Skocz do zawartości

330d 184KM skrzynia automatyczna szarpanie


adrian.brewkawp.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tydzien temu jadac autem stanolem na swiatlach i gdy zapalilo sie zielone dalem gaz do dechy i przy zmianie na 2bieg poczulem szarpanie to bylo jak strzelanie z karabinu przejolem sie tym i dlugo zastanawialem sie dlaczego. Testowalem to i dzieje sie to tylko z zmiany z 1na 2bieg i przy bardzo gwaltownym przyspieszaniu tak pozatym wszystko okej na wyzszych biegach tak juz nie robi, przyspiesza normalnie przy normalnej jezdzie nie szarpie ani nic takiego. Kolega powiedzial zebym sprawdzil olej dzwiglem ją i zauwazylem ze widac ze sie poci. Moje pytanie. Jakiego oleju powinienem uzyc? Nie mam pojecia jaki teraz jest wlany ai nic. Prosze o pomoc

Ostatnie 7nr vin JS60619

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Gdzie chcesz wymieniać ten olej? W silniku? Skrzyni? Czy dyferencjale?

Za stuk odpowiedzialny jest układ przeniesienia napędu lub/i mocowanie dyferencjału.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Masz tu aktualny temat o oleju w skrzyni, poczytaj, znajdziesz tu informacje dla siebie. Stuki trzeba zdiagnozować na podnośniku, znaleźć element/elementy odpowiedzialne za nie.

viewtopic.php?f=69&t=110746&start=120

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tu aktualny temat o oleju w skrzyni, poczytaj, znajdziesz tu informacje dla siebie. Stuki trzeba zdiagnozować na podnośniku, znaleźć element/elementy odpowiedzialne za nie.

viewtopic.php?f=69&t=110746&start=120

 

Podany link dotyczy skrzyni manualnej a temat jest o automacie.

 

Do autora. Na skrzyni jest naklejka, na której jest napisane jaki olej wlać. Na twoim miejscu nie zwlekałbym z uszczelnieniem skrzyni i uzupełnieniem oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wiem, ale były w nim też pytania o olej do automatu. Podałem ten, bo jest "świeży".

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witajcie posiadam bmw jak w tytule przedliftowe 2001automat.Wyskoczył mi blad na desce pojechałem na komputer i odczytałem błąd mianowicie : P0733 gear inncorect ratio. W czasie jazdy samochód ma problem z wrzuceniem trójki trzeba jechać do ok 2000tysięcy obrotów bo inaczej troche szarpnie i skrzynia wchodzi w tryb awaryjny. Byłem u jednego mahera i nawet nie wsiadł do auta i stwierdził że jakiś tłok sie wytarl i to przez to tak sie dzieje i że może zrobić ale dokladna diagnoze zrobi po rozebraniy skrzyni.Co o tym sądzicie?Moglibyście polecić jakiś dobry zakład w rejonie krakowa i okolic oczywiście który robi w rozsądnej cenie i zna się na rzeczy nie chce partaczy.A może to problem z elektronika skrzyni,miał tak ktoś?

Z góry dzięki za pomoc

Zauważyłem ostatnio,że dzieje się tak tylko jak samochod jest zimny gdy pojeżdżę trochę więcej skrzynia działa normalnie.

Pomoże ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.