli to zamontujesz do auta to i tak nie będzie to działać jak oryginał.

Oraz w swojej budzie nie masz nic przygotowane pod klime oryginalnie, żadnych wiązek, żadnych otworów itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwory na rury i kable to nie problem

Zeby w e34 zamontowac klime potrzeba jest ze 3-5 dni roboty jak klimy nie było wogole, działac bedzie jak oryginał tylko czy sie opłaca to zalezy czy masz zamiar jezdzic tym autem itp, itd

KLIMATYZACJA SAMOCHODOWA, THERMO KING, CARRIER

DIAGNOSTYKA BMW, VAG tel. 500 236 866

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwory na rury i kable to nie problem

Zeby w e34 zamontowac klime potrzeba jest ze 3-5 dni roboty jak klimy nie było wogole, działac bedzie jak oryginał tylko czy sie opłaca to zalezy czy masz zamiar jezdzic tym autem itp, itd

 

Cały montaż to generalnie nie jest problem, pod warunkiem, że wiesz chociaż na jakiej zasadzie działania jest oparta klimatyzacja w samochodzie. A mając climatronica w kartonie uważam, że jest to nie do założenia przynajmniej poprawnie przez laika w garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlaśnie o to chodzi, ze wczesniej z klima nigdy nie mialem do czynienia. Climatronica juz mam i to kompletnego. Sprezarka z lapa do silnika, wszystkie przewody aluminiowe, chlodnice, nagrzewnice, wiazke elektryczna i to z drugim komputerem. Wszystkie kratki od nawiewow, tunele. Doslownie cala przekladka tyle, ze w kartonach i nie wiem od czego zaczynac. Jesli ktos mniej wiecej by wiedzial w jakiej kolejnosci do tego sie zabierac.

 

A co do auta no to powiem, ze juz kupe kasy wsadzilem aby go doprowadzic do stanu takie milego dla oka. Usuwalem rdze u blacharza, nowe progi, skory dolozylem i sporo innego wyposazenia. Wymienilem rozrzad, sprzeglo wiec ta klima by sie przydala. Dorwalem wszystko za stosunkowo dobra cene bo z wysylkami dalem 450 zlotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ze tak post pod postem ale zaczalem sie zaglebiac w temat montazu tego wszystkiego i zauwazylem u siebie w samochodzie, ze fabrycznie sa poprowadzone wtyczki do osuszacza, ten kabel do sprezarki i pod kierownica mam wtyczke z tyloma kablami co wtyczka na nagrzewnicy od klimatronika ma czyli 19 przy czym moj zwykly nawiew ma 10 kabli na kostce. Pytanie jest takie, mozliwe ze mam instalacje elektryczna w aucie gotowa do wpiecia klimy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe

W tds-ach czasami tak bywalo jak i w niektorych japonczykach

Przyslij albo wklej na forum jakies fotki tych kostek to moze uda sie okreslic czy masz wiazke odpowiednia czy nie

KLIMATYZACJA SAMOCHODOWA, THERMO KING, CARRIER

DIAGNOSTYKA BMW, VAG tel. 500 236 866

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostki mi pasowaly bo juz zalozylem cala nagrzewnice i wpialem w ta glowna 19pinowa no i dziala ale jakos dziwnie bo rzekomo klima byla 100% sprawna a jest tak, ze nawiew na szyby dziala okej bo jak zalacze na panelu intensywne odmrazanie to nawoew na max i na szybe choc jest taki problem, ze nie wieje mi na szyby boczne tymi kratkami przy tweeterach. Nie zmienialem tych tuneli powietrznych w desce i zostaly te od zwyklego nawiewu. Drugi problem jest taki, ze jak zalaczam tryb auto to klapki slychac jak sie otwieraja pod wplywem zadanej temperatury na panelu ale nawiew wieje ciagle tak samo i zamiast sila nawiewu regulowac sie automatycznie to musze ja recznie ustawiac no i jak dam temp. Na max to niema takiego goracego powietrza jak kiedys na zwyklym nawiewie... Czytalem, ze to moze byc wina elektrozaworow bo na starych nawiew dzialal i grzal jak szatan a teraz niema tego goraca dodam, ze zalozylem elektrozawory z ta pompka na dole.

Nie zalozylem jeszcze sprezarki i osuszacza ma to jakis wplyw na wyzej wymienione problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.