Skocz do zawartości

320i 91r niedziałający licznik


Przemek36

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Problem jest z zegarami w moim e36. Zegary kompletnie nie reagują jedynie poszczególne kontrolki takie jak ręczny, olej, kierunkowskazy, światła drogowe.

Zegary były podmieniane na inne ale to nic nie dało oraz sprawdzałem masę na poszczególnych pinach w kostkach.

W tym samym czasie gdy zepsuły mi się zegary przestał poprawnie działać drugi bieg wycieraczej ( wycieraczki powinny chodzić ciągle lecz wolno a u mnie działają one jako 1 bieg)

Jeden ze znajomych mówił mi ze to może być wina modułu wycieraczek ponieważ on jest też połączony z zegarami.

Miał ktoś taki lub podobny przypadek lub jakieś konkretne pomysły?

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...

Witam, co prawda nie jest to 6 cylindrów, ale podepnę się pod podobny temat by nowego nie zakładać.

Niedawno zakupiłem E36 dla żony i jako d...wóz na zimę. E36 316i compact '99 z silnikiem M43b19. Autko całkiem zdrowe, wolne zupełnie od korozji, ale dziś padły liczniki - od lewej do prawej wskazówki leżą. Tak po prostu "zero - jedynkowo" - wcześniej do wczoraj działały bez jakiegoś zafałszowania, dziś ani drgnęły. Co ciekawe licznik przebiegu działa prawidłowo, kontrolki też działają. Miałem czas tylko sprawdzić bezpieczniki pobieżnie, ale na razie nie stwierdziłem wadliwego.

W mojej E30 nie występował taki problem. :? Im nowsze konstrukcje, tym większy badziew...

Co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.