Skocz do zawartości

BMW GC 430i black


hidden

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się gdzie jeździć na myjnie z tą powłoką ceramiczną, samochód brudny jak nie wiem co, ale facet kazał mi tydzień odczekać i mówił, że będzie się elektryzował do pierwszego mycia.Póki co nie widzę żadnego pozytywnego efektu tej powłoki, a brudna luna z boku auta obala filmiki ceramic pro z youtube w 3 sekundy :D

 

 

ps. Chcecie ciekawą historie? Na 'wydawce' w Inchcape stały dwie 4, jedna moja, druga biała, oglądałem sobie jeszcze tą biała w wolnym momencie i porównywałem.Po powrocie lekko mnie zdziwiło, że sąsiad garażowy z na przeciwka to jej nowy właściciel, troszkę się pewnie zdenerwował bo moja fajniejsza :D a pewnie liczył na najlepszą furę w garażu, a tu zonk :D Nie mogę się doczekać jak go spotkam, odebrał podobno godzinę po mnie w sobotę, Wrocław dość duży, a w Inchcape jednak kupują ludzie z całego dolnegośląska :)

 

Fajniejsza według Ciebie-sasiad może ma takie same przemyślenia jak ty :mrgreen: :D :lol:

O gustach się nie dyskutuje :lol:

pozdrawiam Konrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Konrad oczywiście mówiłem to z przymrużeniem oka :) (swoją drogą wiedziałem, że może odezwać się właściciel białej :))

Haha :clap: :lol: :cool2:

Wiem ze to było zamierzone :mrgreen:

Ps może zaproś sasiada na forum-pochwali się konfiguracja :8)

pozdrawiam Konrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
10 tkm. Nie wiem jak docierać, robiłem tak jak mi kazali tj pierwsze 2 tkm nie przekraczałem 4,5 tys obr. Potem normalnie w opor. Po 5 tkm zmieniłem olej we własnym zakresie.

 

 

Cytuję Mateusza: "Jeżdżę spokojnie przez pierwsze 500km. Kolejne 500km używam często, ale rozsądnie mocy bez czerwonego pola naturalnie. Po przekroczeniu 1000km daję już ostro w palnik. Nie ma nic gorszego niż zamulanie przez pierwsze tysiące silnika. Dla mnie to głupota, strata czasu i pieniędzy na paliwo w takim silniku."

 

Na hamowni (Seat Leon Cupra) wyszło mu 312 koni, przy katalogowych 290.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaaak..... Może i dobre takie docieranie.

Co komu przeszkadza pojeździć tradycyjnie pierwsze kilka tys. km wolniej?

 

Mateusz (SCF) z założenia nie chce używać auta dłużej.

Zakłada że, co ma się popsuć to w okresie gwarancji i po okresie leasingu nie zamierza wykupić auta.

 

Jak miał skodę Yeti to docierał spokojnie. To jego słowa:

".... nie szalejesz zbytnio, 140 w trasie na docieraniu? Wiem, że skrzynia 6 biegowa, ale mimo wszystko. Ja raczej 120kph przez pierwszy 1000km nie będę przekraczał. Ewentualnie na moment tylko podczas wyprzedzania :mrgreen:

Ile w tym docieraniu jest sensu, a ile mitu nie wie nikt. Mimo wszystko lepiej potem nie żałować, że się nie przestrzegało tego i owego przez pierwsze 1500km.

Widzę, że Jesteś pozytywnie, bardzo mega zadowolonym użytkownikiem Yetaska. Gratulacje! i oby tak dalej."

 

Nie pamiętam jak było z jego Mercem.

Ale nie dojeździł nim do końca leasingu.

 

Aktualnie po zakupie Seata lansuje wersję wynajmu długoterminowego.

Więc wygląda na to, że on także gdy kupował auto zakładając dłuższe użytkowanie to docierał spokojnie, jak na krótko (2-3 lata) to dociera ostro.

 

Nie wiem czy to dobrze, czy źle. Życie pokaże, ale pewnie przekona się o tym inny właściciel.

Edytowane przez no4fly

Moje auto:


http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=192&t=298855


http://lh3.googleusercontent.com/m5Raq8Kpe1CbyDTy05Sr1VaByThmOOElz2BFHsz3NSjoZYnlpY8CAQSROvx0TR81mmLNYj6ck3YtYjeoSNVic1oTTdlYpXJBC7W9VQ=w2400-h1350

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 tkm. Nie wiem jak docierać, robiłem tak jak mi kazali tj pierwsze 2 tkm nie przekraczałem 4,5 tys obr. Potem normalnie w opor. Po 5 tkm zmieniłem olej we własnym zakresie.

 

Na hamowni (Seat Leon Cupra) wyszło mu 312 koni, przy katalogowych 290.

 

Ten wzrost mocy to akurat norma w VAG.

Użytkuję też Octavię RS, którą docierałem spokojnie i na hamowni też wyskoczyła moc ponad deklarowaną przez producenta.

Moje auto:


http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=192&t=298855


http://lh3.googleusercontent.com/m5Raq8Kpe1CbyDTy05Sr1VaByThmOOElz2BFHsz3NSjoZYnlpY8CAQSROvx0TR81mmLNYj6ck3YtYjeoSNVic1oTTdlYpXJBC7W9VQ=w2400-h1350

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Koledzy z Wrocka. Gdzie warto zrobić ceramikę, jaką i jaki to koszt? Rozważam dwa zakłady, ciekawe czy robiliście w którymś z nich i co możecie powodzie na ich temat. W razie możliwości wyślijcie mi info na prv. bo to nie ten temat... Autko już ma 4 lata więc gruntowne przygotowanie przed się przyda. Z góry dzięki za info. Mam czarną...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.