Skocz do zawartości

Odpalanie BMW 530d


Brumm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam parę pytań do was bo już zgłupiałem. Od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem BMW e60 530d (2004r). To moje pierwsze auto w dieslu wcześniej śmigałem tylko benzynami.

 

Gdy odpalam auto tzn. trzymam na zapłonie w ogóle nie widać kontrolki od podgrzania świec żarowych. Raz tylko na chwilkę się zapaliła. Ogólnie nie wiem czy dobrze rozumiem z instrukcji, ale auto już mogę odpalić jak widzę znaczek CHCECK ENGINE. Odpalam kontrolka znika i wszystko gra, ale czy dobrze robię ? Dłużej powinienem trzymać go na zapłonie ? Wiem, że głupie pytanie, ale bardzo mnie nurtuje.

 

Chcę też się dowiedzieć ile po jeździe czekać żeby się turbina schłodziła np. po długiej jeździe na autostradzie i np. po krótkim przejeździe kiedy jeszcze nawet silnik nie zdąży się zagrzać.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście włączam zapłon. Jeżeli widzę między zegarami komunikat podgrzewania świec czekam aż zgaśnie i odpalam. Jeżeli po włączeniu zapłonu nie mam komunikatu podgrzewania świec odpalam od razu. Gdy jest ciepło nawet nie włączam zapłonu tylko kluczyk, pedał na hamulcu i Start.

 

Po ostrej jeździe autostradą odczekaj z pół minuty. Po jakiejś krótkiej przejażdżce, osobiście staram się na zimnym nie przekraczać 2000obr nie chłodzę turbiny bo tak naprawdę ona przy tych prędkościach obrotowych ledwo co pompuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik odpalaj śmiało po zgaśnięciu kontrolki grzania świec. W naszych bawarkach ona zapala się przy ujemnych temperaturach i to dosłownie na chwilę, no może na 2-3 sek przy -20 st. C. Jeśli się nie zapala przy obecnej pogodzie to wszystko z grzaniem swiec jest ok :)

A kontrolka Check Engine oznacza, że masz do sprawdzenia silnik a nie że już możesz go odpalić! Trzeba maszyne podpiąć pod kompa i zobaczyć przyczynę tej kontrolki.

Z chłodzeniem turbo to tak jak koledzy wspominali ale nie ma co wpadać w paranoje ;) Ja osobiście po ostrzejszej jeździe, ostatnie kilometry jadę już spokojniej i przed zgaszeniem silnik pracuje na postoju te +- 30 sek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kontrolka Check Engine oznacza, że masz do sprawdzenia silnik a nie że już możesz go odpalić!
Wiesz co, wsiądź do swojej, włącz zapłon i nie odpalaj silnika - i popatrz na kontrolkę silnika. Później uruchom silnik i znów popatrz na kontrolkę.

I nie strasz chłopaka bez potrzeby! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja otwieram autko kluczyk w stacyjke i ogien, nie czekam na kontrolki oraz nie ogladam zegarow itp. Chyba zauwazyliscie ze jak np potrzeba podgrzac swiece to komputer i tak odpali z takim malym lagiem.

A kozystajac z okazji zapytam czy mieliscie kiedys taka sytuacje ze na wyswietlaczu (tym co normalnie jest data i godzina) zaraz po odpaleniu pojawil sie taki jak by stoper - cos na ksztalt 00:00:00 - po czym trzeba ustawic date i godzine. U mnie pojawilo sie to moze ze 3 razy od kad mam autko (czyli jakies 1,5 roku) i to raz widzialem to podaczas update samochodu. Oco chodzi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Check Engine gaśnie normalnie jak go odpalę. Tak powinno być nic podpinać nie muszę.

Auto mam jakiś tydzień dlatego tak się pytam. Bardzo wam dziękuję za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kozystajac z okazji zapytam czy mieliscie kiedys taka sytuacje ze na wyswietlaczu (tym co normalnie jest data i godzina) zaraz po odpaleniu pojawil sie taki jak by stoper - cos na ksztalt 00:00:00 - po czym trzeba ustawic date i godzine. U mnie pojawilo sie to moze ze 3 razy od kad mam autko (czyli jakies 1,5 roku) i to raz widzialem to podaczas update samochodu. Oco chodzi??

 

A nie masz wtedy komunikatu o wysokim poziomie rozładowania akumulatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się jeszcze pod ten temat, bo mam pytanie odnośnie auta.

 

Od wczoraj gdy siedzę w aucie mam dziwny dźwięk po stronie kierowcy na podszybiu. Słychać tak jakby bulgotanie.

Czy to winna nieszczelności układu chłodniczego, czy może jest zapowietrzony układ.

 

Wcześniej tak nie miałem. Zauważyłem, że dźwięk nasila się jak dodaję gazu. Gdy odpuszczam gaz bulgotanie ucicha. Gdy już zaparkuje auto otworzę maskę jeszcze chwilę to słychać, a dźwięk wydobywa się tak jakby spod filtra kabinowego po stronie kierowcy. Co to może być, bo pojęcia nie mam, a może to normalne ?

 

Aaaaa i jeszcze jedno pytanie odnośnie mocowania telefonu. Mam w aucie taki jakby to nazwać stojak. Jest to seryjne mocowanie z BMW pod telefon Sony. Mieści się koło gałki zmiany biegów od strony pasażera. Czy ktoś wie jak to zdemontować, bo tylko szpeci mi auto. Później postaram się zrobić zdjęcie i zamieścić na forum ,ale może bez zdjęcia wiecie co to może być ?

 

Fotki:

http://vlep.pl/obrazek/r12np4.jpg

 

http://vlep.pl/obrazek/i5snqp.jpg

 

Nie wiem może idzie to jakoś zaślepić, dać maskownicę lub przerobić żeby zwykły telefon jakoś tam mocować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kozystajac z okazji zapytam czy mieliscie kiedys taka sytuacje ze na wyswietlaczu (tym co normalnie jest data i godzina) zaraz po odpaleniu pojawil sie taki jak by stoper - cos na ksztalt 00:00:00 - po czym trzeba ustawic date i godzine. U mnie pojawilo sie to moze ze 3 razy od kad mam autko (czyli jakies 1,5 roku) i to raz widzialem to podaczas update samochodu. Oco chodzi??

 

A nie masz wtedy komunikatu o wysokim poziomie rozładowania akumulatora?

Nie nie mam takiej informacji

Jak juz pisalem widzialem juz to kiedys jak mi updatowali autko

nie moge tej ikony nigdzie znalesc w necie zeby pokazac o co dokladnie chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzenie wybieraka lub zapadki w skrzyni biegów. Na początek podmień wybierak. Masz joystick czy zwykły przedliftowy wybierak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, wsiądź do swojej, włącz zapłon i nie odpalaj silnika - i popatrz na kontrolkę silnika. Później uruchom silnik i znów popatrz na kontrolkę.

I nie strasz chłopaka bez potrzeby! :)

Mój błąd Panowie. Nie doczytałem, że chodzi o kontrolkę. Zrozumiałem, że wyświetla się taka informacja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.